Олена Юрченко
Олена Юрченко
Read 2 minutes

Набір в абіт-відділ ІПСА 2021

Як і завжди набір проходив в два етапи: загальна форма (як правило просто для фільтрації неадекватів) та відбір по відділах. Про перший не бачу сенсу розписувати, тому одразу перейду до відбору в відділ.

Він в свою чергу також поділяється на два етапи, які цього року проводилися одночасно: форма та «творчий конкурс».

Найголовніше, як на мене - відібрати тих, хто можливо й не має певних потрібних якостей, але дійсно хоче цим займатися :))

Форма

Головною задачею форми є перевірка кандидатів на грамотніст, адекватність та вміння спілкування в письмовій формі (супроводжуючий пост до статті, питання про інші факультети, типічні запитання абітурієнтів).

При перечитуванні варто звертати увагу на кількість тексту та його наповненість, що може говорити про бажання потрапити саме в наш відділ (одразу можна побачити скільки часу та сил приблизно було витрачено).

На форму можна готувати досить важкі питання і не боятися. Зазвичай в абітку йде велика кількість людей (2021 було майже 30), тому в наших інтересах взяти не якможна більше, а тих хто дійсно горить цією справою і готовий витратити на форму більше часу, ніж посередні кандтдати.

Форма з відбору за 2021

Проект

Тут такий собі лайфхак. Щоб не оргати з нуля івент для абітури, можна просто дати його на відбір. Так само можна й з постами і статтями, але в них ще зазвичай замало досвіду.

В 2021 на відбір дали ЧГК переважно для того щоб скласти список питань і не думати над ними самим.

Також думаю важливо було б наголосити, що він створений для того, щоб ми побачили саму їх роботу над ним, а не вже готовий результат. Як показує досвід 2021, вони просто можуть в лс або окремому чаті все зробити, а потім скинути вже результат, посилаючись на те що не комфортно працювати під наглядом.

Image for post
Наша велика сім'я котиків :3

Результати

З майже 30 ми взяли 8 людей. Тут важливо сказати, що при виборі треба враховувати бажання кожного іти в той чи інший відділ. Особисто я б наступного року просто створила окрему форму, в якій кожен би ще вказав пріорітетність кожного відідлу для себе. Також комунікація з іншими головами не буде зайвою, щоб не склалося ситуацій коли когось не взяли в жоден з відділів, а комусь запропонували обидва.

Для розв'язку колізій кандидатів (+\- однакових), створюється форма з фідбеком на кожного учасника команди, де кожен може оцінити роботу інших.

Також коли скинули список з тими хто потрапив в відділ, одразу треба пояснити про плани найближчі і як можна скоріше провести збори. Потрібно одразу дати зрозуміти, що роботи багато, але вона цікава, корисна і вдячна)

8 views
Add
More