Abit IASA
Abit IASA
Read 30 minutes

Гайд першокурсника

Image for post

Привіт, каченятку, вітаємо з початком нового етапу життя та довгоочікуваним званням студента (яке ти отримаєш після успішного складання першої сесії, хі-хі). У цьому гайді можна знайти багатенько потрібної, цікавої та пізнавальної інформації, що допоможе тобі легше і швидше адаптуватися в середовищі ІПСА й почуватися, як у своїй тарілці.

Розклад

Спеціально для фанатів естетики та ненависників екселівських таблиць — найкрасивіший розклад першачків.

Image for post
Image for post
Image for post

Трішки про майбутні дисципліни

Перший курс можна з легкістю назвати базованим, оскільки на ньому буде надано хорошу (або не дуже, зважаючи на докладені зусилля) основу з різних напрямів математики й програмування (навчишся розуміти роботу базових алгоритмів та задач середньої складності).

Image for post

Усі математичні дисципліни на іпсі в ІПСА стоять на трьох китах: дискретній математиці, лінійній алгебрі та аналітичній геометрії, математичному аналізі.

Image for post
Image for post
Image for post

Почнемо з математичного аналізу — дисципліни, що, де-юре, поглибить знання шкільного матеріалу, висвітлить походження вже відомих речей. Предмет буде використовуватися в подальшому інтимному зв’язку з математикою навчанні. Влучною порадою є ретельний розбір поданого матеріалу та виконання всіх домашніх завдань, оскільки навіть через одну прогалину можна від’ємно збільшити свій результат на сесії.

Шляхи набору балів: розрахункові роботи, модульні контрольні роботи, екзамен.

Лінійна алгебра та аналітична геометрія — це дисципліна, яка поєднує в собі поняття про простори та їхні властивості, а також інші цікавинки, що допоможуть тобі не лише в подальшому навчанні (диференційні рівняння, методи оптимізації та чисельні методи), а й у можливій сфері праці (Machine Learning, Data Science, Game Development), тому зберігай конспекти або навчальні матеріали, щоб якогось прекрасного вечора повернутися до них і пізнати дану дисципліну знову.

Шляхи набору балів: розрахункові роботи, модульні контрольні роботи, перший семестр — залік, другий — екзамен.

Image for post

Дискретну математику суб’єктивно вважають найлегшою дисципліною з трьох попередньо оголошених, оскільки вона не передбачає якихось складних обчислень, а працює лише на розвиток нестандартного та логічного мислення.

Шляхи набору балів: розрахункові роботи, модульні контрольні роботи, на обох спеціальностях у першому семестрі — екзамен. На 122 в подальшому предмет не вивчається, натомість 124 отримує задоволення ще одне півріччя, наприкінці якого їх чекає залік. Після нового року всі матимуть ще одну схожу дисципліну — математичну логіку.

Фізика. Студенти 122 спеціальності зіткнуться з нею на першому курсі, а 124 — у другому та третьому семестрах. Не варто боятися даної дисципліни, вона вивчається з нульового рівня, просто більш поглиблено (з використанням знань, отриманих на матані та ліналі). Тобі буде надано хороші методичні матеріали, які легко сприймаються або ж зазубрюються перед будь-яким видом контролю. На комп’ютерних науках є лабораторні роботи, на системному аналізі вони відсутні.

Програмування першого курсу ділиться на дві гілки: алгоритмізація та програмування й алгоритми та структури даних; для вивчення використовуються мови C та C++.

Image for post
Image for post

Алгоритмізація та програмування — предмет, на якому ти отримаєш базові навички в програмуванні. Для їхнього засвоєння потрібно виконувати комп’ютерні практикуми, складність яких буде зростати відповідно до збільшення порядкового номера. У першому семестрі як 122, так і 124 спеціальності будуть вивчати чистий C. З другого півріччя на 122 у завданні буде вказано мову, яку потрібно використати для написання коду, а на 124 буде лише C++. Наприкінці цього курсу на тебе чекає курсова робота. Доцільною порадою буде вчасне виконання всіх завдань, оскільки зазвичай перед дедлайном велика черга на захист і не факт, що вона до тебе дійде.

АСД — дисципліна, на якій буде розглянуто алгоритми, структури даних та їхню реалізацію на практиці. Дозволяється обирати будь-яку зручну (С / С++ і ніяк інакше) мову програмування для написання лабораторних робіт. Дисципліна вивчається семестр на 124 та 2 семестри на 122, Системні аналітики пізнають даний предмет більш поверхнево, на відміну від комп’ютерних науковців.

Image for post

Нарешті ми дійшли до найбільш важливих дисциплін евер — гуманітарні предмети, які, в основному, докучають кожному студенту, оскільки є складовою рейтингового балу. До цієї могутньої купки можна віднести українську мову та риторику (перший семестр 124 і 122 спеціальностей відповідно), англійську мову й ОЗСЖ (увесь перший курс).

Image for post

Думаємо, ти розумієш, що таке українська мова, і добре знаєш цей предмет, але оцінювання гуманітарних дисциплін відбувається на кожному практичному занятті. В основному, ти будеш писати тести та зачитувати підготовані доповідей, також неабияку роль відіграє активна участь у дискусіях, що проходять на кожній парі.

Image for post

Театр одного актора риторика — дуже цікава дисципліна, яка передбачає глибокі дискусії на кожному практичному занятті, розбори виступів різних ораторів і психологію мови їхнього тіла чи виразу обличчя. Також буде можливість узяти участь у суперечках та інших видах колективної діяльності. Кінцевим етапом буде реалізація себе в ролі промовця. Влучна порада: НІКОЛИ не бери на розбір українських політиків, мовників, які використовують лайливі слова, та тих, хто обговорює теми релігії, ЛГБТ або фемінізму, оскільки отримаєш лише критику у свій бік і знижені бали.

Image for post

Англійська мова — дисципліна, яку треба не лише знати, а й бути активним кожного заняття (не у всіх викладачів, але в більшості), цей предмет оцінюється наприкінці першого курсу, тобто за семестр можна набрати 50 балів, 40 з яких — на парах (у деяких викладачів допускається виконання тестику або вправ, а дехто чекає від тебе активну усну роботу) і 10 — за підсумковий тест. Якщо не маєш бажання багато говорити або ти соціофоб, якому це складно, то можеш просто отримати сертифікат, що буде підтверджувати рівень знань (детальніше про тип сертифікату треба дізнатися саме у твого вчителя. За наявності такого документа матимеш 100 автоматом).

Image for post

Основи здорового способу життя — доволі незапарний предмет, для отримання балів ти маєш на кожному практичному занятті брати участь у дискусії на ті теми, які неодноразово згадувались у школі, та написати модульну контрольну роботу. Максимальна оцінка за семестр — 50 балів. Якщо ж проґавив 2 півріччя й у зв’язку з цим незадоволений кінцевим результатом, то в кінці першого курсу можеш написати залікову контрольну роботу на 100 балів, але будь обережним: усі попередні досягнення множаться на нуль. Не забудь використати отримані знання, коли надумаєш сходити на поляну.

Image for post

Додаткові бали і з чим їх їдять?

Кожен викладач може виявити бажання (за проханням студента або на добровільній основі) надати додаткові завдання. Виконуючи їх, ти пізнаєш щось нове можеш заробити декілька балів (якщо поталанить, то більше 2), що будуть виконувати роль «подушки безпеки» на випадок непередбаченої лажі. Вони увійдуть до твого загального балу за предмет. Часто студенти беруть ініціативу зробити певний таск на гуманітарних дисциплінах, оскільки усвідомлюють їхню підступність.

Image for post

Ще одним способом підвищити свій навчальний рейтинг є різностороння участь у житті університету: відвідування гуртків і змагань, волонтерська діяльність, розвиток студентських низових ініціатив, а також самоврядування.

Рейтинг успішності, відповідно до якого здобувачам освіти призначається академічна стипендія, розраховується за такою формулою P = 0,95*С + 0,05*Д

С — середнє арифметичне здобутих за семестр балів відповідних предметів.

Д — додаткові бали за діяльність, описану вище.

Image for post

«Шара прийди!»

У КПІ шара — це певний бонус від вчителя. Староста кожної групи звертається до викладачів, щоб отримати список подарунків та їхню кількість, наприклад «Зарахування лабораторної роботи на максимальний бал», «Плюс 3 бали до загального», «Додаткова розрахункова робота з якоїсь теми» і т.д. Вони випадково розподіляються між студентами групи. Усі ми чекаємо на шари, але цього року вони можуть бути як лист з Гогвартсу — нереальним для отримання.


Твої викладачі

Почнемо з того, що є такий хороший ресурс, як ІПСА СОВА, де ти можеш знайти інформацію майже про кожного викладача, що в тебе буде. У свою чергу, ми підготували поради, що стосуються декотрих вчителів.

Image for post

Подколзін Гліб Борисович (у простонародді «ГБ») — один із найбільш суворих викладачів в ІПСА. Він веде лінійну алгебру та аналітичну геометрію, а також математичний аналіз.
Порада: готуйся до системного згвалтування на сесії, якщо не будеш відвідувати та конспектувати його лекції й виконувати домашні завдання, адже задачі на контрольних та екзамені аналогічні практичним.

Image for post

Мінарченко Олександр Миколайович (між студентами «Мінарь») пари зі своєї дисципліни, математичного аналізу, проводить за перечитуванням власного конспекту, який опісля надсилає на пошту. Домашні завдання на твоїй совісті, розрахункові ж рекомендуємо робити якісно, бо погано зроблена «РР» — не прийнята контрольна.
Порада: слідкуй за часом, коли виконуєш МКР, оскільки кожна хвилина запізнення зменшує твій результат на 1.

Image for post

Денисьєвський Микола Олексійович — добрий та спокійний викладач математичного аналізу, який на лекціях переписує свою методичку (дуже непогану і структуровану), а на практиках вирішує завдання, аналогічні домашнім чи контрольним роботам. Порада: хороша метода не звільняє тебе від прослуховування лекцій, але зменшує час їх перегляду.

Image for post

Руденко Олексій Володимирович — практик математичного аналізу, який має цікаві досягнення в математиці з молодих років і дуже сподівається, що його студенти також досягли цього рівня просвітлення. Тому аби розуміти викладача, не пропускай лекції та виділяй час на повторний перегляд записів його пар.
Порада: не нехтуй домашніми і набивай руку, бо екстремальніше його занять лише контрольні роботи.

Image for post

Бохонов Юрій Євгенович (у деяких колах «Бохіч») — найбільш ексцентричний та емоційний викладач лінійної алгебри та аналітичної геометрії в інституті.
Порада: викладач цінує студентів, які можуть провести з ним дискусію на парах, тому не цурайся читати методичний матеріал перед заняттям.

Image for post

Барановська Леся Валеріївна — не тільки викладач лінійної алгебри та аналітичної геометрії, а і справді розуміюча людина. Але всі компліменти замінюються лайкою на розрахунковій, де дробові відповіді будуть змушувати тебе робити неодноразову перевірку не тільки на математичних калькуляторах, а і вручну.
Порада: аби зрозуміти саму викладачку та її матеріал достатньо виконувати всі домашні та додаткові завдання.

Image for post

Сисак Катерина Ярославівна — умілий практик із ліналу, а також чуйна та відповідальна викладачка. Презентації настільки змістовні, що можуть замінити присутність на парах. У разі невдоволення балом, (за МКР чи РР) ти з легкістю можеш попросити прокоментувати помилки та навіть незначно підняти бал.
Порада: завжди став запитання, якщо не розумієш якогось моменту, бо ця викладачка завжди радо пояснить.

Image for post

Стусь Олександр Вікторович — прискіпливий викладач дискретної математики, який полюбляє точність і футбол. Дасть тобі можливість зрозуміти фатальність випадково не поставлених модульних дужок та видасть жовту чи червону картку за списування.
Порада: будь дуже уважним під час виконання своїх завдань, пиши пояснення, що спираються на викладену тобі теорію.

Image for post

Спекторський Ігор Якович (aka «Спектр») — вчитель з дискретної математики та математичної логіки, відомий своєю відповідальністю: він вважає, що пара має бути проведена і 31 грудня, і в будь-який інший день попри обставини. Порада: Готуйся до екзамену, адже цей викладач обожнює ставити цікаві запитання, на які часто не чує відповіді.

Image for post

Статкевич Віталій Михайлович — надзвичайно спокійний викладач дискретної математики та математичного аналізу. Він із легкістю пояснить тему 10 разів, допоки ти її не зрозумієш.
Порада: цінуйте таке золото і не пропускайте консультації.

Image for post

Романов Валерій Володимирович — викладач програмування, що навчить тебе максимальній базі С / С++. Можливо його знання будуть настільки фундаментальними, що ти не бачитимеш у них сенсу, але розібрати матеріал доведеться, щоб добре засвоїти синтаксис та можливості мов програмування, ну і, звісно, здати неймовірну контрольну, де тобі допоможе лише вбудований у голову компілятор.

Image for post

Безносик Олександр Вікторович — практик із програмування, терпіння якого вистачає навіть на найпримітивніші помилки в коді чи здачу робіт до пізнього вечора.
Порада: сприймайте критику викладача як підказки та менторство.

Image for post

Просянкіна-Жарова Тетяна Іванівна — викладачка програмування, яка також оцінюватиме ваше мистецтво писати код. Особлива увага буде приділена правильному оформленню протоколу та опис роботи програми. Порада: гарно « набий руку» на звітах, щоб бути готовим до головного боса — курсачу.

Image for post

Назарчук Ірина Василівна — викладач програмування. Вона чудова вчителька, яка може допомогти розібратись і досвідченим кодерам, і студентам, які не знають різницю між string і char. На лекції готує презентації, які містять лише найважливішу інформацію, але достатньо легкі для сприйняття, а на практиках доволі суворо (але справедливо) оцінює.
Порада: під час заповнення тестових гугл-форм, шукай відповіді на всі запитання в її матеріалах, а не в Інтернеті, оскільки через розбіжність у формулюваннях інколи виникають протиріччя з нею.

Image for post

Селін Юрій Миколайович — розуміюча й емпатична людина, викладач АСД і програмування. Поблажливо ставиться до студентів, що завчасно здають свої комп’ютерні практикуми.
Порада: Не ігноруй дедлайни та лабораторні, якщо не хочеш ризикувати з потраплянням на додаткову сесію з дисциплін цього вчителя.

Image for post

Малишевський Олексій Григорович — викладач АСД, який має іноземну освіту (Oregon State University). Лекції передбачають презентації, їх можна переглянути окремо за 20 хвилин, також надається базована методична література.
Порада: переглядай усі матеріали зі слайдів перед контрольною роботою, оскільки вона включає в себе виняткові моменти вивченої дисципліни.

Image for post

Куб’юк Євген Юрійович і Ткачук Андрій Віталійович — молоді та гарні аспіранти, які приймають лаби з АСД. Євген Юрійович любить пунктуальність та поснідати, поки прийматиме твої роботи. Ніколи не триматиме тебе довше 15 хвилин, чого не скажеш про здачу КП в Андрія Віталійовича. В нього ти можеш затриматись навіть на годину, якщо не розумієш хоч найменших деталей у своєму коді.

Image for post
Image for post

Клєщ Кирило Олегович і Яковчук Олег Костянтинович — (для своїх «Олєг та Кіріл»). Читають змістовні лекції та дуже вимогливі (здача продовжується 20 хвилин - 1.5 години) під час приймання лаб з АСД. Після надсилання протоколу, тебе додадуть у живу чергу на захист, але дочекатися свого виходу можна навіть наприкінці дня. Порада: якщо на першій-другій лабі дати їм зрозуміти, що ви реально розбираєтесь, далі будуть душнити трохи менше.

Image for post

Залізна людина, ака Сергій Миколайович Кривенко — викладач української мови. На лекціях, окрім обговорення матеріалу, також є піт-стопи на рекомендацію літератури. На практичні заняття студенти готують доповіді (найчастіше в групах до 5 людей) на обрану з переліку тему. Порада: варто записувати на відео всі його пари, адже колись цей викладач скаже фразу, що потім стане легендарним мемом.

Image for post

Завадська Вікторія Валеріївна — екстравагантна викладачка з риторики. Лекції є необов’язковими до відвідування, а практичні заняття дають достатньо змістового матеріалу, що допоможе під час виступу в ролі оратора в кінці семестру. Порада: не варто піднімати контроверсійні питання на її парах, бо ця викладачка — людина «однієї думки».

Image for post

Калита Віктор Михайлович — професор, доктор фізико-математичних наук, викладач та просто великий поціновувач фізики. Практикує усні опитування, як один із видів контролю, тому завжди виділяй час для ґрунтовної підготовки до перевірки. Порада: при розмові з цим вчителем будь привітним та виглядай охайно, так ти матимеш можливість підняти собі бал.


Бути Юлієм Цезарем, або як встигати все

Image for post

Тайм-менеджмент — це ніяк не про похвилинні розпорядки дня, що можуть лише роздратувати. Для пошуку оптимального методу, тобі потрібно буде підлаштувати його під свій ритм життя і потреби організму. Накресли таблицю, стовпці якої відповідають дням тижня, а рядки, в свою чергу, активним годинам дня, у кожній клітинці — заняття, яке ти маєш виконати, вільні комірки (я просто сподіваюсь, що вони є) — це і є час для вживання пива на поляні, відпочинку та саморозвитку.

Визначення своїх пріоритетів допоможе зрозуміти, що перш за все потребує уваги. Чудовим методом розміщення тасків є матриця Ейзенхауера, принцип якої зображений нижче.

Image for post

Експерти з тайм-менеджменту радять дотримуватися принципу однозадачності. Він полягає в тому, що потрібно повністю пірнути у виконання одного завдання, після завершення вже переходити до наступного. Але тут дуже індивідуально.

Також використовується метод написання розпорядку на день, що допомагає пам’ятати 100500 справ і термінові для вирішення запитання. Працює дуже ефективно, особливо тоді, коли свято сесія наближається і горять новорічні вогні дедлайни.

Якщо період влучних відрахувань (семестровий контроль) уже не за горами, і дня для підготовки недостатньо, то можемо дати декілька перевірених рецептів, щоб лишати голову робочою протягом ночі.

 1. Крижаний душ охолоджує не тільки тіло, а й розум, чим надає кілька дефолтних годин для подальшої підготовки.
 2. Енергетичний напій не просто окриляє, а й надає сил для задротства продуктивного вивчення матану. Особисті рекомендації: якщо часу мало, ніч коротка, тасків багато, магазинів поряд немає, то можна змішати декілька стіків «3 в 1» з колою або ж можна випити чудного чефірчику з чорного чаю (але ми не радимо таке робити, це шкідливо для вашого здоров’я прим. ред.).
 3. У разі відсутності комендантської години відчуття бадьорості може надати 10-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі (у фору за вищезгаданими інгредієнтами).

Головне — пам’ятати про своє здоров’я та не зловживати такими методами.


Івенти енд кул сторіс

Кожен івент в ІПСА, як і сільське весілля, наповнений незабутніми історіями та веселими конкурсами. Ти можеш ознайомитися з ними у відповідній статті, але ми зібрали декілька класних моментів, що допоможуть відчути справжню ІПСАшну атмосферу.

Image for post

День першокурсника ІПСА наводить багато галасу серед усіх факультетів КПІ, оскільки відлуння кричалок можна почути навіть у старому корпусі СП на Кловській. Саме там ти дізнаєшся, що таке справжнє знайомство з групою і кураторами)

Image for post

Змагання між групами на Фреші завжди супроводжується цікавими коктейлями, які можуть бути змішаними з усього, що горить, тому спогади з нього часто губляться в пам’яті.

Image for post
Image for post

Туріада —холодні вечори перед вогнищем, зігріваючі напої, загублені у паралельному світі речі та незабутня черга до ломбарду після неї.

Image for post

Miss IASA — івент, де можливо заробити шару з дискретної математики або алгоритмізації та програмування, оскільки викладачі з даних дисциплін зазвичай входять до складу журі, тому найчарівніші та найкмітливіші представниці сильної статі беруть у ньому участь. Якщо це про тебе, то не зволікай і вже обирай купальник для дефіле.

Image for post

IASAnight — це саме той вечір, коли КПІтелеком (назва білінгової системи або просто гуртожиткового Інтернету) забуде, що таке стабільна швидкість і дасть можливість пограти тільки в гру, наведену вище.

Віримо, що ти матимеш можливість відчути атмосферу та драйв кожного з вищезгаданих івентів самотужки.


Студкуратори

У кого є запитання? У мене є запитання!

Вагін Олександр, куратор КА-21

Image for post

Твоє перше враження, коли ти потрапив в ІПСА?

«Мабуть моїм справжнім першим враженням від навчання в ІПСА є вступна лекція з матану. Хоча більш точно буде вечір перед цією лекцією. Я сидів вдома, робив якісь хатні справи. І тут приходить лист від викладача. Він пише, що завтра перша пара, посилання на зум і т.д. Але найцікавіше — дає конспект на 20+ сторінок А4 від руки і каже, що це потрібно розібрати до лекції. Якби то був якийсь простенький матеріал на повторення то ок, але це була якась нова незвідана для мене тема. Я витратив увесь той вечір і зміг осилити лише 9 сторінок. Важко було повірити, що ми опрацюємо цей матеріал за одну пару. Але моєму здивуванню не було міри, коли викладач пробіг матеріал, який я сумлінно та страждаючи вчив багато годин, за хвилин 20–25 і пішов далі. Тоді я зрозумів, куди насправді потрапив.»

Абраменко Микита, куратор КА-21

Image for post

Який він, раціон ІПСАшника?

«Давай так: раціон ІПСАшника — це розрахункові на купу сторінок, курсач за три дні, туси на сосновому та під першим корпусом, а на десерт круті та цілеспрямовані люди, які не дозволять тобі стояти на місці і штовхатимуть вперед у найкращому розумінні цього слова.»

Загребельна Марина, куратор КА-22

Image for post

Який твій рецепт щасливого і продуктивного життя в ІПСА?

«Щастя для всіх, звісно, різне, і кожен визначить свій шлях самостійно, тому я можу лише дати пораду, як зробити життя легшим, залишатись щасливим та продуктивним. Насправді, все досить просто: як тільки приходить таск (розрахункова, домашка, лаба), ти не відкладаєш на потім, а сідаєш і робиш одразу, або як тільки з’явиться вільний час. Якщо не залишатимеш все на останню хвилину, твої нерви будуть в порядку, оцінки — краще, попа — ціла, також це дисциплінує і допомагає в майбутній роботі. Більше того, якщо ти не будеш робити все в день дедлайну, то матимеш більше часу, щоб погуляти, насолодитись життям. Так, ми підійшли до другого надважливого пункту: СОЦІАЛІЗУЙСЯ! Розпочинаються найкращі студентські роки твого життя, просидіти їх вдома, дивлячись фільми — не топовий варік, щоб провести молодість. Ходи на всі туси, вступай в СтудРаду, спілкуйся з людьми, розвивай скіли для комунікації з з ними й організації себе та навколишнього світу. Саме тут ти можеш знайти тих самих вірних друзів, які завжди допоможуть, або щире кохання, з яким залишишся до кінця життя. Насправді, саме в ІПСА я зустріла людей, на яких можу покластись, без яких моє життя було б жахливо сумним і нецікавим. Тому пам’ятай, що в тебе все вийде, треба тільки захотіти.»

Михнюк Ольга, куратор КА-22

Image for post

Як встигати поєднувати навчання з відпочинком і чи це складно в ІПСА?

«Перше і найголовніше правило: «Вчитися систематично та нормовано».
Насправді, ІПСА вимагає не так багато часу, як це може здатися з першого погляду. Кожний сам обирає для себе оптимальний темп. Так, є деякі, хто «не вивозить». Проте більшості моїх одногрупників вдалося поєднувати не тільки Пущі, IASA Nights та власні хобі з ІПСА, а й роботу.
Але як спіймати дзен такого рівня, дізнаєтеся згодом.»

Личковаха Анастасія, куратор КА-23

Image for post

Як почати розмову з одногрупниками?

«Не замикатися та йти назустріч. Пам’ятати, що навколо всі такі самі, як і ти —- сором’язливі та трохи налякані. Але всіх вас вже об’єднує мінімум один спільний інтерес — ви ІПСАшники! Чому б не скористатися цією можливістю як для початку? Насамперед, тут діє просте правило: всім однаково ніяково, але головне, як на захисті лаб, почати про щось говорити. Не боятися «сказати щось не те», бути собою, жартувати та не ставати надто серйозним, на сесії ще встигнеться. Спілкуйся з усіма, знаходь друзів, людей одного варіанту (повір, знадобиться), зі спільними інтересами, не проґав івенти від СтудРади та «ніколи не їж на самоті». І не забувай, що найцікавіше в житті дають саме люди, а кращими роками недарма звуть студентські, тож комбінуй і насолоджуйся!»

Шапошнікова Софія, куратор КА-23

Image for post

Чи були в тебе розчарування в ІПСА, якщо так, то які?

«Вступ в ІПСА — суцільне розчарування. Ось добірка очікування-реальність моментів за 2 роки:

Сесія

 • Очікування: На першій сесії буде гаряче, слабких студентів відрахують.
 • Реальність: Сесія зовсім не складна, якщо вчитися протягом семестру.

Ком’юніті

 • Очікування: Нова група це +30 зовсім незнайомих людей в твоєму житті.
 • Реальність: Одногрупники стають твоїми близькими друзями, у вас по дефолту багато спільного, адже ви зі схожих причин обрали ІПСА.

Пари

 • Очікування: Вчитися — це слухати лекції, практики, конспектувати, старанно робити всі дзшки в перший же день.
 • Реальність: Вчитися — це закривати дедлайни в останній день, займатися самонавчанням, знайти роботу і потім слухати пари в записі.

Студрада

 • Очікування:
  Студрада — це люди, з якими будеш двіжувати на очних івентах.
 • Реальність:
  Студрада — це пізні мітинги в Дискорді ввечері, спроби організувати онлайн speaking club, проводити якісні ІПСА СОВА опитування та івенти для вступників в абітці. Через рік створюєш ІТ команду і ви пилите проєкти у вільний час.

База

 • Очікування:
  Матан, лінійка, статистика —- фундамент, без якого нічого робити в Data Science.
 • Реальність:
  Матбаза потрібна для розвитку мислення, розуміння процесів, однак шукати границю функції чи брати кратні інтеграли, як це робили на парах, у роботі не доведеться.»

Тітіков Артем, куратор КА-23

Image for post

Як розвантажити мозок після напруженого дня?

«Тут в залежності від ситуації.
Якщо це був дійсно напружений день (або декілька), то захочеться тільки поспати або полежати та щось подивитись. Якщо ж це був звичайний важкий день, то можна ще й зібратися з друзями та поспілкуватись. По п’ятницях варіантом є бари та кафешки. Це підходить для кожного дня, але особисто я розумію, що завтра вранці на роботу та навчання, тож не хочеться розслаблятися посеред тижня. Майже кожного вечора ми збираємось під пиво (або без) на фільми, стендапи, тощо. От останнє реально файне.»

Табунщик Дар’я, куратор КА-24

Image for post

Що треба зробити, щоб бути трушним ІПСАшником?

«Крізь призму свого досвіду я бачу трушних ІПСАшників та ІПСАшниць такими, що в них очі горять від своєї справи: від самого навчання до організації студентського життя. Це люди, які для навчання читають підручники з матану, а для відпочинку — Толкіна. Або не читають Толкіна, але можуть організувати захід на весь факультет. Або мають будь-яке інше хобі, про яке розповідають так, що хочеться просто зараз піти і спробувати. Вони свідомі, різносторонні, проактивні та вміють працювати в команді. Вони страхують один одного, коли хтось трошки більше займається навчанням, а хтось — забарвленням студентського життя. Таким чином, перші отримали класний івент, а другі — ефективні рекомендації з навчання від перших. А потім помінялися місцями.

Це люди, яких би я назвала класними студентами (не тільки у плані програми універу) та водночас класними менторами.»

Лисенко Владислава, куратор КА-24

Image for post

Чи є некорисні лекції в ІПСА та як із ними боротися?

«ІПСА — факультет контрастів, бо є і неймовірно цікаві пари, і некорисні лекції, від яких засинаєш, сидячи в кріслі. І, як будь-який ІПСАшник, імовірніше за все, ти просто перестаєш відвідувати такі заняття. Життя ІПСАшників тяжке, тому не варто марнувати час на такі лекції, а краще піти зробити дз з матану чи ліналу. Буде набагато більше користі. Але якщо там відмічають присутніх, то, першачки, не грайте з вогнем.»

Мірошниченко Михайло, куратор КА-24

Image for post

Назви 3 речі, без яких нереально уявити студента ІПСА.

«Кава, зошити / ручки та ноут.»

Мазур Анастасія, куратор КІ-21

Image for post

Чи складно бути дівчиною в ІПСА?

«Часи, коли вас би могли дискримінувати за статевою ознакою минули. Тим більше, беремо до уваги контингент молодих людей, які стають студентами ІПСА, та достойний викладацький склад. На моєму досвіді випадків прямого приниження «дівчаток» та натяків на «справжнє місце жінки» не було і, зважаючи на зазначений вище рівень людей тут, бути не може. Тому в спілкуванні з викладачами особливих складнощів виникнути не має, хоча, навпаки, дещо більш прихильне чи поблажливе ставлення деяких із них до панянок, мої знайомі відзначали.

Комунікація з одногрупниками може бути веселішою, тому що знамените випередження дівчатами хлопців у розвитку здається так і не закінчилося до першого курсу. Але повірте, всі ці «мамині тролі» ще будуть просити списати у вас домашку. Очевидно, що і чоловіка серед них легко знайти не вийде, адже вони самі прийшли сюди з цією ж метою.

А отже на питання «Чи складно бути дівчиною в ІПСА?», я відповім: «Не складніше, ніж хлопцям». Проблеми гендеру не будуть турбувати вас у періоди тижневих засідок над нескінченними лабораторними та розрахунковими. Так, жіночий склад дещо менший за чоловічий, але головне — якість, а не кількість.»

Трень Артем, куратор КІ-21

Image for post

Навіщо потрібні івенти, якщо є матан?

«Навіщо потрібен матан, якщо є івенти?»

Владислав «DDarel», куратор КІ-22

Image for post

Коли ІПСАшник прокидається, яка думка першою тривожить його думки?

«Залежить о котрій годині прокинувся ІПСАшник. На першій парі думки відсутні, а далі дуже хочеться їсти.»

Вергелюк Олександр, куратор КІ-22

Image for post

Опиши той момент, коли ти зрозумів, що таке ІПСА.

«Відверто кажучи, я поступово розумів і трансформував своє бачення, що таке ІПСА. Зараз я можу виділити кілька основних моментів усвідомлення інституту та мого місця у ньому.

1. Перші місяці навчання

Перший місяць чи два я можу назвати своїм першим знайомством з ІПСА. Під час нього я зрозумів, що на моєму факультеті існує дійсно певна студентська спільнота: тут є традиція самоврядування та локальних ініціатив, все це допомагає абітурієнтам на перших етапах університетського життя. І, що важливо, старші товариші відкриті до спілкування та готові допомогти із будь-якими питаннями стосовно навчання, активностей і тягот буденності.

2. Вступ до СтудРади

Найголовніше, що я зрозумів у після вступу до рядів СтудРади — навіть під час дистанційного навчання в спільноті факультету є люди, які готові надалі зберігати традиції студентського активізму та ініціатив. Ще більше мене надихнуло, що є ті, хто готовий створювати новий Освітній відділ і системно виводити роботу в нову площину. Попри свою активну громадську діяльність усі ці люди розвиваються професійно. Тоді я зрозумів, що теж хочу бути частиною цієї спільноти, яка зберігає та покращує ІПСА.

Зараз можу сказати, що мені подобається мій інститут та люди, які створюють активне студентське життя на ньому і прагнуть розвиватися в різних напрямках. Думаю, ще трапляться події, які трансформують моє сприйняття та бачення ІПСА, але наразі, незважаючи на недоліки, пов’язані з навчанням, я задоволений, що доєднався до спільноти, яка з одного боку дала мені насичене студентське життя, а з іншого — вплинула на моє бачення свого професійного розвитку.

Я щиро бажаю всім першокурсникам відчути і зрозуміти для себе, що таке ІПСА, та взяти максимум користі в студентські роки!»

Кагарлицький Роман, куратор КІ-23

Image for post

ТОП місць в яких треба побувати справжньому ІПСАшнику.

 • «кабіна Т-64БМ Булат.
 • Окоп під Джанкоєм.
 • Комісія авжеж.
 • Стадіон Олімпійський. Бажано разом зі Стусьом.
 • Список на стипендію.
 • Список на виселення з гуртожитку.
 • Чернігів.
 • Бібліотека КПІ (в ідеалі переночувати там, готуючись до екзу).»

Попадюк Каріна, куратор КІ-23

Image for post

Наскільки важливий для тебе сон та як ви дотримуєтеся його режиму, навчаючись в ІПСА?

Я відразу знала, що буде важко і незрозуміло, оскільки до цього навчалась у звичайнісінький школі, але перешкоди і складнощі мене ніколи не лякали, навпаки мотивували. Проте, відвідавши перші пари, я зрозуміла, що сну в моєму житті буде об’єктивно менше, хоча я ніколи не надавала особливої важливості цій частині мого життя. 6 годин сну чи 10 — байдуже, можна ще кіношку глянути до 3-ї ночі.

Коротко кажучи, перші півтора місяці я лягала близько 12, старалась бути «в балансі, простигосподи», а перед першою атестацією (сподіваюсь ти вже знаєш, що це), в середині жовтня, мій режим зовсім поплив. Щодня готуєшся до контрольних, здаєш розрахункові, коли щастя — це лягти о пів на другу, а не оці ваші земні матеріальні радощі.

Тому якщо раніше я не звертала уваги на сон, то це був момент, коли його нестача спровокувала переоцінку, а моє існування стало схожим на челендж «здохни або помри» (засни і пропусти пару або іди на пару і нічого не сприймай).

Варто підсумувати мій довгий тред і виділити основні пункти, щоб вижити:

 • сон >>>>>>>>>>>>>> тусовки (але не завжди, не відмовляй собі у класних розвагах, поки є час і можливість).
 • не перевантажуй організм, щоб потім не випасти з життя.
 • якщо відчуваєш, що більше не можете вчити і вже пізно — іди спати.
 • режим і планування твого часу допоможе впоратись у періоди атестації.
 • завжди гарно спи в ніч перед контрольною.»

Сенчук Ілля, куратор ДА-21

Image for post

Як не вигоріти морально в ІПСА?

«Відповідь на запитання «Як не вигоріти в ІПСА?» збігається з відповіддю на «Як не отримати тепловий удар в лазні?». А саме — не засиджуватись занадто довго з парами та періодично виходити на свіже повітря (ака прогулянки, туси, посиденьки з друзями та івенти від СР).»

Кульгова Владислава, куратор ДА-21

Image for post

Чому ти обрала саме ІПСА при вступі?

«Ще на етапі ЗНО я вже перечитала масу книжок із маркетингу від провідних маркетологів світу. За 10 років я уявляла себе професіоналом цієї галузі, мріючи про відоме ім‘я та приємну зарплатню. Але я доволі спонтанна людина, тому за тиждень до подачі документів до університетів, я несподівано придумала собі, що я маю стати програмісткою (при чому, не маючи жодних передумов для цього). Я почала шарити простори Інтернету, розбираючись у тому, шо таке IT, з чим його їдять і де цьому вчать. За два дні, опитавши всіх знайомих, перелазивши море сайтів про українські університети, я зупинилася на КПІ. З моїм балом (191.1) я майже не вписувалася до списку бюджетників на ІПСА на 122 спеціальність. Але я так загорілася енергією факультету, спілкуванням з чуваками в чатах, думками про те, як тут має бути живо, що напевне, мене почуло небо, і шостою з кінця я ввійшла в рейтинговий список бюджетників.

Зараз я вже на другому курсі, і так, тут оверважко, ти або пашеш, або їдеш до мами в рідне місто. Але тусіч у гуртожитку, івенти, студентське життя, знаходження у колі реально розумних людей того варті. Я відчуваю дуже сильну енергію коли весь факультет гуртом кричить: «ІПСА! ІПСА! ШІ! САПР! ММСА!». Це велика сім‘я, й я сподіваюся, що кожен наступний рік вступників зможе відчути ті самі емоції, на які багате це ком‘юніті.»

Євтушенко Вадим, куратор ДА-22

Image for post

Яке найкраще місце для відпочинку після пар та як ти відпочиваєш?

«Найкраще місце для відпочинку — піти в бар або сісти в гуртожитку з кєнтулями та подивитися якийсь класичний фільм.

Особисто мій стандартний відпочинок — це відвідати сквот, амбар, дрінкері й т.д. та базовано посидіти. Якщо це п’ятниця, то взяти собі 4 літри медового елю в пивмазі та пограти в щось. Якщо це робочий день, то просто поставити монік у центр кімнати й дивитися класику з друзями.

Але енівей, стандартний відпочинок — піти до бару.»

Крайнік Микита, куратор ДА-22

Image for post

Гуртожиток — база чи крінж?

«Так, у гуртожитка є багато мінусів та він буде створювати незручності у багатьох частинах життя, але ти з часом звикнеш.

Взагалі все, що пов’язано з побутом є частиною, яка доволі швидко перейде на другий план цієї п’єси, тому що гуртожиток більше про самостійність та соціалізацію, аніж про рутинні справи.
Гуртожиток покаже, наскільки ти не залежний від батьків. Навіть якщо з цим все погано, то з часом можна розвинути цю рису, що потім не захочеться повертатись додому, адже ти вже відчув, що таке свобода.
Як я згадував раніше, важливою частиною життя в гуртожитку є соціалізація. Саме в ньому ти зможеш познайомитись з людьми, які або потянуть тебе на дно, або покажуть іншу дорогу до розвитку тебе, як особистості. Це достатньо важлива частина життя, тому пропускати її буде дещо неправильно.
Враховуючи все, що було написано вище, я можу сказати, що гуртожиток це в більшості база, хоч невелика доля крінжа в ньому присутня. Але воно варте того, щоб пожити тут, адже це дозволить тобі побачити дещо інший світ, який, можливо, вплине на тебе, як на особистість.»

Сєров Іван, куратор ДА-23

Image for post

Чи можливо списати на іспиті, якщо так, то як?

«Списати можна. І всі 3 мільярди способів обмежуються лише вашою фантазією. Від паперових шпаргалок до розумних годинників, але найкращі та найбільш перевірені передаються з уст в уста вже кілька поколінь.

І відповів, і порофлив.

Я геній.»

Молодід Єгор, куратор ДА-23

Image for post

Чи можна закрити все виключно за допомогою палі?

«Паль зазвичай використовують, коли не хочуть паритись над якимось завданням і просто абияк його здати, або, навпаки, задля того, щоб краще розібратись у лабі та взагалі в поставленій задачі, оскільки за умовою не завжди можна зрозуміти, що від тебе вимагають і як це треба зробити. Тобто паль можна використовувати по-різному, все залежить від твого бажання. Дійсно, є предмети, в яких без неї розібратися важко. Якщо ми говоримо про те, щоб закрити дисципліну на 60, то за допомогою шпаргалок це зробити цілком реально. Але не слід завжди розраховувати на паль, а бути готовим дещо таки вивчити. Оскільки викладачі не настільки тупі та помічають під час твого захисту роботи, що це зроблено не власноруч. Дуже бажано хоча б розуміти, що ти здаєш, а взагалі ідеально буде, якщо щось змінити на свій лад.

Також деякі вчителі влаштовують усні контрольні роботи, де доволі суворо перевіряють знання віч-на-віч у розмові. І тут вже паль не врятує. Проте вона дуже допомагає на письмових екзаменах, адже зазвичай викладачі щороку дають одні і ті ж завдання, і ти можеш добре підготуватись, якщо розв’яжеш їх з матеріалів минулих років. А якщо трохи зміниться умова, суть задачі не зміниться з імовірністю 85–90 %.»


І це ще далеко не все, що ми хотіли б тобі розповісти. Якщо бажаєш ознайомитись з іншими нашими корисними статтями, переходь за посиланнями нижче.

 1. Поради від «некураторів».
 2. Як вижити в гуртожитку?
 3. Місця КПІ.
 4. Формально про навчання.
 5. Детальніше про викладачів.
 6. Варто підписатися.
820 views
Add
More
Abit IASA
Follow