ГАЙД ПРО 18 ГУРТОЖИТОК КПІ (версія 2021 року)

ГАЙД ПРО 18 ГУРТОЖИТОК КПІ (версія 2021 року)

СРГ №18

Присвячується майбутнім сусідам та їх батькам!

Що ж це за життя таке, в гуртожитку? Як прожити в гуртожитку на максимум і так, щоб вас не виселили на першій же комісії з правопорушень?)

Читай уважно! Ми старались зібрати все найважливіше!

А щоб не загубились в інформації, ось навігація:

Загальна інформація.
Вхід. 1 поверх. Адміністрація.
Поверхи. Кухні.
Блоки. Кімнати.
Ціни. Оплата проживання, інтернету та за електроенергію. Субсидія.
Персонал. СтудРада. Корисні люди.
Висновки. + та -.
Корисні посилання.

Що взяти з собою?

Не беріть усе з собою!!! Перелік корисних речей та порад ви знайдете тут.

Де нас знайти?

Карта студмістечка. Ми №18

Адреса: вул. Борщагівська, 148

Індекс: 03056

Тел. 204-86-37

Медіа: Телеграм канал та чат, інстаграм.

Є питання? Задай їх в наш телеграм бот.

Загальна інформація

Що ж, будемо знайомі!

Ми - 18 гуртожиток, а точніше найкращий гуртожиток КПІ!)

Гуртожиток №18 побудовано у формі книги до Олімпіади 1980 року. На сьогоднішній день в нас проживає близько 1600 студентів з ФЕА, ФММ, ФТІ.

Сам гуртожиток 12 поверховий (є 4 ліфти), блочного типу, в блоці дві кімнати по 4 чоловіки, душ та туалет. Дві кухні на поверх, але цього вдосталь, встигають всі, черг немає). В усіх кімнатах пластикові вікна, зимою тепло, в більшості кімнат вже зроблено ремонт.

Вхід. 1 поверх. Адміністрація.

На 1 поверсі, для забезпечення безпеки, встановлені турнікети та камери відеоспостереження. Контроль здійснює черговий контролер (вахтерша), вечорами додатково чергує "ДНДшнік" (департамент безпеки).

Вхід та вихід в гуртожиток здійснюється цілодобово лише через особисту перепустку. Гостей можна проводити з 8:00 по 22:00, вивести всіх до 23:00 обов'язково! При цьому, вони повинні мати при собі документ, який посвідчує особу.

На період карантину проводити гостей заборонено!

На першому поверсі зліва від вахти розташовані кабінет адміністрації та кабінет паспортиста, там вам допоможуть з будь-яким питанням. Далі приміщення костелянші, де ви отримаєте необхідний м'який інвентар (матрац, подушка, ковдра, постіль тощо). Ще далі є камера схову, де ви можете залишити свої речі.

Також зліва від вахти є пральня самообслуговування з 5-ма робочими машинами. Тут ви можете розрахуватись як готівкою, так і карткою.
Прання коштує ~45 грн.
Скільки часу на пралці дізнайся в додатку V.pay (ПлейМаркет | ЕппСтор).

Поряд з пралкою є автомат фільтрації води. Вода чиста та смачна, фільтри періодично змінюють. Літр води - 1,5 грн.

Праворуч від вахти знаходяться духовки. В підвалі: спортивний зал та камера зберігання велосипедів (ключі на вахті, спортзал працює до 22:00).

Поверхи. Кухні.

Кожен поверх в гуртожитку ділиться на відкритий хол, ліве та праве крило, в кінцях крил знаходяться кухні (тобто по 2 на поверх). На кухні є: три газові плити (на жаль, не всі комфорки працюють, але приготувати щось для себе - реально), дві раковини та стіл. Щодня проводиться вологе прибирання, завдяки чому тарганів на кухні можна зустріти рідко. Важливо не залишати сміття на кухні, бо вологе прибирання не допоможе!

Головними на поверсі є старости поверхів.
Для вирішення різних побутових питань створено чати поверхів.

Блоки. Кімнати.

Прийде час, коли будеш сидіти в кабінеті завідуючого під час поселення і почуєш доленосні слова з номером твоєї кімнати. Кімнати розподіляються автоматично, якщо кімната взагалі не подобається, то можна попросити іншу (але не факт, що вона буде краще!). В майбутньому, якщо буде бажання, ти зможеш переселитися в іншу кімнату, звичайно, за наявності вільних місць. Хлопчиків до дівчаток не поселяють)))

Підготуйте своїх батьків до того, що гуртожиток - це не батьківський дім, тут за вами ніхто бігати не буде! Якщо ви самі не будете підтримувати чистоту та порядок, створювати комфортні умови для проживання, поважати сусідів та не навчитеся вирішувати побутові непорозуміння, то ніхто цього за вас не буде робити. Хочете бути конфліктним та бруднулею ("чуханом") - будь ласка, на вас очікує санітарна комісія/комісія з правопорушень та виселення.

Як вже говорилося раніше, гуртожиток блочного типу. Блок складається з двох кімнат (Правої та Лівої), ванної та туалету.

Кімнати в гуртожитку чотиримісні (по 2 двоповерхових ліжка). Є 4 столи та стільці, 2 шафи. Якщо вам дісталися старі меблі, то їх можна пізніше замінити на нові (безкоштовно!). Усі інші необхідні меблі/прилади уже, скоріш за все, купили ваші сусіди-старшокурсники. Якщо ні, то можна скинутися та купити.

У всіх кімнатах вікна пластикові, тому взимку жарко майже у всіх кімнатах (на "кутових" кімнатах може бути досить прохолодно).

При виникненні будь-яких проблем з сантехнікою, меблями чи електрикою потрібно записатися на вахті у відповідний журнал і майстер прийде на допомогу!

Ціни. Оплата проживання, інтернету та за електроенергію. Субсидія.

Вартість проживання залежить від кількості мешканців в кімнаті, типу кімнати (коридорка/блок), а інколи від площі.

Важливо! Усіх поселяють по 4 особи в кімнату! Проте впродовж року студенти можуть виселитися (магістри, відраховані тощо) і до початку наступного навчального року у вас є можливість проживати вдвох/втрьох/одному, що впливає на вартість проживання.

Для студентів ціна за місяць проживання становить:

• 4 людини - 916 грн

• 3 людини - 1165 грн

• 2 людини - 1664 грн

• 1 людини - 3160 грн

Оплатити проживання можна по розрахунковому рахунку в відділенні банку (через термінал), через сервіс hostelpay.kpi.ua, або через Приват24 (покрокова інструкція).

Реквізити:
Постачальник послуг: КПІ ім. Ігоря Сікорського
р/р UA048201720313271001202013853
МФО 820172
ЕДРПОУ 02070921
Б.н.538

Інтернет
У студмістечку КПІ діє провайдер-монополіст: КПІ-Телеком. Як підключити інтернет, якщо його немає в кімнаті читайте тут.

Якщо не знаєте, як перепрошити роутер, запитайте в чаті гуртожиту або напишіть "корисним людям" (наступний розділ цього гайду).

Поповнити інтернет можна через сайт або термінали, що знаходяться на території КПІ (наприклад, у сьомому корпусі).

Електроенергія
За спожиту електроенергію кожним електроприладом в кінці року виставляється рахунок на hostelpay.kpi.ua (приблизно 200 грн з кожного в кімнаті). Інструкція буде на каналі гуртожитка.

Субсидія

Субсидія - грошова компенсація (безповоротна допомога) державою, для часткової оплати проживання в гуртожитку. Тобто, це економія ~2 000грн на рік.

Ви сплачуєте повну вартість проживання, але після призначення вам субсидії у вас є можливість отримати компенсацію в касі або на карту Ощадбанка.

Як та коли оформити субсидію ви дізнаєтесь пізніше на каналі гуртожитка.

Персонал. СтудРада. Корисні люди.

Персонал

Завідуючий – головний в гуртожитку. Другий батько, на час вашого проживання. Приймає контракт на проживання, видає ключі від кімнати та блоку, вирішує питання по оплаті та багато чого іншого. Добрий, але краще його не злити))

Кулик Дмитро Олександрович
Графік роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00
Тел.: 0442048637
Кулик Дмитро Олександрович

Комендантки - дві помічниці завідуючого. Ваші другі мами, на час вашого проживання. Якщо виникли побутові питання, можете спокійно звертатися до них.

Бодачевська Юля Миколоївна
Шоп'як Яна Григоріївна
Графік роботи такий же як у завідуючого

Кастелянка – відповідає за м'який інвертар гуртожитку (вона видає матраци, постільну білизну, подушки).

Володько Наталія Іванівна
Графік роботи такий же як у завідуючого

Соціальний працівник – фахівець з виховної роботи, допомагає СтудРаді організовувати різні заходи в гуртожитку, стежить за порядком (санітарна комісія) та може просто поговорити по душам (можна за чашечкою чаю).

Леонович Альона Володимирівна

Вахтери – вони звичайно ж сидять на вахті. Саме вони можуть пропустити ваших гостей у гуртожиток (для цього потрібно залишити ваш пропуск та будь-який документ, що засвідчує особу вашого гостя на вахті). Також на вахті можна записатися до електрика, сантехніка чи столяра.

Також в гуртожитку є сантехнік, електрик та столяр.

СтудРада гуртожитку

СтудРада – це студенти-активісти, яким не байдуже життя нашого гуртожитку. Це люди, які є "мостиком" між вами та адміністрацією. Також, організовують різні заходи, прикрашають гуртожиток до свят, проводять збір вторсировини та благодійні збори (переважно дітям-сиротам), допомагають вирішувати побутові питання та інформують вас про все в наших медіа ;)
Хочеш приєднатися до нас? Трішки пізніше буде набір в команду!)

В. о. Голови СтудРади гуртожитку: Хохлов Ярослав, @Ya_hohol
Зам.голови: Смолянець Євгеній, @jsmlnts

Старости поверхів: Їх поки що немає, в зв'язку з неможливістю проведення виборів.

Корисні люди 18шки

Корисні люди 18шки – це люди, завжди готові допомогти з будь-яким питанням: друк, ремонт, манікюр, оренда і т. д. Більше дізнатися про них можна тут: https://telegra.ph/Korisn%D1%96-lyudi-v%D1%96s%D1%96mnashki-09-25

Висновки. Плюси та мінуси.

Підсумуємо і поговоримо про наші переваги та недоліки.

Переваги:

+ Комфортне розташування, поблизу є все: ТЦ, кінотеатри, супермаркети, кафе, 5-10 хвилин до корпусів;
+ Зручна транспортна розв‘язка: 5 хвилин до швидкісного трамваю, 15 - до метро Шулявка, 15-20 - до метро Політехнічний інститут;
+ Пральня самообслуговування, спортивний зал, кімнати для роботи та відпочинку, автомат фільтрації води;
+ Наявні місця для зберігання велосипедів;
+ Цілодобовий вхід та вихід для жителів;
+ Вхід лише за особистою перепусткою;
+ Цілодобовий контроль гуртожитку департаментом безпеки КПІ;
+ Адекватна адміністрація;
+ Активна робота студради гуртожитку;
+ Приємні сусіди (більшість з проживаючих), які і з навчанням допоможуть і з голоду померти не дадуть;
+ Збір пластику проводиться раз чи два на місяць для подальшої утилізації;
+ Душ та туалет в блоці, 2 кухні на поверх;
+ Є гарні дівчата та мужні хлопці;
+ Прекрасні види з верхніх поверхів;
+ Відсутня комендантська година;

Недоліки:

- Є таргани, їх можна вивести (потравити);
- Восени та навесні часто проводяться ремонти водоканалів, через що може бути відсутня гаряча вода (на жаль, з цією проблемою зіштовхуються всі гуртожитки);
- Нестабільне інтернет з'єднання. Скільки каток злито через КПІтелеком;
- Поруч з гуртожитком проходять трамвайні колії. Якщо ваші вікна виходять на Борщагівську, то навесні-влітку у вас буде стояти вибір: Спати з відчиненим вікном (бо жарко) чи з зачиненим (бо шумно);

Нейтральні особливості:

4 ліфти, які часто ламаються;
Ваша кімната може підлягати ремонту, тому можливо доведеться пів року пожити в іншій кімнаті. Проте у вас буде крутий ремонт!)
В сусідній кімнаті по блоку можуть проживати іноземці, рятує гугл-перекладач!
Сусіди можуть шуміти (беруші в допомогу або викликайте ДНД). У всіх різні біоритми, через це не треба конфліктувати, треба йти на компроміс.
• Відпрацювання. Кожен житель має відпрацювати 20хв/міс (3 год 20хв на рік). Тобто, щось пофарбувати, перенести, прибрати і тд.;
• Якщо ви не навчитеся готувати, то гроші можуть швидко закінчитися.
• Лавочки під гуртожитком, на яких можна відпочити та попити пиво (на лавочках є відкривашки збоку). Недолік: вночі можуть голосно співати. Нічого НЕ кидайте вниз, а попросіть тиші. Якщо це не допомогло, то викличте ДНД. Будьте людьми!

Висновок: Жити можна і навіть з комфортом!

Корисні посилання.

Хелпік (Корисна інформація від ДНВР);

КПІшні інтернети;

Корисні люди 18шки;

Сайт ваших відпрацювань;



Report Page