СтудРада ІПСА
СтудРада ІПСА
Читать 4 минуты

Про гуртожитки

Image for post

Якщо ти не проживаєш у Києві, то вже зовсім скоро ти будеш вимушений покинути рідне місто та обрати нове житло. Найдешевшим та одним із найпопулярніших варіантів серед студентів є гуртожиток. У цій статті розкажемо про гуртожитки КПІ та про те, як підготуватись до нового етапу життя.

Дешево — не означає погано

Існує ряд стереотипів, що гуртожиток — це вічний безлад, бруд, таргани та сусіди, що заважають вчитись. Але, насправді, комфортність проживання залежить насамперед від кімнати, в яку ти потрапиш.

Image for post

Якщо кімната вже з ремонтом, то до інших незручностей звикаєш швидко. Звичайно, трапляються кімнати в жахливому стані. У такому випадку можна зробити косметичний ремонт разом із майбутніми сусідами.

Тепер про ціни: останніх кілька років і станом на літо 2021 року вартість місячного проживання в гуртожитку коридорного типу є:

Image for post

• 569 грн, якщо в кімнаті проживає 4 людини;

• 711 грн, якщо в кімнаті проживає 3 людини;

• 994 грн, якщо в кімнаті проживає 2 людини;

• 1844 грн, якщо в кімнаті проживає 1 людина.

Також в кінці навчального року при виселенні сплачується рахунок за електроенергію: від 200 до 300 гривень.

Важливо: проживання в гуртожитку за наступний місяць сплачується до 10-го числа поточного місяця. Тобто за листопад треба сплатити до 10-го жовтня.

Гуртожитки для ІПСАшників

КПІ налічує 21 гуртожиток, серед яких є блочні та коридорні. Студенти ІПСА проживають у гуртожитках коридорного типу.

№7

Image for post

№14

Image for post

На кожному із 5-ти поверхів у кінцях коридору розташовані кухня, туалет та кімната з умивальниками. На першому поверсі є робоча кімната зі стільцями та партами, в якій ти можеш вчитись. У підвалі знаходяться душові кімнати (жіноча та чоловіча), пральна кімната та спортзала.

Вхід у гуртожиток майже вільний, але є певні обмеження. Кожному жителю видається власна картка-перепустка із його фотографією, за допомогою якої він проходить через турнікет. Віддавати свою перепустку іншій людині категорично заборонено. Варто зазначити, що вхідні двері зачинені з 1:00 до 6:30, проте у стані крайньої необхідності можна розбудити вахтерку.

Також в даних гуртожитках проживають студенти з інших факультетів: ФЕЛ, ФПМ та інші.

Пральна кімната

В кожному гуртожитку є пральна кімната в підвалі.

Image for post

Користуватися ними неважко: беремо свої речі та пральний порошок, обираємо машинку, закидаємо речі в машинку, обираємо режим прання і чекаємо. Також в цій кімнаті є мотузки для сушки, які інколи не повністю зайняті. Оплата за прання здійснюється за допомогою мобільного додатку V.pay або готівкою в терміналі пральної кімнати.

Персонал гуртожитку

У свій перший день в гуртожитку ти познайомишся із завідуючою, яка допоможе тобі поселитись та підписати всі необхідні для цього папери. Також є комендант (стежить за порядком та чистотою гуртожитку), соціальний працівник (займається соціальною роботою), технічний персонал (прибиральниці), кастелян (видає матрац та постільну білизну) та вахтери. Всі інші жителі гуртожитку – твої сусіди.

Що треба взяти в гуртожиток

Особистий одяг. Оскільки кімнати не дуже великі, а людей там проживає 3-4, варто взяти речі лише на той сезон, на який ти приїжджаєш. Також не забувай про дві пари капців – звичайні, щоб ходить по кімнаті та гуртожитку, і резинові для душу (обов’язково).

Гігієна. Мило, шампуні та інші косметичні засоби – завжди потрібні.

Кухонне приладдя. Виделка, ложка, 1-2 ножі, чашки, кілька тарілок, сковорідка, каструля, терка, дощечка та друшляк.

Канцелярія. На математичні дисципліни краще брати великі грубі зошити А4 на 96 аркушів в клітинку. На інші – можна поменше, на 48 аркушів вистачить. Також кілька простеньких зошитів на 12 аркушів для розрахункових, деяких контрольних та екзаменаційних робіт. Ручки, олівці та маркери – по мірі твого користування. На першому курсі буде фізика і лабораторні роботи, тому непогано мати міліметровий папір.

Господарські товари. Губка та миючий засіб для посуду, ганчірка для пилу та підлоги, засоби від тарганів, відро для миття підлоги і тазик для прання.

Про питну воду. Вода з крану не дуже сподобається твоєму організму, тому всі купують її в магазинах: «Продуктовий 8-22» по 1.20 грн, «Перша пекарня» по 1.50 грн, або набирають безкоштовно. Також є варіант маленьких фільтрів для води.

Деякі уточнення. Постільну білизну і покривало можна взяти в гуртожитку в кастеляна, але радимо взяти свою особисту з дому. Тобі також потрібні будуть чайник, фен, праска, можливо, мультиварка, якщо користуєшся. Але часто всі ці речі вже є у твоїх старших сусідів, або хтось має вдома зайві та йому не важко привезти. Тому краще поселитися, обговорити з сусідами, що в кого є, і централізовано докупити / привезти з дому пізніше або відправити Новою поштою.

117 просмотров
Добавить
Еще
СтудРада ІПСА
Подписаться