Abit IASA
Abit IASA
Read 8 minutes

122 Системне проектування

Image for post

Спеціалізація, що викладається на цій кафедрі, носить назву «Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислювання». Звучить досить заплутано та складно. Але різниця полягає в заглибленні курсу в базові принципи роботи комп'ютера. Це допомагає максимально глибоко розуміти роботу прилада зсередини, або іншими словами — знання «заліза».

Тепер детальніше по курсах:

I курс

Як і на кафедрі ММСА, перший курс дає певну базу, яка знадобиться не лише для застосування математичних методів при розв’язуванні складних проблем, але й для розвитку розумових здібностей. Крім цього викладаються фундаментальні предмети: програмування та алгоритми. Також вивчається фізика, яка стане основою для профільних предметів у подальшому.

II курс
Як і перший курс, він надзвичайно важливий та корисний, оскільки продовжуються вивчатися важливі аспекти та принципи програмування, алгоритмів та структур даних. Перший семестр мало чим відрізняється від першого курсу, за винятком деяких предметів. Другий семестр складається виключно з нових предметів, пов’язаних з низькорівневим програмуванням та схемотехнікою.

III курс

Рік, який відрізняється наявністю важких та цікавих дисциплін: операційні системи, вступ до машинного навчання, інтелектуальний аналіз даних та інші. Проте частина студентів вже починає стажування в різноманітних компаніях, тому компонування навчання з роботою стає основною навичкою для освоєння.

IV курс

Фінальний етап навчання, на якому викладають досить специфічні предмети, такі як системний аналіз, крос-платформне програмування, методи штучного інтелекту тощо. В середньому 70% студентів 4 курсу вже працюють. Серед них є ті, хто має досвід роботи 1-2 роки, що дає змогу претендувати на зарплатню рівня Strong Junior/Middle розробника. Наприкінці 4 року навчання студенти пишуть та захищають дипломну роботу або дипломний проєкт.

Завдяки деякій універсальності спеціалізації, наші випускники працюють майже в усіх сферах, пов’язаних з інформаційними технологіями:

  • Network Engineer.
  • Machine Learning.
  • Web Development.
  • Software Development.
  • Mobile Development.
  • Business Analyst.

Student feedback

Image for post

Кому порадиш цю спеціальність?

Людям, котрі не знають чого хочуть від ІТ освіти, прагнуть до отримання широкого спектру знань з даної області з акцентом на теоретичних засадах вищої математики(в широкому сенсі), а також можливості вибору доменної області: від веброзробника до інженера в області машинного навчання.
Людям, яким подобається одночасно і математика, і низькорівневе програмування, і програмування високого рівня, і схемотехніка, але які ще не визначилися, що саме подобається найбільше. Або ж тим, хто не знає, що їм подобається, але хочуть спробувати якнайбільше різноманітних сфер. Тут дуже широкий огляд.
Людям які хочуть займатись CS, при цьому ще не визначившись із спеціалізацією, тим хто вміє багато працювати і хоче розвиватись, хто може витримати серйозну напругу через навчання.
Я бы сказала, что ЦА — любители математики, бесконечного ресерча, решения «загадок», структурирования информации и люди, которые хотят работать в сфере IT. По окончанию бакалавриата у студента есть чёткое понимание базовых понятий из различных («суміжних») сфер в IT. Ему показали всё — дальше только собственный выбор и более глубокое понимание своей сферы для собеседований.

Студенти застерігають про велике навантаження та не найкращу якість викладання деяких предметів пов'язаних з hardware-напрямком.

Як ІПСА повпливав на пошук / вибір першої роботи?

Вплинув опосередковано. ІПСА, як факультет, або ж КПІ в цілому як університет — ніяк. Але допомогли навички швидко і якісно вчитись, що були набуті під час навчання, стресостійкість, а також отримані знайомства із іншими студентами.
Поселили мене в гуртожиток, де я знайшов ментора (сусід по кімнаті). Сподобались дисципліни Яременка, Булаха і Голубової. Хоч вони і дають досить базові знання, але були реально корисні. На першому курсі також практично всі дисципліни були корисними.
До карантину та війни активна спільнота постійно стимулювала тебе до досягнення більших висот в самореалізації як спеціаліста, а безпосередньо навчання надавало широкі можливості для вибору необхідної доменної області надаючи при цьому гнучкі варіанти навчання, котрі дозволяють реалізувати проектні та лабораторні роботи в цікавій вам сфері ІТ.

Багато респондентів відмічають корисність інфосфери ІПСА та мотивації від ком'юніті, а також впізнаваність інституту серед деяких роботодавців, близько половини респондентів не відмічають впливу на пошук роботи.

Ким працюють ІПСАшники?

Image for post

Back-End Developer

Детальніше про посаду

Стек: Java, SQL, Spring, Hibernate Посада: Junior Java Developer
Розробка велитенської і немолодої системи, її підтримка, частковий рефакторинг. Незважаючи на посаду молодшого розробника маю обов‘язки ідентичні із сокомандниками.
Стек: Java, Kotlin, Spring Посада: Junior Java/Kotlin Developer Анбординг (испыталка) 3 месяц, на втором месяце уже начали давать задачи, которые напрямую влияют на продукт. Очень стремительный рост в знаниях и опыте, задачи с каждым разом все сложнее дают. На 8-9 месяце присвоили разработку устройства - главный разработчик в моей команде по устройству. (Компания продуктовая если что и работа всех команд идет над общими целями).
Стек: C#/.NET, Python, Revit API
Розробка та підтримка додатку для Revit згідно з вимогами інженерів. Робота з 3Д моделями, з інформаційними моделями будівель і все таке.

СЕО

Детальніше про посаду

Засновник стартапу з лідогенерації, автоматизуємо збір даних що використовуються в холодних розсилках. Обов'язки: code review, hiring, marketing, strategy, business development, project management

Project Manager

Детальніше про посаду

Обов'язки: оркестрація команди, планування задач проекту, планування бюджету, формування документації, підтримання якості проекту, менеджмент ризиків та інше.

Software developer

Детальніше про посаду

Розробка програмних продуктів в сфері Artificial Intelligence під різні системи (мобільні телефони, телевізори і тд), використовуються різні технології та на мови програмування, однак найбільше С++. Робота з продуктами які комерціалізуються та використовуються користувачами у всьому світі.

Mobile developer

Детальніше про посаду

Розробка Android-додатків в сфері Health&Fitness з щомісячною юзер-базою в декілька мільйонів користувачів з орієнтацією на ринок Америки та Японії.
Обов'язки: розробка нового функціоналу(фічей), рефактор коду на останні актуальні в сфері технології, виявлення та виправлення існуючих помилок(багів) в системі. Оскільки компанія продуктова, то досить часто необхідно обговорювати, критикувати чи пропонувати зміни до розроблюємого функціоналу.

No-code developer

Детальніше про посаду

Обов'язки: побудова чат-ботів для автоматизації процесів компанії / компаній засобами low-code / no-code платформи.

Цікаві запитання з інтерв'ю

  • Почему это работает? (вопрос на код ревью тестового).
  • — Ваши хобби?
    — Бильярд.
    — О, весьма необычно!
  • На одній із співбесід я обговорював з інтерв'юєрами сорти пива та плюси з мінусами капіталізму й соціалізму.
  • Є тор, який якось орієнтований у просторі. Треба знайти відповідь на питання:
    1. Який у нього bounding box?
    2. Чи правда, що тор завжди торкається 6 точками свого bounding box?
    3. Низка питань про цю поверхню.
  • Цікаве тестове завдання:
    є хмара з точок, розташованих на регулярній сітці. задана певна дискретна функція руху сфери фіксованого радіусу у цій хмарі, усі точки, з якими сфера стикається, видалити з хмари. Треба розробити програму, яка повертає верхній шар цієї хмари.

Замітки ветеранів

Рецензії написані майже магістром та студенткою 4 курсу 122 спеціальності кафедри СП. У відгуках збережена автентична лексика, тому вони можуть сприйматися суб'єктивними та не зовсім делікатними. Читайте на свій страх і ризик...

Якщо подивитися на всю програму 122 (а я вже пройшов весь бакалаврат + проф. магістратуру, лишилося захистити лише магістерську роботу), то назва «комп'ютерні науки», на мою думку, повністю себе виправдовує. На початку навчання перші два курси були пов'язані більше з математичними дисциплінами (матан, лінал, дм, фізика, теорія ймовірності, тощо) і з азами програмування (основи програмування, алгоритми і структури даних, ооп і т.д.). Далі суто математичних предметів майже не було, а пішли предмети, де математика і програмування йдуть пліч-о-пліч (дослідження операцій, теорія прийняття рішень і т.д.), а також стає все більше предметів, які можна назвати «чистим програмуванням», предметів, що пов'язані зі штучним інтелектом.
Також не слід забувати, що є багато предметів, які пов'язанні з низькорівневим програмуванням та «залізом», проте насправді мізерний відсоток студентів ідуть в цьому напрямку, тому ці предмети в більшості своїй проходилися і забувалися, а згадувалися, коли щось зустрічалося на іншому предметі, який був з цієї ж опери. Але якщо дійсно цікаво отримати ці знання, то вони будуть надані на досить високому рівні, викладачі з цих предметі досить професійні і розбираються в них.
Великим плюсом комп. наук вважаю предмети, що пов'язані з менеджментом, звісно вони не без косяків, але зрозуміти що і як працює при організації роботи допоможе, що є дуже важливим потім для роботи в будь-якій сфери ІТ і не тільки.
Звісно є предмети, які або просто не потрібні, або в принципі ок, чи навіть дуже важливі (як бази даних), але на них викладачі не відповідають хоча б якомусь рівню викладання, навіть мінімальному, тому якщо вам цікаві ці предмети - будете дуже сильно розчаровані. Але з появою виборності предметі можна минути викладачі і предмети, які тобі не цікаві — це дуже сильно допоможе зробити програму під себе і вибрати те що хочеш, але іноді це перетворюється не вступи в «міну», щоб не отримати абсолютно лишній геморой. Також з'явилася можливість вибрати деякі предмети з інших факультетів і іноді студенти цим користуються, бо в одному факультеті важко помістити все потрібне і щось може ігноруватися, але тепер це теж можна виправити.
Не жалею ли я о выборе универа, факультета и специальности?
Однозначно НЕТ.
Если бы это не было не так, я бы уже в сентябре вернулась в Днепр, и училась в Нобеля. Математика всегда была моим фаворитом среди предметов, и в этом ИПСА нет равных. Сразу объясню, несмотря на то, что специальность - Computer Science, мой факультет никогда не слепит готового IT-специалиста. Они дают немного больше: научат ПРАВИЛЬНО учить, фильтровать и разбирать материал, остальное — дело желания.
ИПСА дарит возможности — главное ухватиться.
Из возможностей хочу выделить:
• Комьюнити — студенты (обычно старших курсов) часто кидают вакансии/стажировки своих компаний в чаты либо могут предложить фриланс.
• Преподаватели — могут посодействовать трудоустройству (как это было со мной оба раза), если видят, что студент очень заинтересован их предметом, чаще всего это рекомендации в компанию преподавателя.
• IASA Student Council (TG канал) — канал, где размещаются вакансии, которые приходят нашему СтудСовету.
Я воспользовалась 2/3.
Сложно учиться?
Да, и доходило до того, что на часах 4:30 (ночи), а я со слезами на глазах учу физику(контрольная, конец семестра), а всё это из-за неумения списывать и грызущей совести, но я не горжусь этим.
Но несмотря на это, учёба бывает интересной и полезной. Хотя украинскую систему образования никто ещё не отменял и не менял, поэтому не сложно догадаться, что какая-то часть вычитанной информации просто-напросто лишняя (не актуальная).
Однако, хочется отметить, что на СП очень много молодых, практикующих IT-специалистов. Сдача лабораторных — больше напоминает интересную дискуссию и мозговой brainstorm для студента, даже если где-то что-то не прошарил — после сдачи всё станет на свои места и информация усвоиться ещё лучше.
Совет
Не ищите себя, а создавайте.
351 views
Add
More
Abit IASA
Follow