Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Порівняння синхронних машин гібридного збудження з машинами магнітоелектричного та електромагнітного збудження
(Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д. Моторного, 2019) Чумак, В. В.; Монахов, Є. А.; Стулішенко, А. С.
Синхронні машини з магнітоелектричним та електромагнітним збудженням отримали широке застосування в якості двигунів та генераторів в різноманітних сферах експлуатації в залежності від поставлених задач. Машинам з електромагнітним збудженням притаманні широкі регулювальні властивості, в той час як машини зі збудженням від постійних магнітів мають високі питомі показники та надійність, однак у них відсутня можливість регулювання основного магнітного потоку. Аналіз існуючих методів регулювання магнітного потоку, які розглянуті у вітчизняних наукових джерелах показав неефективність даних методів. Аналіз зарубіжних наукових джерел показав широкий інтерес до машин з гібридним збудженням, які є проміжною ланкою між класом машин з магнітоелектричним та електромагнітним збудженням. По суті, машини з гібридним збудженням об’єднують два типи збудження: збудження від постійних магнітів та обмотки збудження. В даній статті представлено порівняння машин різного типу збудження, а саме: проведено аналіз існуючих серійних машин діапазону потужностей з електромагнітним, магнітоелектричним та гібридним збудженням по критеріям питомої потужності та коефіцієнту корисної дії. Розрахунок машин з гібридним збудженням проведено на основі відомих методик розрахунку машин зі збудженням від постійних магнітів та залученням чисельних методів розв’язання електромагнітних рівнянь поля. Завдяки польовому аналізу було розраховано низку машин з гібридним збудженням потужністю до 75 кВт та проведено їх порівняння з відомими серійними машинами. Встановлено доцільне використання машин з гібридним збудженням при забезпеченні регулювання магнітного потоку в межах до 40% в порівнянні з машинами інших типів збудження.
ДокументВідкритий доступ
Гарантування унікальної доставки повідомлень в розподілених системах
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024-01) Гапонюк, Максим Олексійович; Письменний, Ігор Олександрович
Робота виконана на 111 сторінках, містить 46 ілюстрації, 22 таблиці. При підготовці використовувалась література з 15 джерел. Актуальність теми дослідження полягає в тому, що у сучасному світі технологій складність інформаційних систем зростає, адаптуючись до вимог бізнесу і користувачів. Це веде до заміни монолітних архітектур на гнучкі мікросервіси, які легко масштабуються у розподілених системах. Важливим стає впровадження надійної системи доставки повідомлень для ефективної взаємодії між сервісами. Розробка механізмів гарантування доставки повідомлень, забезпечення узгодженості та повноти системи є ключовими викликами для інженерів. Мета та задачі полягає у вивченні, аналізі та розробці методів та механізмів, які забезпечують доставку кожного повідомлення у розподілених системах лише один раз. Основні задачі включають: 1. Аналіз різних гарантій доставки повідомлень в розподілених чергах подій; 2. Дослідження імплементації гарантій доставки на прикладі існуючих реалізацій з метою дослідження їх слабких та сильних сторін; 3. Розробка тестового стенду для демонстрації та аналізу роботи механізмів доставки; 4. Порівняння ефективності вбудованих рішень Apache Kafka та власних розробок з використанням для дедублікації повідомлень; 5. Оцінка результатів тестів, зокрема часу обробки та ефективності системи. Об’єкт дослідження: процеси передачі та обробки повідомлень в розподілених комп'ютерних системах. Предмет дослідження: алгоритми та технології, які гарантують доставку повідомлень в розподілених системах. Наукова та практична новизна дослідження полягає у розробці покращених та ефективніших методів, які гарантують доставку повідомлень у розподілених системах. Публікації: 1. Гапонюк М. О., Письменний І. О. Системні науки та інформатика: збірник доповідей ІІ науково-практичної конференції «Системні науки та інформатика», 4–8 грудня 2023 року, Київ. – К., НН ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 416 с., с. 263
ДокументВідкритий доступ
Резервне копіювання даних як послуга
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Головін, Богдан Олександрович; Булах, Богдан Вікторович
Магістерська дисертація: 103 с., 111 рис., 11 табл., 5 дод., 30 джерел. Об’єкт дослідження – створення платформи, яка реалізує концепцію резервного копіювання даних як послуги. Предмет дослідження – методи та технології розробки платформи резервного копіювання даних як послуги (BaaS), зокрема використання Spring Boot, OpenFeign, React.js та Web3. Мета роботи – розробка та впровадження платформи резервного копіювання даних як послуги для оптимізації та автоматизації процесів резервного зберігання і відновлення інформації. Методи дослідження – аналіз сучасних методів та технологій резервного копіювання даних, вивчення можливостей інструментів розробки, таких як Spring Boot для серверної частини, OpenFeign для роботи з обміном повідомлень між клієнтом та сервером та React.js для створення користувацького інтерфейсу. Актуальність роботи – у сучасному інформаційному суспільстві зростає значення надійного та ефективного зберігання даних. Розробка платформи резервного копіювання даних як послуги є актуальною, оскільки надає можливість підприємствам та користувачам автоматизувати та оптимізувати процеси зберігання та відновлення інформації. Особливо з урахуванням стрімкого розвитку хмарних технологій та необхідності безпеки даних Результати роботи – готова платформа з реалізованим функціоналом резервного копіювання даних, що може бути використана як основа для подальших розробок та інтеграцій. А також порівняльний аналіз з існуючими рішеннями на ринку та виявлення переваг запропонованої платформи. Публікації: 1. Головін Б.О., Булах Б.В. Системні науки та інформатика: збірник доповідей ІІ науково-практичної конференції «Системні науки та інформатика» 4-8 грудня 2023 року, Київ. – К., НН ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 416 с., с. 268.
ДокументВідкритий доступ
Технічні засоби автоматизації. Практикум
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Безвесільна, Олена Миколаївна; Толочко, Тетяна Олексіївна
У навчальному посібнику викладено інформацію щодо використання різних типів технічних засобів автоматизації, які широко використовуються в автоматизованих приладових системах вимірювання. Викладена інформація буде корисною у процесі виконання практичних занять та дипломного проєктування за близькими темами. Навчальний посібник містить організаційні питання роботи, приділено увагу послідовності та методиці виконання практичних занять, наведено вимоги щодо оформлення та процесу захисту виконаних практичних занять, запропоновано студентам оформити таблиці заданих параметрів та відповідні розрахунки, надати висновки. Навчальний посібник призначено для здобувачів ступеня бакалавра за спеціальністю 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та роботетехніка, буде також корисним для інженерно-технічних працівників, фахівців, які займаються технічними засобами автоматизації у системах автоматизації.
ДокументВідкритий доступ
Технічні засоби автоматизації. Конспект лекцій
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Безвесільна, Олена Миколаївна; Толочко, Тетяна Олексіївна
В основу навчального посібника покладено матеріали кусу лекцій «Технічні засоби автоматизації». Навчальний посібник призначено для здобувачів ступеня бакалавра в галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування», спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» і споріднених спеціальностей, а також наукових та інженерно-технічних працівників, фахівців, які займаються технічними засобами автоматизації в системах автоматизації. При написанні навчального посібника використано багаторічний досвід викладання перетворюючих пристроїв приладів, виконавчих пристроїв мехатронних комплексів студентам приладобудівного факультету Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. Наприкінці кожного розділу навчального посібника запропоновано питання для самоконтроля для закріплення та перевірки набутих знань та навичок. Для студентів технічних спеціальностей КПІ ім. Ігоря Сікорського.