Поради: корисні та не дуже

Поради: корисні та не дуже


Гавлицький Іван КА-12

1. Залиш всі свої регалії у минулому. Не тільки про «університет — новий етап твого життя, в якому не мають жодного значення попередні здобутки», тут скоріше про вимоги до себе (синдром відмінника і т.п.)

2. Спілкуйся. Викладачі, одногрупники, старші курси — несуттєво. Слід розуміти, ці люди — краще, що дає тобі внз: вас об’єднують інтереси, ідеї, захоплення. А ще вони можуть стати для тебе ментором, супутником, мотивацією.

3. Цінуй маму, це найдорожча людина в твоєму житті.


Чайка Микита КА-12

1. Не відкладай усе в довгий ящик. Вчитись легко, якщо все робити вчасно.

2. Товаришуй зі своєю групою, потоком, старшими курсами. Не соромся просити допомоги, питати, якщо щось не зрозуміло (а таке буде дуже часто). Зазвичай одинакам в ІПСА набагато складніше.

Краще буде, якщо тобі хтось пояснить за 5–10 хвилин, ніж ти сам витратиш на це кілька годин (+ корисний чатик SBS).

3. Обов’язково вести записи пар => знайти відповідальну за це людину в групі.

4. Вести конспекти, приклади типових задач, зберігати матеріали, що надсилають викладачі. У більшості вчителів контрольні складені з домашніх чи аналогічних завдань (у кого саме — питання до кураторів).

5. Навчайся в задоволення, без думок про бали. В ІПСА занадто багато нервів витрачається, якщо морочитися про це, а воно того не варте.

6. (ІМХО, доповнення до пункта 5). Не витрачай усі свої сили та час на ІПСА. Не намагайся вистрибнути зі штанів.

Краще приділи цей час самоосвіті, якимось курсам із програмування чи іншій галузі, яка тобі цікава чи в якій плануєш працювати. Краще мати 70–90 балів та ще знання поверх універу, а потім роботу, ніж вбиватися за перше місце в рейтингу.

7. Якщо до рук потрапили білети до сесії або варіанти контрольних, об’єднуйтесь у маленькі групи, розподіляйте завдання, а потім комбінуйте. Не намагайтеся зробити все самі. Спільні посиденьки в Дискорді — корисна тема.

8. Створіть окремі телеграм-канали для записів, матеріалів, дз, та інфи від викладачів.


Мальгінова Марія КІ-12

1. Відвідуй івенти (або просто будь соціально активним та не бійся ставити запитання) та заводь корисні знайомства, це допоможе тобі в найближчому майбутньому.

2. Знайди баланс між навчанням і відпочинком, виокрем дні для дзшок та для відпочинку.

3. Відвідуй усі практики, лекції — опціонально.

4. Здавай лабораторні поступово або, хоча б, не в останній тиждень.


Вікторія Григорівна КІ-12

  1. Якщо ти щось не розумієш — задовбуй когось зі старших курсів або свого шарящого одногрупника, попроси пояснити певний матеріал, тобі не відмовлять, а, навпаки, з радістю допоможуть.
  2. РОБИ ДЗ із матану, на екзамені зможеш зрозуміти, навіщо ти витратив на це стільки годин.
  3. Якщо у викладача є хороші методичні матеріали, то можеш благополучно підзабити на лекції і витратити цей час на щось більш важливе для тебе).
  4. Якщо є час для того, щоб зробити якийсь таск раніше, зроби його і надішли, не клоунічай з дедлайнами, ще встигнеш.
  5. Не забивай на англійську, вдосконалюй її рівень постійно (бтв, фільм в оригіналі >> фільм із дубляжем, але також відпочинок).
  6. Не бійся помилок, це властиво людям. Нормально реагуй на критику, у більшості випадків вона робиться з хорошими намірами та спрямована на те, щоб ти почав шлях до самовдосконалення в певній галузі.

 

Заступ Анастасія ДА-12

1. Завжди вітайся з викладачами, коли заходиш на пару.

2. Не запізнюйся на пару зі схемотеху.

3. Головне правило ІПСАшника: не проґав дедлайн.

4. Більше спілкуйся з викладачами та запитуй усе, що не зрозуміло (дехто це дуже полюбляє).

5. Посміхайся Романову.

6. Запам’ятай: не потрібно сидіти та слухати лекції Мінарченка –- краще вивчи все самостійно.


Музика Олександр ДА-12

1. Виконуй ДЗшку відразу, щоб залишався час на івенти (time management).

2. Не пропускай розважальні заходи.

3. Не збухайся.

4. Чим більше знайомих, тим краще.

5. Не парься за оцінки.


Повчання дітям

Крайнік Микита, насправді куратор)

Гуртожиток — база чи крінж?

«Кімната

Звичайно потрібно почати з кімнат. У багатьох з них ремонт, що найімовірніше пережив не одне покоління КПІшників, хоч він достатньо часто у відносно непоганому стані. Але якщо ти будеш розуміти, що з таким жити неможливо, то ніхто не завадить зробити новий. Тут усе буде залежати від тебе і твоїх сусідів. Дуже часто роблять косметичний ремонт: клеять нові шпалери, а інколи навіть стелять нове покриття на підлогу.

При цьому, існує вірогідність потрапити в кімнату з уже зробленим ремонтом. У такому разі тобі залишиться лише домовитись з сусідами як розподілити простір у приміщенні.

З приводу меблів: можна розставити їх, як душі завгодно. Якщо не вистачає або стільців, або столів, або поличок, то потрібно сказати про це завідуючій. Вона майже завжди дасть добро на те, щоб взяти меблі, яких недостає, але за умови, що є зайві.

Таргани.

Коли говорять про гуртожиток, то майже всі спершу уявляють цих, скажемо так, не надто приємних створінь. Але насправді все буде залежати від того, в яку кімнату тебе поселять: у деяких їх взагалі не буде, а в інших — колонії, що вже починають організовувати польоти на Марс та займаються генною інженерією. Але не потрібно відразу спалювати кімнату, коли побачиш таке. Час від часу в гуртожитку організовують «детарганізацію», тому треба буде тільки попросити провести її і у твоєму помешканні.

Але це не єдиний метод для того, щоб запобігти появі цих створінь. Існує ще один: просто слідкувати за чистотою, проводити регулярні прибирання, не залишати їжу відкритою та мити посуд одразу після того, як ви ним користувались.

Сусіди

Один із найпростіших пунктів. Можуть поселити, як нормальних людей з тобою, так і достатньо дивних. Але це й так ясно, як я думаю. Основне, що ти змушений робити — домовлятись. Без цього у кімнаті буде завжди неспокійно та постійно виникатимуть непорозуміння, але якщо знайдеться компроміс, то й жити стане легше, адже буде розуміння, що й де належить тобі та як розподілений простір.

Кухня

Взагалі на кухнях гуртожитку дуже часто буде неприємно не те, що готувати, а й знаходитись, тому що «свиней» живе в ньому багато. Через це треба бути акуратним, коли готуєш щось сам на кухні, адже у твоїй їжі легко може з’явитись додаткове джерело білків.

Також знаходяться любителі забити раковину, тому дуже часто ти будеш мити посуд або на іншій кухні, або взагалі в умивальниках. Але можна сходити до сантехніка та сказати йому, що на такому-то поверсі забилось і він прийде виправити цю ситуацію.

При цьому чистота в приміщеннях цього типу буде залежати не повністю від тебе, а й від сусідів по поверху та від того, як часто буде з’являтись прибиральниця.

Вбиральня

Ситуація дещо схожа з тією, що я описав з кухнями, але з єдиною різницею — тут не готують. Хоча, хто тебе знає.

Якщо серйозно, то вбиральні як вбиральні. Між собою будуть відрізнятись фактично тільки станом.

Напевно треба додати, що вони турецького зразку. Так, це просто дірка в підлозі. Але така ситуація, здається, у всіх гуртожитках коридорного типу.

Умивальники

Нічого незвичайного в таких кімнатах немає. Просто будуть звичайні рукомийники, яких вистачає для того, чим зазвичай займаються біля них.

Єдине, що можна додати: у деяких кранів може відрізнятись напрямок потоку води. Ні, це не означає, що вода може текти у всі боки, крім потрібного, хоча й такий варіант не виключений. Насправді деякі з них направляють воду не вниз, як зазвичай, а трішки вперед, тому будь обережним, коли користуєшся ними.

Душ

Найголовніша порада: обережно крути кран, адже можна як зваритись, так і заморозитись. Хоча останнє буде працювати ще й тоді, коли теплу воду відключать. Ммм, тобі неодмінно сподобається ця кріокамера.

Ніколи не клади речі на перегородки між душовими кабінками. Також не ходи босим. І на перегородці, і на підлозі може жити будь-що.

Прання

Просто три пральні машини. Також одразу біля них є місце, де можна повісити сохнути речі, але краще ними не користуватись, адже в один момент деякі з них можуть зникнути. Можливо, таргани крадуть, але я в цьому невпевнений.


Вороной Микита, дід

Чи можливо списати на іспиті, якщо так, то як?

«Питання на мільйон, яке хвилює кожного. Було, проходили. Є декілька історій про списування. Розповім першу, де в ділі було замішано 0.33 проміле. У нас тоді був залік з АСД (потім дізнаєтесь) в аудиторії, де ви подавали документи. Викладачка викликала кожного по одному, сиділи там по 30 хвилин: 10-15 пишуть, ще 10-15, де вона їх допитує, якщо є запитання). Але проблема полягала в тому, що вона приймала увесь потік. Тобто це ДА, КА(ШІ, колишні КН ММСА) і КА(СА). Наша компашка була десь посередині, а у одного хлопця був День Народження, але поступитися йому ніхто не хотів. Пройшла 2-га, 3-тя.... йшла 5-та година нашого очікування, ця цифра майже наблизилась до розміру члена вашого  хлопця. Іменинник запропонував розпити пляшку корони (ця історія трапилась до 2019-го року). А хто ми такі, щоб відмовляти? Відпили, під’їли, наша черга. Кожен, хто пив, відмітить, що алкоголь притупляє рефлекси та глушить розумові здібности. Але будемо відверті: складати іспит тверезим... Це як рибалка без бухла. Я зайшов, сів, що я спостерігаю: дівчина в якої було 59 та прийшла складти цей іспит тому, що злодій-викладач відмовився додати їй 1 бал для заліку. Смішно? Так, вона не склала і навіть слізку пустила. Ставлю 10-ку, що вона сумувала довго. Я ж не пальцем роблений, мене не на смітнику знайшли і не важливо, що у паспорті в мене написано «Донецька область». ЦЕ ІНШЕ. Викладачка посадила поряд із собою, відстань між нами, як за шкільною партою. Вона це зробила, бо я якийсь там тест їй не здав. Пригрозила, що як побачить телефон — відразу на комісію відправить. Ви здогадались ще з першого речення що білет я не вчив. А ви запитаєте: “А як списати з телефону, якщо ти сидиш поруч?” Ну, хитрість — синонім спритності. Я дуже обережно рухав стілець від неї, поки вона займалась іншими роботами, підсунув його до краю, щоб я був як поміж двох сторін стола, телефон тримав під столом перпендикулярно тій стороні на якій сиділа вона (я сподіваюсь, ви змогли це уявити через текст). Оскільки з її перспективи не видно чим я займаюсь під столом, спойлер: списував, але було страшно, адже вона може в будь який момент встати, а вже прибрати телефон буде складно, якщо ви звісно швидко не сховаєте його в правій кишені (телефон в лівій руці, тримати біля правої кишені). Все, списав на круглу 10-ку з 20 (повірте, це високий результат, адже деякі за 2-3 бали бились та взагалі з того заліку багато людей вийшли з 60 - 65, і на пальцях перерахувати тих у кого було ще більше). Які у меня були відчуття, коли я тоді списував? Начебто я неділю в ломки кидав нюхати ганджубас. Викладач, до речі, сказала, що мені все одно не вистачає до 60. Тож: або я витрачу ще 15 хвилин на усний залік з нею, або «повне припинення роботи Telegram в росі»ї. Не хочу здаватися грубим, але я все це в рот ***історія замовчує…***, коли почув цю новину»


Report Page