КОЛЕО Блогер
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Читать 2 минуты

Як правильно будувати паркан. Лицевой стороной до себе чи до сусіда?

Image for post
Як правильно будувати паркан. Лицевой стороной до себе чи до сусіда?

Тема городу із сусідами – природно, нескинчена тема. З одного боку правильно лаються наші люди, які дуже захищені від занепокоєння між сусідами. А в інших випадках це може бути привід для фіксації стосунків, що забор закриває земельну ділянку. І як правильно зробити – поставити забор лицьовою стороною до себе чи до сусіда?

Замовника певною мірою ця тема не минула. Але про складнощі із забором сусіда розповімо наприкінці статті. Почнемо із законів та правил, в яких сказано, що по межі садової ділянки слід передбачати сітчасту огорожу висотою 1,2 – 1,8 метра, яка не затінює ділянки. За згодою господарів можлива інша конструкція паркану. Тобто. це рекомендації. І цей СП відноситься лише до дачних садових товариств. Про землі ІЖС чи сільгоспризначення нічого не сказано.

У деяких нормах у регіонах, що встановлюють правила будівництва, у тому числі й парканів, можна зустріти формулювання: «лаги та стовпи повинні розташовуватися з боку ділянки, власник якої є ініціатором будівництва та власником огорожі».

Майже всі так і роблять. Негарною стороною до себе. Я ще розумію, лицьова частина огорожі зроблена назовні, якщо вона спрямована у бік дороги (вулиці). Але самостійно і власним коштом будувати паркан між сусідами, то навіщо робити красиво сусідові?

Ще так роблять із метою безпеки. Щоб до вас на ділянку по лагах не залізли. У цьому також немає логіки. Адже, якщо до вас проникнуть, то й від вас треба якось вилізти через паркан.А лаги з боку сусіда.

Замовник зробив суцільний паркан із профліста красивою стороною до себе. Це найдовговічніший варіант, що не потребує обслуговування. Власники ділянки з цього боку продавали його, і я не питав дозволу. Новий господар теж ставить запитань, т.к. купував ділянку вже з моїм парканом. У цьому випадку мені важливим був вигляд паркану.

Є два варіанти, як почати будувати. Якщо сусідів немає, то будуйте як хочете у межах розумного підходу. Але, можливо, потім вам пред'являть, що паркан їм не до душі або затінює їхню ділянку. Якщо є сусіди, то пропонуєте варіант забору та його спільне будівництво. Або компенсацію половини вартості за матеріали (або за найнятих робітників). Згоду краще отримати від сусідів документально.

Image for post

Про це не подбав мій сусід з іншого боку і почав будувати триметровий паркан. На мої запитання щодо доцільності такої висоти було отримано різку відповідь. І після цього я вирішив, що у його проекті не беру участі. Пропонував мені компенсувати половину своїх витрат, але отримав відмову: паркан зі мною не погоджений. Таку висоту він зробив під насипний ґрунт зі свого боку. До того ж паркан із величезною за висотою бетонною стрічкою – це необґрунтоване витрачання коштів. Лаги він зробив з мого боку (гарною стороною до себе).

Той, хто збудував паркан – той його й обслуговує. Згнили та поламані дошки, лаги, треба колись міняти. Про це також треба домовлятися.

Висновок можна зробити таким: висота паркану та його матеріал завжди узгоджується із сусідами. Будувати самотужки чи спільно (ділити витрати порівну) – теж обмовляється із сусідами. До кого буде направлено лицьову частину – спільне рішення. По-факту, огорожа між ділянками – це спільне майно. А тут варіант лише домовлятися.

1 просмотр
Добавить
Еще
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Подписаться