Abit IASA
Abit IASA
Читать 12 минут

Викладачі

Image for post

Студентське життя цікаве та різноманітне, проте, головною метою твого вступу є отримання знань. Зустрічай статтю про викладачів, із якими ти зустрінешся на початку університетського шляху. Також можеш переглянути канал у Telegram, де публікуються результати опитувань студентів ІПСА щодо якості викладання.

Немає гарантій, що в перший навчальний день тобі все буде «очевидно». Відвідуй лекції, працюй на практиках та не прогулюй консультації, аби довіряти власному досвіду та формувати особисту думку.

Студентське життя багато в чому не схоже на шкільне. Слово «вчитель» видозмінюється у «викладач». Різницю між ними ти відчуєш вже на другому тижні навчання, якщо не раніше. ІПСА був би неможливий без свого викладацького складу.

Якщо ти не читав наші статті раніше, то ось список скорочень, щоб не заплутатись:

  1. Системний аналіз, він же СА, він же 124 спеціальність. Умовно поділяють на два потоки: перший (групи КА-Х1 та КА-Х2) та другий (групи КА-Х3, КА-Х4, КА-Х5).
  2. Комп'ютерні науки, вони ж КН, вони ж 122 спеціальність. Комп. науки є на двох кафедрах: ШІ та СП. На різних кафедрах різні спеціалізації, тому навантаження та викладацький колектив відрізняються.
  3. ММСА — катедра математичних методів системного аналізу, до якої відноситься освітня програма «Системний аналіз і управління» 124 спеціальності.
  4. СП — катедра системного проектування, до якої відноситься освітня програма «Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислення» 122 спеціальності.
  5. ШІ — катедра штучного інтелекту, до якої відноситься освітня програма «Системи і методи штучного інтелекту» 122 спеціальності.
Якщо Вам вчитися легко, то Ви або дуже здібні, або Вас нічому не вчать.

Викладачі

Бохонов Юрій Євгенович

Image for post

Спеціальність: КН, катедра СП.

Дисципліна: лінійна алгебра та аналітична геометрія.

Юрій Євгенович веде лекції та практики. На лекціях, як і більшість викладачів, він не тільки пояснює теорію, а ще й розв’язує цікаві приклади. На практиках викликає до дошки охочих, але якщо таких немає, то обирає за своїм бажанням. Полюбляє ініціативу з боку студентів та завжди допомагає із завданнями. На початку кожного практичного заняття він запитує у студентів щодо домашньої роботи, і, якщо є питання, все пояснить або викличе до дошки студента, який з цим завданням впорався. Часто викликає тямущих студентів, бо має надію, що з вуст одногрупників пояснення сприймаються швидше та якісніше. У разі потреби Юрій Євгенович може провести стільки консультацій, скільки студентам буде потрібно. Наприкінці кожної є цікавий бонус — історії з життя. Консультації перед екзаменом та сам екзамен проводяться досить спокійно й затишно.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Юрієм Євгеновичем.

Подколзін Гліб Борисович

Image for post

Спеціальність: КН, катедра ШІ.

Дисципліни: лінійна алгебра та аналітична геометрія та математичний аналіз.

Адепти катедри ШІ буде підкорювати з Подколзіним Глібом Борисовичем лінійні простори та комплексні площини. На лекціях студентам ніколи не буде сумно, бо весь матеріал він записує на дошці, коментуючи деякі моменти. Усі доведення Гліб Борисович відтворює достатньо швидко, тільки встигай записувати. Тому перші парти на його лекціях — гарячі пиріжки, черга за якими починається ще в коридорі.

Практичні заняття повністю побудовані на основі лекцій. Студенти за власним бажанням (якщо такого немає, то примусово) виходять і розв’язують задачі: від легких до цікавих. Домашні завдання — це довгий список номерів задач, але, коли всі подужаєш, то гарантовано розберешся в матеріалі. Щоб підвищити бажання студентів виконувати дз, Гліб Борисович його перевіряє. Також у нього можна отримати «бонуси» при високих балах, про які він розповість на першому практичному занятті.

Глібу Борисовичу подобається спілкуватися з колегами в неформальних обставинах, писати листи та підписуватись Різним Г. Б. Проте він не любить прогульників та ненормативну лексику від студентів. До речі, слово «перерва» сприймається своєрідно, потім зрозумієте чому.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Глібом Борисовичем.

Денисьєвський Микола Олексійович

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліна: математичний аналіз.

Денисьєвський Микола Олексійович викладає математичний аналіз. Завжди привітний та усміхнений. На його заняттях почуваєш себе комфортно, адже будь-які думки та ідеї будуть почуті без жодних докорів, в тому числі й жарти. Інформація подається легко й зрозуміло, викладач готовий відповісти на всі запитання або ж повторити пояснення детальніше. Лояльно ставиться до запізнень чи використання телефонів на парах, оскільки не витрачає час на перевиховання студентів.

Практики проходять за єдиним сценарієм: інколи додатковий теоретичний екскурс в тему, що вивчається, приблизно 20 прикладів, частина з яких виділена на заняття з викладачем, а інші — для домашнього завдання. Робота часто продовжується і на 5-хвилинній перерві з ініціативи самих студентів. Також бувають «переклички», тобто самостійні роботи на кілька хвилин, що оцінюються в 1 бал. Складність зовсім невисока, достатньо базового розуміння минулої теми. До дошки виходять за власним бажанням, та навіть якщо ти не знаєш хід розв'язку, Микола Олексійович допоможе тобі розібратися.

Мальцев Антон Юрійович

Image for post

Спеціальність: КН, катедра ШІ.

Дисципліни: лінійна алгебра та аналітична геометрія та математичний аналіз у КН ШІ.

Якщо ви чуєте з аудиторії фрази «конгеніально», «тривіально» та «чудесно», то там, імовірніше, проходить пара Мальцева Антона Юрійовича. Він людина багатозадачна: викладатиме практики з лінійної алгебри і геометрії та мат. аналізу на першому курсі. Студенти також можливо зустрінуться з Антоном Юрійовичем на предметі «Диференціальні рівняння» на другому курсі.

Його подача матеріалу багатьом здається складною: швидкий темп лекцій і практик, великий обсяг матеріалу. Проте на лекціях Антон Юрійович роз’яснює кожний рядок, до кожної теореми пише приклад, іноді запитує студентів про щось легке, щоб тримати їх у тонусі. А на практиках викликає до дошки в основному дівчат і вирішує разом із групою мінімум 5 задач від початку до кінця. Не обходиться і без домашніх завдань: приблизно 10 задач на кожну пару. Антон Юрійович не дотримується суворої системи оцінювання. Внесок в оцінку за семестр роблять не тільки контрольні, а й розрахункові роботи та колоквіуми.

Мінарченко Олександр Миколайович

Image for post

Спеціальності: КН, катедра СП.

Дисципліни: математичний аналіз.

Футболіст, рибалка та власник чудового городу в Миколаївці – це Мінарченко Олександр Миколайович – викладач математичного аналізу та лінійної алгебри. Відрізняється спокійним характером та доброзичливою посмішкою. Лекції викладає монотонно, проте матеріал підібраний досить структуровано, що дозволяє пізнавати світ математичного аналізу та якісно готуватися до екзамену. Іноді перевіряє присутність студентів, тому краще не пропускати лекції.

Система оцінювання доволі складна, тому що складається не зі знайомих цифр, а з «плюсів та мінусів». Проте дізнатися свої оцінки можна, хоча вони й не будуть точними. Остаточні бали зазвичай відомі перед екзаменом. Завдання на контрольні та екзамени беруться зі збірника Демидовича (у випадку мат. аналізу), тому для кращої підготовки потрібно обов’язково розв’язати декілька задач.

Розрахункові роботи узгоджує з лектором, якщо сам не викладає в інших груп. Контрольні роботи перевіряє та виставляє бали, від яких залежить остаточна оцінка. Щодо розрахункових – їх потрібно лише вчасно здати. Основні види задач викладач ретельно розбирає, проте вони не будуть однакові з контрольними. Інколи ставить плюси за вихід до дошки або правильно вирішене завдання. Необхідні досконалі знання всіх визначень теми, оскільки без них буде складно засвоювати матеріал.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Олександром Миколайовичем.

Барановська Леся Валеріївна

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліна: лінійна алгебра та аналітична геометрія.

Барановська Леся Валеріївна — одна з найбільш «технологічних» викладачів ІПСА. У першому семестрі пише всі лекції на дошці з доведеннями всіх теорем, але має і авторський навчальний посібник з повним текстом лекцій і прикладами розв'язку задач. У другому семестрі на лекціях використовує проектор, а не звичайну дошку. Читає весь матеріал за своїм підручником, а завдання дає з практикуму, в якому є приклади розв'язання всіх завдань. Розробляє презентації про застосування векторної алгебри та аналітичної геометрії, наприклад, для розробників ігор чи нейронних мереж. Створює гугл-класи, де легко спілкується зі студентами, відправляє їм домашні та додаткові завдання, а також викладає цікаву інформацію зі світу IT, яка буде корисною майбутнім програмістам. Веде свою сторінку в Facebook «Mathematics in Information Technology». Любить давати матеріал для самостійного опрацювання, який потрібно читати.

На практичних заняттях викликає кожного студента розв'язувати завдання за матеріалом лекцій, доступно пояснює і допомагає з розв'язком, якщо щось пішло не так. За виходи до дошки ставить додаткові бали. У контрольних роботах (в семестрі їх буде дві) дає тільки ті завдання, які були розв'язані з нею, і навіть надсилає приклад білету. Вона лояльна, але в міру сувора: на контрольних роботах просить залишити рюкзаки з телефонами на окремій парті. Строго дотримується РСО (рейтингової системи оцінювання), що не може не бути радісним, бо в будь-який момент можна дізнатися, скільки в тебе зараз балів. З нею приємно співпрацювати, адже Леся Валеріївна завжди готова пояснити та допомогти.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Лесею Валеріївною.

Спекторський Ігор Якович

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліни: дискретна математика, математична логіка та теорія алгоритмів.

Спекторський Ігор Якович проводить лекції та практики з дискретної математики у груп СА. Один із перших студентів ІПСА. За кілька днів до лекції він попереджає про її тему — радить почитати заздалегідь в методичці й тоді на лекції дискретка стає «і їжаку зрозуміла». На практиках розповідає про найважливіші задачі зі свого курсу. До дошки викликає охочих, але якщо таких немає — обирає студента випадковим чином. Завжди допоможе і підкаже, тож боятися не варто. Якщо після лекцій і практик залишилися питання — зрозуміло пояснить все на консультації після пар.

Ігор Якович любить незвично позначити змінну (наприклад, буквою щ), розповісти історію або жарт про досліджуваний матеріал. Не любить запізнення, іноді закриває аудиторію зсередини й пускає недостатньо пунктуальних тільки після половини пари. У семестрі є різні види робіт (від контрольних до колоквіумів), однак Ігор Якович незмінно дає розрахункові роботи, захист яких після пар — окремий вид студентської романтики.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Ігорем Яковичем.

Стусь Олександр Вікторович

Image for post

Спеціальність: КН, катедра ШІ.

Дисципліна: дискретна математика.

На лекціях і практиках з дискретної математики студенти 122 спеціальності зустрінуться зі Стусем Олександром Вікторовичем. Студенти поважають його за об'єктивність оцінювання та суворе дотримання рейтингової системи, тому можна бути впевненим, що за роботу був поставлений відповідний бал. До запізнень на лекції лояльний, але чесно поставить всі «н» по півпарах. З усією серйозністю ставиться до викладання свого предмету, але, попри це, завжди може підбадьорити студентів на парі віршами про дискретну математику і навчання в нашому інституті. Також Олександр Вікторович — головний суддя Міс ІПСА і великий футбольний фанат.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Олександром Вікторовичем.

Статкевич Віталій Михайлович

Image for post

Спеціальність: КН, катедра СП.

Дисципліна: дискретна математика.

На його практиках студенти розв’язують завдання, при цьому повторюючи теорію з лекцій. Доступно і зрозуміло пояснює матеріал. Один з найбільш спокійних викладачів в ІПСА, добрий і завжди прийде на допомогу (іноді й на контрольній). До дошки насильно ніколи не викликає: виходять тільки ті студенти, у яких Віталій Михайлович перевірив завдання і воно правильне. Хоч він досить лояльний, але без знань і розуміння теорії на високі бали можна не розраховувати. На контрольних роботах завдання точно такого ж типу, як в розрахунковій. Крім того, він попереджає, якого сорту завдання можуть бути. Через такий підхід до студентів у Віталія Михайловича найвищий рейтинг серед викладачів в інформаційній системі Campus.

Можеш також ознайомитись з інтерв'ю з Віталієм Михайловичем.

Моклячук Олександр Михайлович

Image for post

Спеціальність: СА (3-5 групи).

Дисципліна: дискретна математика.

На парах розв'язуються основні типи задач, подібні до яких будуть зустрічатися на самостійних та розрахункових роботах. Матеріал пояснюється чітко і зрозуміло. На кожному занятті Моклячук пропонує добровільно вийти до «дошки» (на дистанційці вона була віртуальною), однак активні студенти можуть отримати бонуси у вигляді декількох балів.

Біля «дошки» викладач буде ставити додаткові запитання і ними «вести» до правильної відповіді. Тому рекомендується знати теми, якщо бажаєш проявляти активність. До речі, Олександр Михайлович полюбляє придумувати веселі задачі.

Окрім розв'язку завдань, Олександр Михайлович проводить захисти розрахункових і контрольних робіт. На них він ретельно відсіює студентів, які не знають матеріал, та відправляє їх на перескладання. Інколи таких перездач може бути дві-три для студентів однієї групи. Також за проханням групи Моклячук проводить консультації (наприклад, перед контрольною).

Назарчук Ірина Василівна

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліна: програмування та алгоритмічні мови.

Програмування та алгоритмічні мови на системному аналізі викладає Назарчук Ірина Василівна. Її лекції досить пізнавальні й цікаві. Матеріал дає корисний і дуже добре його пояснює. Ірина Василівна диктує лекцію в помірному темпі, до того ж, зупиняється на кожному незрозумілому для студента моменті.

Крім лекцій, у деяких групах (або ж підгрупах, якщо вас спочатку багато) вона веде практики. На практиках Ірина Василівна досить вимоглива, але це на краще. Обсяг інформації адекватний, не надвеликий. Однак якщо хочеться заглибитися в якусь тему, тобі завжди в цьому допоможуть.

Ірина Василівна проводить декілька контрольних робіт за семестр, на які виноситься матеріал із лекцій та комп’ютерних практик (КП). Якщо всі роботи написані добре та всі КП захищені, то отримати високий бал на іспиті буде неважко. Навіть якщо до ІПСА з програмуванням ти не дружив, разом з Іриною Василівною ти підкориш цю сходинку дуже швидко та легко.

Руденко Олексій Володимирович

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліна: математичний аналіз.

Іноді здається, що Олексія Володимировича зрозуміти важче, ніж сам математичний аналіз. Викладач чудово розуміє всі простори цієї складної науки і очікує від своїх студентів того ж самого, тому готуйся до прискіпливого оцінювання своїх контрольних робіт та навіть не думай списувати, інакше роботу просто анулюють, якщо він побачить схожий алгоритм рішення.

Олексій проведе вам не тільки додаткові практики, а й чудову психотерапію: навчиться вас терпінню, посидючості та стресостійкості. Його задачі та рішення нікого не залишать байдужими, а заспокійливий голос буде тамти розум успішніше, ніж комплексні числа.

Селін Юрій Миколайович

Image for post

Спеціальність: СА.

Дисципліна: алгоритми і структури даних.

АСД на системному аналізі читає Селін Юрій Миколайович. Його лекції спрямовані на гарне розуміння матеріалу кожним студентом. Може пояснювати матеріал багато разів, поки останній студент не скаже, що все зрозумів. Дуже ввічливий та розуміючий викладач. Любить розповідати історії з життя та пояснювати, що ж таке системний аналіз.

Крім лекцій, у деяких групах (або ж підгрупах, якщо вас спочатку багато) він веде практики. На практиках може ще раз пояснити лекційний матеріал, для наочності любить графічно зображувати свої пояснення.

Юрій Миколайович дає 4 компьютерних практикуми на семестр. Важливо здавати їх вчасно. А якщо ти це робиш ще й заздалегідь, то він із радістю допоможе виправити помилки. Першим, хто здав, викладач підвищує бали. На практичних заняттях роздає індивідуальні завдання, за які теж можна заробляти бали.

Викладачі програмування на КН

Романов Валерій Володимирович веде лекції, приймає курсові роботи, але за бажанням йому можна здавати і лабораторні. Завжди спокійний і доброзичливий викладач. Основна його вимога до будь-якої роботи студента — щоб вона працювала й мала якісний інтерфейс. Лояльний в оцінюванні: завжди можна попросити додаткову задачу, щоб набрати більше балів. Також плюсом викладача є індивідуальний підхід до студентів: на початку року він поговорить з усіма і буде давати цікавіші завдання тим, хто вже знайомий з базовим курсом С / С++. В усіх інших буде можливість розібратися в предметі на лекціях і практиках.

Просянкіна-Жарова Тетяна Іванівна веде практики з АСД, приймає лабораторні роботи з програмування й курсові роботи у КН. Викладач достатньо лояльна з приводу дедлайнів і контрольних робіт, але будь впевненим, що вона змусить тебе знати напам’ять всі стандарти з оформлення різного роду наукових робіт — важливе вміння в сучасних тенденціях.

Безносик Олександр Юрійович приймає лабораторні роботи з програмування, також йому можна здати курсову роботу. Викладач досить вимогливий: для нього важливо, аби ти не тільки використовував ті методи, які були на лекції, але й розумів суть їх роботи. Однак головне — будь готовий навчатися. Олександр Юрійович завжди пояснить, покаже й навіть допоможе виконати роботу, якщо підійти до нього з питаннями.

349 просмотров
Добавить
Еще
Abit IASA
Подписаться