Abit IASA
Abit IASA
Read 5 minutes

Стереотипи ІПСА

Image for post

Привіт, абітурієнте, ми хочемо познайомити тебе зі стереотипами про навчання та життя в ІПСА загалом: деякі будуть спростовані, а деякі, навпаки — підтверджені.

Відраховують 99.99% людей

Багато кого залякують тим, що вчитися в ІПСА → бути відрахованим, але це далеко не так (ну майже). Все залежить не від інституту чи факультету, а від студента, але в нас вилетіти складніше, ніж далі жити в муках. Де-факто на кожен екзамен є три спроби здачі, перша з яких сам екзамен, друга — перескладання, остання — комісія. І якщо ти докладав зусилля протягом семестру, то вилетіти буде складно. Якщо ж якимось чудом тебе відрахували — не хвилюйся, завжди можна поновитися, але вже не на бюджет.

В ІПСА всі такі генії, що мені тут робити?!

Навчання в ІПСА починається з основ математики та програмування. Авжеж, людям, які навчалися в мат. ліцеях чи мають досвід програмування, на початку буде легше, оскільки раніше вони виконали багато роботи, але з часом вектор твого розвитку та глибина отриманих знань почнуть залежати лише від кількості приділеного цьому часу та сил.

Дуже важко навчатися

Навчання в ІПСА, справді, складне (авжеж, якщо вчитися), оскільки воно вимагає багато часу для повного розбору та засвоєння викладеної інформації (нехай тебе не дивують бідкання про 10 годин на одне домашнє). Рішення про те, наскільки необхідне таке велике навантаження, приймати лише тобі.

Пссс, ніхто не може гарантувати, що 10 годин матана зроблять із тебе Ілона Маска чи хоча б Мерзляка, максимум — психічно неврівноважену людину.

Агресивна реакція на «іпсі, іпсой, іпсу»

ІПСА — це абревіатура, а так, як ми всі розумні люди, то, очевидно, що за відмінювання рідної нам абревіатури ти точно почуєш декілька (або не декілька) лайливих слів.

Я нічого не буду бачити, крім навчання

Сподіваємося, на івентах ти переконаєшся в протилежному. Якщо правильно розподіляти час, то встигатимеш не тільки якісно навчатися, а й розважатися.

Вбиває психіку

Важко зберігати спокій, коли в один момент у тебе з’являється приблизно 10 робіт, дедлайни яких палають. Наші студенти звикають до такого щільного графіка (у своїх мріях) і через певний час після адаптації не відчувають тягаря чи тиску навчання аж до наступної сесії (ну це у випадку, якщо склали попередню).

Пссс, діди, які застали очне, не так радісно описують ситуацію. «Це на дистанційному ще можна жити…», — зазначають вони.

Треба ходити на абсолютно всі пари та навіть лекції

Відвідувати всі пари — це дуже корисна звичка, що дає змогу охопити всю купу поданого матеріалу, але найчастіше ти будеш сам розставляти пріоритети та розуміти, які предмети можливо вивчити, прочитавши методичну літературу за коротший проміжок часу, а які потрібно уважно слухати й конспектувати для того, щоб потім виконувати завдання.

В ІПСА навчаються лише хлопці, і взагалі, як дівчина може тут чогось досягнути

Так, відсоток хлопців значний, але ліпше якість, ніж кількість. Як і будь-який технічний факультет / інститут, ІПСА — це те місце, де гендер точно ні на що не впливає, оскільки будуть оцінюватися лише розумові здібності та наполегливість, які ніяким чином не залежать від статі.

Одразу після ІПСА мене візьмуть працювати в круту компанію, і з 2 курсу я буду заробляти мільйони доларів

На жаль, жоден факультет не може гарантувати тобі працевлаштування, бо все залежить від власних докладених зусиль. ІПСА дає базу знань та можливість спробувати себе в широкому спектрі напрямів, опанувати багато навичок, а те, яке з цих вмінь ти розвиватимеш самостійно до достатнього для роботи рівня — твій вибір.

Більш реальну картину з працевлаштування студентів можна переглянути в наших попередніх статтях про кожну зі спеціальностей інституту.

Лекції з програмування несуть якийсь сенс

Лекції з програмування на молодших курсах насамперед будуть корисними для студентів, що є новачками в цій дисципліні, оскільки їхній зміст повністю описує базовані методи та алгоритми. Для тих, хто вже має досвід у програмуванні, спочатку може бути трохи нудно, але корисно для систематизації своїх знань.

Надалі з'являтимуться більш специфічні предмети з цікавішою інформацією.

Матан жорстко вивчається, хоча це непотрібний предмет

Математичний аналіз — це той предмет, на якому здебільшого базується матеріал подальших математичних, і не тільки, дисциплін. Однозначно, прикладна галузь предмета дуже вузька, але це не скасовує його впливу на інші сфери. Вимогливість викладачів зумовлена саме фундаментальністю, яку ти маєш засвоїти.

124 == смерть

124 спеціальність — це та спеціальність, яка містить профільне вивчення всіх галузей математики та розуміння кожного, навіть тривіального, кроку доведень теорем і розв’язань задач.

Зазвичай складністю стає саме ця наповненість матеріалу формальністю. Тому деякі (люди, які зневірились в математичних науках) приходять до висновку, що 124 спеціальність еквівалентна смерті.

На СП нічого не роблять

Ходять чутки, що на СП дійсно «простіше» отримати автомат чи залік, але чи легше там по-справжньому вчитися?

Дуже суворі викладачі, з якими часто виникають конфлікти

Здебільшого викладацький склад має чудове почуття гумору, є розуміючим, але можливо підібрати до них епітет «вимогливі». Для студента, який вступає до ВНЗ з метою отримання знань та належного рівня професіоналізму, ця риса викладацького складу педагогів буде лише мотивуючою ознакою. Якщо ж виникають певні проблеми, пов’язані з несправедливістю з боку викладача, то освітній відділ СтудРади завжди охоче допоможе здобувачам знань у їхньому вирішенні.

В ІПСА багато викладачів-дідусів

Вік викладачів у середньому вищий на фундаментальних математичних дисциплін (40-70) та нижчий у викладачів, а особливо практиків, прикладних предметів IT.

Легше заробити сколіоз від сидячої роботи, ніж увійти до числа стипендіатів

Вхід до числа стипендіатів і сколіоз йдуть у комплекті) Але якщо відкинути всі жарти, то увійти в 45 відсотків (наразі 40) людей у рейтингу не видасться нереальним подвигом. У цей список щасливчиків не входять контрактники та студенти, що потрапили на додаткову сесію, а до твого рейтингу додаються бали за громадську чи наукову діяльність. Насправді «challenging» — іти на підвищену стипендію.

Якщо ти щось не зрозумів, то це твої проблеми

Допомога та підтримка досить поширені явища на нашому факультеті, тому не гріх ними скористатися в декілька способів:

  • запитати ще раз у викладача той момент, який ти не зрозумів та почути відповідь або дату для консультації;
  • написати в чат Student By Student, де інші студенти охоче нададуть тобі вказівку або пояснення;
  • порадитися з одногрупниками, студкураторами чи старшими знайомими.

Ти не будеш мати стабільного сну

Усе залежить від твого розпорядку дня та завантаженості періоду навчання. Тому, якщо ти правильно сплануєш свій час і будеш поступово вивчати та узагальнювати пройдений матеріал, то ця проблема тебе не торкнеться, але таке мало кому вдавалося.

Немає людей із маленьких міст

ІПСА — це доволі популярний інститут серед людей із Києва та великих міст, але це не виключає ще того, що досить великий відсоток студентів буде з міст чи селищ, назви яких ти ніколи не чув. Якщо поглянути на статистику, частка таких людей стартує приблизно з 30% на групу.

Немає пар у вихідні

В ІПСА поширена практика пар у вихідні, тому на першому курсі ти точно не засумуєш, оскільки суботня здача лабораторних (КН ШІ) та лінійна алгебра / матаналіз (СА ММСА) будуть тебе розважати. Особливою розрадою стануть консультації перед контрольними та екзаменами.

Якщо купляти всі роботи та нічого не робити, то я стану крутим спеціалістом в обраній сфері

Якщо купляти всі роботи, то ти втратиш гроші. Якщо ці роботи перепродавати правильним людям, то можна стати хорошим посередником із вигідними зв'язками і працювати менеджером із продажів. Але ні практичного досвіду програмування, ні омріяної роботи в цій сфері ти не отримаєш.

202 views
Add
More
Abit IASA
Follow