КОЛЕО Блогер
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Читать 3 минуты

Яку альтанку збудувати, де її розташувати, про що подумати заздалегідь.

Плануючи будівництво власного будинку, правильно відразу подумати про те, як ви будете відпочивати за містом.Ви будете проводити час на терасі або в окремій альтанці? Перший варіант має багато переваг. На неї можна виходити прямо з дому, звідтиж можна подавати їжу, маючи вікно на кухні для сервірування. Переваги альтанки в тому, що її можна побудувати де завгодно - в кутку ділянки, біля водойми, на пагорбі тощо, а дим і запах барбекю не потрапляє безпосередньо в будинок. Однак з альтанкою потрібно бути готовим до регулярного переміщення посуду , столових приладів і продуктів між альтанкою і будинком. Вибір між цими двома варіантами залежить від багатьох факторів і є різними у кожному конкретному випадку.

Image for post

Яку альтанку будувати

Існує два види альтанок: відкриті та закриті. Замислюючись про те, яку зробити, можна взяти за орієнтир середню кількість сонячних днів. У Московській області за весь рік їх випадає в середньому 72. Якщо альтанка схована від дощу та вітру, то в ній спокійно можна буде перебувати в негоду: смажити м'ясо або просто сидіти, сховавшись пледом і слухаючи шум дощу.Оптимальним вибором будуть мобільні конструкції, за допомогою яких можна як необхідно закрити, так і повністю відкрити альтанку.

На що звернути увагу під час вибору стилістики альтанки? Найголовніше - це те, що якщо вона розташована поряд з будинком, то потрібно вибрати єдине з ним стильове рішення. І навпаки, що далі альтанка перебуває від будинку, то більшу стилістичну самостійність вона може набувати, оскільки сприймається тоді візуально як окремий об'єкт.

Image for post

Якими бувають альтанки для дачі, на що варто звернути увагу на вибір моделі. Найбільш бюджетним і швидкомонтованим варіантом є літній намет – готова конструкція, яку можна зібрати за годину. Вона може стати чудовим місцем для літніх чаювання.

Інший бюджетний варіант – відкрита альтанка під дахом, вона не має стін або вікон. Від намету вона відрізняється лише наявністю настилу, наявністю колон, матеріалом.

Image for post

Більш складний варіант – альтанка, у якій встановлюється мангал. Це може бути альтанка як із дерева, так і з бетону, газобетонних блоків, цегли. Для неї вже знадобиться капітальний фундамент.

Такі альтанки ще називають гриль-будиночками. Вони нерідко встановлюють власну кухню з технікою, проводять воду, каналізацію. Зазвичай розмір таких будиночків 6 на 4 метри.

Image for post

Де розмістити альтанку на ділянці

Це залежить від того, для яких цілей ви її збираєтесь звести. Варіанти можуть бути різні: для чаювання, для дітей, як місце для мангалу.

Зрозуміло, що ви не постійно ходитимете з гарячим чайником в інший кут ділянки, це не дуже зручно і практично. Місце для відпочинку в саду, де ви будете чаювати, краще розташовувати в безпосередній близькості до виходу з дому, адже в неї доведеться носити посуд.А от якщо ви любите готувати м'ясо на багатті, із задоволенням проводите час у мангалу, то можна розглянути розташування альтанки подалі від вікон будинку, щоб у них дим не летів. Альтанку для ігор дітей, навпаки, краще розташовувати поруч із будинком, так можна спостерігати за ними з вікна.

На півдні альтанку встановлюють у тіні, щоб ховатися в ній від палючих променів сонця. У середніх широтах для неї вибирають добре освітлене місце. Як правило, у альтанки з мангалом одна сторона є суцільною, часто виникає питання, як її розмістити, в яку сторону повернути. Тут потрібно орієнтуватися на троянду вітрів, подивіться, куди він частіше дме у вас на ділянці.

Важливо не забувати орієнтувати альтанку по сторонах світла і щодо будівель та рослин на ділянці. Нерідко одна чи дві сторони в ній бувають суцільними, важливо заздалегідь зрозуміти, як на неї падатиме сонце, чи не виявиться альтанка в тіні будинку, великого дерева або навпаки сонце заглядатиме в неї лише ввечері.

Ви здивуєтеся, але положення альтанок на дільницях давно й ґрунтовно регламентоване законодавством. По-перше, будь-яка споруда повинна зводитися не ближче одного метра до паркану. Але якщо передбачається підведення в альтанку газу, вона повинна розташовуватися щонайменше в 5 метрах до паркану.

Image for post

Для капітальної альтанки з фундаментом відстань від водопроводу та напірної каналізації має становити мінімум 5 метрів, від газопроводу - від 2 до 7 залежить від тиску, низький, середній або високий. Також від будь-яких силових кабелів потрібно відступати щонайменше 60 сантиметрів.

Якщо ви плануєте звести альтанку, завітайте у компанію "КОЛЕО" . Наші кваліфіковані майстри побудують альтанку, яка відповідатиме будь-яким вашим побажанням.

2 просмотра
Добавить
Еще
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Подписаться