КОЛЕО Блогер
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Читать 2 минуты

Чи потрібна вентиляція у дерев'яному будинку? Або як я вирішив це питання у своїх будинках

Всім привіт!!! З вами КОЛЕО. Сьогодні розповімо про вентиляцію у заміському будинку. Як завжди орієнтуємось тільки на свій досвід, тому детальніше зупинимося на вентиляції дерев'яних будинків.

Останнім часом тема вентиляції в будинках постійно розбурхує уми будівельників. Хтось морочитися зі складними системами вентиляції, хтось вибирає більш дешеві варіанти.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Найпростіший вид вентиляції

Раніше люди особливо цікавилися питанням вентиляції у своїх будинках, т.к. у них просто просто не було необхідності, а зараз у сучасних умовах і застосуванням сучасних матеріалів вентиляція все ж таки потрібна, хоча б найпростіша і на це є кілька причин:

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Перша це використання у будівництві пластикових вікон, а вони як відомо повністю герметичні, і не пропускають повітря з вулиці. Раніше ж використовувалися дерев'яні вікна, які були не такими герметичними, і через них був постійний приплив повітря. Ще з дитинства пам'ятаю, як перед зимою заклеювали стики таких вікон спеціальним папером.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

По-друге, що стосується дерев'яних будинків, то дерево як заявлено є матеріалом, що дихає, але на мій погляд це трохи перебільшено, тим більше якщо дерево оброблене захисними покриттями. Я вважаю, що в дерев'яних будинках якщо і є вентиляція через стіни, то через мікрощілини (або не мікро))). У моєму будинку принаймні я не відчуваю жодних протягів, а надалі при загортанні швів герметиком, то все буде взагалі герметично.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Щоб був приплив повітря до приміщення, потрібний і відтік. Так ось як це виступала російська піч. Принаймні у нас у домі Батьків було саме так. І пам'ятаю траплялися випадки, коли восени піч ще не топили, а повітря будинку вже ставало вологим, так ось бувало, що відволожували цеглу димаря печі, тобто. волога з будинку затягувалася в піч, а цегла через свою структуру її вбирала.

Надалі коли печі прибрали, а опалення зробили радіаторне, то довелося робити витяжну вентиляцію, в якості якої служить проста каналізаційна труба, виведена через стелю і дах на вгору. Так ця вентиляція служить вже більше 5 років.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

У своєму будинку, приплив у мене здійснюється через мікро провітрювання вікон, надалі можливо поставлю на них спеціальні клапани.

А відтік здійснюється поки через твердопаливний котел та його димар, і цього поки що для першого поверху цілком достатньо. Навіть іноді доводиться включати зволожувач повітря.

У майбутньому відтік здійснюватиметься через вентканали, виведені через покрівлю на верх. Частина вентиляції по першому поверху у мене вже прокладка, нині займатися другим поверхом.

Ось тільки ще не вирішив, чи ставити на вентиляцію вентилятор чи буде досить природною. Як завжди експериментуватимемо.

2 просмотра
Добавить
Еще
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Подписаться