Abit IASA
Abit IASA
Lis 5 minutes

Гуртожиток

Image for post

КПІ має 19 гуртожитків, які розташовані на території студмістечка. ІПСАшники проживають у корпусах №7 та №14, обидва з яких є гуртожитками коридорного типу, тобто кімната має безпосередній вихід до спільного проходу. Їхні будівлі розташовані близько одна до одної та недалеко від центру студмістечка. Шлях із гуртожитку до авдиторії займає від 5 до 15 хвилин.

Кімнати

Першокурсників частіше селять у порожні кімнати, у яких є необхідний мінімум меблів: іноді холодильник (питання лише в його стані), якщо пощастить — мікрохвильова піч, що залишилась від минулих мешканців, але іноді подібні зручності потрібно придбати. За браком порожніх кімнат Вас заселять до старших курсів. Якщо вважаєте, що небесні сили наділили Вас везінням, то можете спробувати звернутися до завідувачки гуртожитку з проханням поселитись із конкретними людьми. Кімната має площу 12-14 кв. м., стан її сильно залежить від попередників, і під час новосілля може знадобитись як косметичний, так і капітальний ремонт.

Щодо тарганів (aka Ваших колишніх): якщо підтримувати все в чистоті, то їх майже ніколи не буде, окрім кухні, хіба що ці нещасні душі підселяться з кімнат поряд. Позбутися друзів Вашого сусіда о 3 ночі буде важчим завданням, особливо якщо вони теж Ваші співкамерники.

Image for post
— Можна людині не з гуртожитку пояснення, що робить радіатор на ліжку?
— Зігріває.

Зручності всередині

Для поверху характерне таке планування: два санвузли (зазвичай жіночій та чоловічий, але можуть бути винятки залежно від співвідношення кімнат), поряд розташовані приміщення з раковинами та кухня з газовими плитами. Також на першому поверсі є робоча кімната по типу читального залу в бібліотеці, а на цокольному — окремі душові для хлопців та дівчат без закритих кабінок, проте з перегородками.

Image for post

Також у гуртожитках є пральні, у яких зазвичай по три машини. Із цінами можна ознайомитись нижче, а оплата здійснюється готівкою чи за допомогою додатку «V.pay».

Image for post

Ціни + інет

Станом на перше січня 2022 року ціну за проживання в гуртожитках було підвищено, і тепер вона складає:

Image for post

Найчастіше в кімнати селять саме по чотири людини. Менша кількість буває дуже рідко.

Також наприкінці кожного року сплачується рахунок за спожиту електроенергію, що зазвичай складав від 200 до 300 гривень на всю кімнату, але зараз зріс практично до 500 на людину.

Згідно з правилами проживання оплата за наступний місяць має бути внесена до десятого числа поточного місяця. Зробити це можливо декількома способами:

  • Через інтернет-ресурс.
  • За реквізитами, які вам може надати адміністрація гуртожитку.
  • Через додаток Приват24 в розділі Платежі, знайшовши там КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Постачання інтернет-послуг у гуртожитки забезпечує провайдер КПІ-Телеком. Гайд як його підʼєднати знаходьте за посиланням, а за допомогою статті можна перевірити наявність інтернет-підключення та комутаторів. Сплачувати також є декілька способів:

  • Використовуючи ресурс, у розділі Керування послугами.
  • За допомогою сайту за номером вашого договору.
  • Використовуючи термінали та portmone (докладніше за посиланням).

Персонал

  • Завідувачка — головна в гуртожитку. Їй Ви будете писати заяву на поселення (а, можливо, і на виселення).
  • Комендант — «помічник» завідувачки, який слідкує за порядком у гуртожитку. Саме він виставлятиме Вам оцінку за чистоту в кімнаті.
  • Соціальний працівник — відповідальний за моральну та духовну складову життя в гуртожитку.
  • Кастелян — той, хто видасть Вам постільну білизну з матрацом.
  • Чергові-контролери (вахтери майже як із пісні «Бумбокс») — ті, хто будуть прокидатися вночі, аби відчинити Вам двері до гуртожитку.
  • Технічний персонал — прибиральниці, чергові столярі та сантехніки.

Що взяти із собою

Пам’ятайте, що кімнати не надто просторі, а проживають там одразу чотири людини, тож не радимо брати дуже багато речей. Наприклад, одяг ліпше взяти лише на поточний сезон, а з кухонного приладдя є сенс везти лише той посуд, що Ви будете самі використовувати: декілька столових приладів, 1-2 ножі, пара тарілок, чашка, каструля тощо. Більш специфічне побутове приладдя варто обговорювати зі своїми сусідами, щоб уникнути ситуацій із непомірно великою кількістю чайників або сковорідок у кімнаті.

Також не варто забувати, що деякі побутові прилади, як, наприклад: електрочайник, фен чи праска, могли залишитися від минулих мешканців, або комусь із сусідів не важко привезти їх із дому. Тож рекомендуємо спочатку заселитися, а вже потім погодити все зі співмешканцями та докупити, привезти чи відправити з дому необхідне.

Звісно, спочатку обов’язково доведеться витратитись на різні важливі речі, як-от: швабра, ганчірки, мийні та пральні засоби й інші.

Щодо постільної білизни є 2 варіанти: забрати з дому (особливо якщо в тебе крутецька підковдра з бравл старс), чи скористатися безплатним «КастелянПасс » (тоді відкривається опція обмінювати її на нову кожні 10 днів).

Правила

Основні правила (з певними коментарями):

  • Перепустка видається на час проживання в гуртожитку на навчальний рік.
  • Забороняється передавати в користування перепустку іншим особам.
  • Мешканцям гуртожитку дозволяється запрошувати відвідувачів до 22:00 і виводити (чи вже виносити) до 23:00.
  • Вхід вільно дозволяється жителям гуртожитку за пред'явленням перепустки. Проте з 01:00 до 06:00 вхідні двері до будівлі зачиняються. Насправді це не є проблемою, оскільки можна розбудити вахтера, користуючись дверним дзвінком.
  • Місцеві зобов'язані брати участь у роботах громадського характеру (дві години на місяць) для прямої користі мешканців гуртожитку та студмістечка. Такі активності можуть бути різними: від перенесення дощок до фарбування батарей у коридорах.
  • Жителям гуртожитку забороняється самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу, проникати та сприяти проникненню інших осіб до корпусу поза межами прохідної, передавати перепустку іншим особам, шуміти з 22:00 до 08:00 години.

Радимо не порушувати правила, оскільки за це є ризик бути виселеним чи стати особистим прислужником завідувачки як відплата за гріхи. Нижче наведено прямий текст із сайту студмістечка на цю тему…

За порушення "Правил внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках НТУУ "КПІ", а також за вчинки, несумісні зі званням студента, на мешканців накладаються такі стягнення: - зауваження; - догана; - непоселення до гуртожитку на наступний навчальний рік; - розірвання угоди (контракту) на проживання; - відрахування з університету.

Докладніше із загальним переліком правил можна ознайомитися на сайті.

Зручності ззовні

Навколо гуртожитку є майже все, що необхідно — від місць для відпочинку до аптек та будівельних магазинів:

Будемо раді зустріти тебе в новому домі. Постарайся вижити на локшині швидкого приготування з маминими млинцями, вберегти вушні перепонки від незабутніх коломийок, проводити хоч трішки часу за навчанням серед цілодобових вечірок та сховати від Зави всі свої секрети. Вітаємо з Голодними іграми! І нехай удача завжди буде з вами!

Image for post
Image for post
Image for post
118 vues
Ajouter
Plus
Abit IASA
S'abonner