СтудРада ІПСА
СтудРада ІПСА
Читать 23 минуты

Все, що ви хотіли знати про вибіркові дисципліни на ММСА (5-6 семестр)

Image for post
Image for post

У статті зібрано відгуки про вибіркові дисципліни кафедри ММСА на 5-й та 6-й семестр. Зазначимо, що дана інформація базується на суб'єктивних думках студентів, які вже вивчали дані предмети, і наведена лише з ознайомлювальною метою. Дисципліни наведені в порядку, в якому йдуть в каталозі для системного аналізу за конкретний семестр, після них йдуть дисципліни, які є тільки на комп'ютерних науках.

Висловлюємо щиру подяку студентам кафедри ММСА, які взяли участь у зборі відгуків, і особливу вдячність Віці Івановій та Богдану Найді за надані дані про велику кількість дисциплін.


5 семестр

«Інтелектуальний аналіз даних». Недашківська Н. І.

Про що предмет, що вивчається?

Предмет вводить в області Data science та Machine Learning. Працювали з scikit-learn, розглядали класичні методи машинного навчання.

Попередні знання

  • «Для виконання робіт потрібно знати пайтон. Але викладачка врахувала, що його раніше не викладали в нас і зробила одну лабу на «розкачку» по роботі з пайтоном.»
  • «Проучившись два курса на ИПСА знаний хватит.»

Актуальність знань

Актуальність оцінюється студентами високо:

  • «Дуже хороша база для тих, хто не має досвіду в дс».
  • «Максимально актуальные».
  • «Сами лабы довольно интересные, актуальные, инструменты с которыми если и не будете работать, то на собеседованиях точно спросят.»

РСО (минулих років):

В сумі 5 лабораторних, кожна по 14 балів, і 2 кр по 15 балів. Захист лабораторних складається з 2 частин (кожна по 7 балів): демонстрація звіту з кодом або ноутбука з описом виконаної роботи та письмовий захист (теоретичне або практичне питання, вона надає приклади завдань).

  • «ИАД — Недашковская — далеко не самый легкий предмет, но маст хэв если хотите в МЛ — ДС. Половина её курса — классический курс на Курсере по МЛ. Stanford University — ML by Andrew Ng.»

Власне викладач:

  • «Викладачка дуже ввічлива та лояльна. Завжди прислуховується до побажань студентів щодо покращення курсу, на захистах не "грузить", але розуміти матеріал для здачі потрібно.»
  • «Назвать ее лекции безумно интересными нельзя, тембр голоса, лично для меня, очень схож на Барановскую».
  • «Очень вежливая и хорошая, старается вести предмет на западном уровне, часто собирает фидбек и пожелания».
  • «Лабы проверяет строго (были ситуации, когда люди делали полностью лабы сами, но она их отправляла в конец очереди, что бы они ещё почитали и разобрались). Умеет войти в положение и ставит справедливые оценки. Если дружите с дедлайнами через раз, но хорошо разобрались, В+ получить не сложно. Проверено».

Пряма мова:

Преподаватель хороший, выбрал Надежду Ивановну своим дипломным руководителем. Если ты тратишь время и понимаешь материал то закрыть на 100 будет просто.
Матеріал достатньо складний, але предмет можна закрити досить легко. У мене залишились лише приємні враження від курсу.

Про викладачку на аналітиці:


«Прикладна статистика». Жиров О.Л.

Про що предмет, що вивчається?

Про роботу зі статистичними даними. Для цього використовується спеціальна програма (на жаль, не вказана студентами).

Попередні знання

Математична статистика, теорія ймовірностей.

Актуальність знань

Актуальність знань ставиться під сумнів:

  • «Предмет пуст с точки зрения полезности или знаний, даром что там «прикладное» написано. Вам будут начитывать с средненькой презентации или вордовского файла, который он вам не предоставит, что в общем и не имеет смысла. Всё что он давал легко гуглилось.»
  • «О каких-то знаниях можно не мечтать».

РСО (минулих років):

  • «На протяжении семестра — нужно сдать лабораторные работы, о них чуть подробнее ниже. В конце семестра зачёт. Ни контрольных, ни тестов на протяжении семестра у нас не было, возможно скидка на карантин, но ожидать их после дистанционки бессмысленно, их скорее всего также не будет.
    Как проходил зачёт? Никак не проходил, баллы за семестр были выставлены по результатам сдач лаборатных работ, хотя подготовочная пара к зачёту у нас по сути и была.
    Лабораторные работы: Вы будете работать по учебнику Балашовой и специальной программой для работы со статистическими данными. Нужно будет разбиться на группы (5-7 человек), каждая выбирает одну тему (из 5) и её делает и отправляет ему на почту вместе с файлом. То есть, одна лабораторная за семестр. Лабораторные делаются по трафарету, у него есть видео старших курсов читай «гайд» как нужно работать, куда тыкать, в каждой работе, вашими будут только данные, для выполнения любой лабораторной работы достаточно только разобраться с интерфейсом, глянуть видео, или его точный пересказ в учебнике, слушать лекции не нужно.»

Власне викладач:

  • «Без обидняков скажу, что при всём уважении к Жирову, лектор он плохой и материал он даёт так, что вы будете спать ибо посещение пары — пустая трата времени».

Пряма мова:

Предмет имеет смысл выбирать, каких-бы то ни было проблем у вас не будет, баллы будут хорошие, но о каких-то знаниях можно не мечтать. Что бы иметь хоть что-то плохое на выходе нужно вспомнить про этот предмет за 2 дня до зачёта, но и тогда разобраться с этим не составит проблем.
Баллы он ставит превосходные, ниже 90 получило всего 2 человека из 40, так что если вы пришли только за баллами или вам нужен предмет с «халявой» то — дерзайте, ваш клиент.
Жиров — лучший друг aka сосед Данилова. Из людей, которые умеют делать почти все, но рассказать не умеют от слова совсем. Вряд ли чему-то научит предмет, но закрыть, думаю, легко.

Про викладача на аналітиці:


«Мультипарадигменні мови програмування». Канцедал Г.О.

Викладач веде дисципліну перший рік, тож про дисципліну розповідаємо з його слів про неї:

...це буде мій перший досвід викладання. Я ще не отримував методичні вказівки що до цього предмету, однак оскільки мова програмування python відвідає критерію мультипарадигменних то скоріш за все основний уклін буде зроблений в її сторону...

Що треба знати попередньо перед цим предметом?

Володіння комп'ютером, вміння використовувати клавіатуру за призначенням.

Кому радите обрати цей предмет?

Хммм. Мабуть нікому, я ж не знаю які є альтернативи для обрання =). У відсутності студентів на курсі я вбачаю позитив =)

Які види роботи планується проводити, та яким буде загальний формат у випадку очного навчання та дистанційного?

Планую вести більше практики в вигляді проектів або невеличких лабораторних робіт, так як навчання програмуванню неможливе без практики. У випадку очного навчання думаю все буде доволі типово, у випадку дистанційного — пари будуть записані та викладенні, можливо проект буде обв'язаний автотестами.

Які основні знання та навички можна набути після проходження курсу?

Вміння програмувати на рівні достатньому для аналітика.
Сподіваюсь це комусь допоможе.

«Спеціальні розділи обчислювальної математики». Хоменко О.В.

Про що предмет, що вивчається?

Предмет — продовження курсу чисельних методів, основна увага приділена розв'язку диф. рівнянь — задача Коші, крайова задача, диф. рівняння з частковими похідними.

Попередні знання

Основні предмети за 1-2 курс (диф. р-ня, матан), знання будь-якої мови програмування.

Актуальність знань

Актуальність невизначена:

  • «Розуміння як працюють різні ЧМ отримав. Розуміння того, для чого мені це розуміння — ні.»

РСО (минулих років):

4 лаб. роботи по 15 балів, дві контрольні по 20 (тести + розв'язок задачі на листочку).

Власне викладач:

  • «Ольга Володимирівна приємний викладач і завжди допомагає якщо виникають запитання з лабораторними, веде якісний електронний конспект де є все що потрібно і більше (тому на лекції ніхто не ходив)). До студентів занадто лояльна, виділити більше часу на контрольну, відмінити захист лабораторної, мінімальний штраф за здачу після дедлайну — це все про неї. Відповідно предмет дуже легко закрити на 85+.»

Пряма мова:

Підсумовуючи: абсолютний ненапряг, якщо нема проблем з прогою, але й користь від предмету відповідна.

Про викладачку на аналітиці:


«Мікро- та макроекономічні системи». Стулей В.А.

Про що предмет, що вивчається?

Фактично, основи економіки, але легко, весело і цікаво.

Попередні знання

Базові шкільні знання економіки.

Актуальність знань

Актуальність знань оцінюється як висока:

  • «Лекции в принципе годние, дзшки тоже годние, если хотите шарить.»

РСО (минулих років):

  • «Відповіді на практиках, дзшки(не обов’язкові), але на них просто заробити бали. Можно домовитися в началі семестру на 25 балів за проходження курсів на Coursera.»
  • «Ссылки на курсики:
  1. https://www.coursera.org/programs/national-technical-university-of-ukraine-on-coursera-ecylk/browse?=&productId=pB5I3GYSEeSuUyIAC0mIhA&productType=course&query=microeconomics&showMiniModal=true
  2. https://www.coursera.org/programs/national-technical-university-of-ukraine-on-coursera-ecylk/browse?=&productId=_UsmIV-PEeSnpyIACzWBsQ&productType=course&query=macroeconomics&showMiniModal=true
  3. https://www.coursera.org/learn/microeconomics »

Власне викладач:

Студенти високо оцінюють викладача:

  • «Стулей, как преподаватель классный и как человек тоже классный, но мне кажеться, что Стулей более профитнее на очке.»
  • «Мне курс понравился и я много слышала о его очке, что у Стулея классные лекции, что не жлобиться на баллы, что он в принципе как человек классный.»
  • «Очень классный преподаватель. Выглядит и ведет как Калита.»
  • «Стулей — экономика. Очень классный преподаватель. Выглядит и ведет как Калита. Рассказывает про основу экономики легко, весело и интересно.»
  • «Было 5 дз за семестр — по ним и выставлялась оценка.»

Пряма мова:

Если хотите шарить, смотрите/ходите на лекции и практики, разбирайте дзшки и вы будете шарить.
Он проводит лекцию, после после этого выставляет эту лекцию в гуглклас. Также каждую неделю были практики. На практиках он никого насильно не вызывает, все по желанию, но на них можно получить дополнительные баллы. Практики тоже записывались на видео, то есть на пары можно было вообще не ходить, а потом, если интересно, пересматривать записи.

Про викладача на аналітиці:


«Теорія інформації і кодування» Коваленко А.Є.

Про що предмет, що вивчається?

  • «Про різні методи кодування (не плутати з шифруванням, скоріш стиснення) інформації. В практичних завданнях (не смійте називати їх лабками!!!) пропонується вручну застосовувати певний алгоритм до якогось речення, обчислювати надлишковість, порівнювати його з аскіі-кодом та іншими алгоритмами. Оскільки Анатолій Єпіфанович вимагає наявність проміжних результатів обчислень, останні роботи вимагають години нудної роботи, або розробки скриптів які б тобі генерували цей клятий протокол.»
  • «Ні про що.»

Попередні знання

  • «Мінімальна теорія ймовірності.»
  • «Вміння рахувати.»
  • «Професіональне володіння технологією Microsoft Word для оформлення протоколів по регламенту.»
  • «Знания заранее не нужны, сложно сказать о чем он.»

Актуальність знань

Актуальність неоднозначна:

  • «Поки важко сказати»
  • «Важность предмета сильно под вопросом, реализация — полнейший ужас».
  • «Узнала много интересных кодировок. Несмотря на то, что над некоторыми лабами нужно было посидеть (не по причине большой сложности а именно ввести и нарисовать всё необходимое), но в итоге осталась довольна результатом.»
  • «Не актуальные».
  • «На першій парі дізнався що таке ентропія. Більше нічого не знадобилось. Можливо тим кого цікавить низькорівневе програмування буде цікаво, проте все одно доведеться розбиратись самостійно, практичні роботи покривають лише частину курсу, а лекції/методичку слухати/читати нереально».

РСО (минулих років):

2 кр, 4 лабораторні:

  • «На очном заставлял делать их на ватмане или переписывать отчет на доску и рассказывать перед группой. Закрыть элементарно.»
  • «РСО чёткое и сразу оговорено.»

Власне викладач:

  • «Дуже монотонно розказує і мало що зрозуміло».
  • «Коваленко — полнейший ужас.»

Пряма мова:

Слишком принципиальный, делает всё по рсо, решений для внештатных ситуаций для него не существует. Лекции очень скучные, но они все есть в виде методички. Предмет закрыть не тяжело, если всё вовремя сдавать (материал довольно простой).
Я думаю ви вже знаєте хто це: людина-регламент, містер-1000-методичок-в-системі-кампус в яких складно щось знайти через їх перевантаженість рандомною інформацією. Нереально нудні лекції на очці на які ніхто не ходить і «Anatolii Kovalenko просить вас ввімкнути мікрофон» на дистанційному. Закривається не складно, але дуже нудно.
Отношение к студентам очень лояльное.
Я 2 последние лабы сделал перед парой в последний день семестра — получил свои 85.

Про викладача на аналітиці:


«Розробка і тестування програм». Дідковська М.В.

Про що предмет, що вивчається?

«Про розробку і тестування програм. З тестування можна навчитися писати сценарії за допомогою cucumber або використовувати продукти selenium, навчитися базово працювати з CI (ми юзали TeamCity).»

Попередні знання:

...

Актуальність знань

  • «Самі завдання на початку були дивні і занадто абстрактні, але нескладні, щось на загальне знання джави. А потім уже пішли завдання по тестуванню.»
  • «В общем, можно получить какие-то новые знания в области тестирования программных продуктов.»

РСО (минулих років):

  • «Лаби, квізи по 2 бали, домашки від 2 до 22 балів.»
  • «Главное, все организационные моменты расскажут на первой лекции и вдаваться сейчас в детали нет смысла, так как, насколько я поняла, они регулируют программу каждый год опираясь на замечания и отзывы студентов.»
  • «Взагалі сумарно за семестр ми могли набрати 130 балів включно із заліком, за це дякую.»
Image for post

Власне викладач:

  • «Сам предмет будет вести группа из 6+ сеньйоров Епама по программе их рекрутерской школы. Пары по вечерам, график всегда плавает.»
  • «Викладачі завжди на зв'язку в телеграмі, я писала навіть вночі. Відповідають, намагаються допомогти. Звертаються на «ти», сприймають як потенційних кандидатів на свій проект, якщо ти гарно показав себе впродовж семестру. Не знаю правда, чи пішов хтось до них, але на початку нам казали шо це можливо.»

Пряма мова:

Если вас интересует тестировка, то вполне можно пойти, но хоть какие-то усилия на этом предмете все же придется прилагать).
Краще б пішла туди, де можна отримати ізі сотку (або просто ізі бали). Бісив цей предмет увесь семестр, було лише одне завдання цікаве наприкінці, по селеніуму, за нього лайк.
Закрити не те щоб складно, але організація навантаження непродумана, при цьому до заліку допускали лише зі зданими усіма лабами, і реально відправляли на допку.

Про викладачку на аналітиці:


«Основи фінансової математики». Бондаренко В.Г.

Про що предмет, що вивчається?

«Короче, по названию понятно, о чем этот предмет задумывался. По факту же – это каша из теорвера, матстата, теории случайных процессов и временных рядов из тем, которые близки к финансам и нравятся Бондаренко.»

Попередні знання

Не зазначені.

Актуальність знань

Актуальність оцінюється як вкрай низька:

  • «Если выбирать этот предмет – то это не для знаний точно».

РСО (минулих років):

  • «Контрольних заходів не було, домашку не перевіряли, але може тому, що дистанційка.»
  • «А оценивание было так: кто хочет, тому 60, а если хочешь больше – пишешь кр по такой же сборной солянке, которая оценивалась сквозь пальцы».

Власне викладач:

Пряма мова:

Предмет, на котором, Бондаренко проводил консультации по своему основному предмету — функан. Вряд ли актуально для вас.
Если коротко — *студент висловлює своє обурення якістю викладання дисципліни — примітка редактора*.
Можна йти, якщо: готовий сам вчити основну частину матеріалу; хочеш швидко проскочити; переймаєшся, що з чогось більш серйозного відрахують; хочеш більше вільного часу.
У нас не было ни одной практики, а лекции формата «Я отправил вам за день по пары пдф, жду вопросы. А, ну вопросов нет, тогда расходимся».

«Мови та технології штучного інтелекту». Тимощук О. Л.

Про що предмет, що вивчається?

«Назва трохи оманлива. Прийдеться вчити, по суті, забутий Пролог і може трохи лісп. Лаби написати неважко. Навіть самому за весь день без лекцій можна написати всі 3 лаби, які вона вимагала.»

Попередні знання

Необхідність попередніх знань не зазначена.

Актуальність знань

«Предмет тільки для власного розвитку, нічого корисного для роботи там нема. Гарний варіант, щоб мінімально розширити кругозір (мови програмування бувають дуже різними), і при цьому нічого не зубрити і не шукати паль.»

РСО (минулих років):

  • «Дає комп'ютерні практикуми, в яких часто щось змінює, як і завдання, так і кількість, так і вимоги для захисту.»
  • «Було 3 лаби».

Власне викладач:

  • «Тьотя хороша, ввічлива і приємна».
  • «Ставить дуже гарні оцінки, але трохи рандомні (звертає увагу на дати здачі лаб). На допку потрапити дуже нелегко.»

Пряма мова:

Я рекомендую, якщо немає цілі взяти корисніший предмет. Здавати раджу вчасно, щоб забрати свою сотку. Порівняно з іншими предметами, для А великих зусиль не треба.
Просто бесполезнейший предмет который легко закрыть, я потратив на него 4 часа за весь семестр закрыл на 95. Но надо чуть ориентироваться в том, как паль сдавать.

Про викладачку на аналітиці:


«Математичні основи робототехніки». Соболь О.О.

Викладачка веде дану дисципліну перший рік, тож розповідаємо з її слів:

Що треба знати попередньо перед цим предметом?

Курс детальный и подробный, захватывает программирование. Желательно знание основ программирования, основ физики, линейной алгебры. Больших требований к начальному уровню нет, в процессе обучения все пробелы нагонятся.

Кому радите обрати цей предмет?

Предмет могу посоветовать тем, кто в будущем рассматривает возможность работать в области робототехники в зарубежных компаниях. В курсе рассматривается моделирование в системах, которые являются стандартом по всему миру.

Які види роботи планується проводити, та яким буде загальний формат у випадку очного навчання та дистанційного?

При любой форме обучения будут лекции, видеолекции на платформе ютуб, возможность тестирования работы написанных программ на уже собранных прототипах на базе Arduino и Raspberry Pi. Форма обучения не важна, поддержка и консультации в чате телеграм. Тестирование программ будет возможно как очно, так и дистанционно.

Які основні знання та навички можна набути після проходження курсу?

После прохождения курса будет получено:
1. полное теоретическое понимание мехатроники и аниматроники манипуляторов и мобильных роботов (будет понятно, как проектируются роботы, их движение, функционал и управление;
2. исчерпывающее понимание компьютерного зрения (пригодится также для изучения следующих дисциплин на 4 курсе и магистратуре);
3. программирование роботизированных систем на Arduino и Raspberry Pi;
4. моделирование манипуляторов в ROS (индустриальный стандарт), трёхмерная визуализация в симуляторе Gazebo.
По поводу сложности курса. Если у кого-то есть пробелы в знаниях, например, студент плохо программирует на С++ или ни разу не программировал на Python, будут рассмотрены основы. Собирать и покупать запчасти для прототипов не обязательно, будет желание — могу предоставить список необходимого. Основная задача курса — научить проектированию, программирование движений и управления, разработка в ROS и моделирование в Gazebo. Контроль — тестирование теории, лабораторные работы по программированию и моделированию в симуляторе.

6 семестр

«Теорія випадкових процесів» Ільєнко А.Б.

Про що предмет, що вивчається?

Про теорію ймовірності та ланцюги Маркова.

Попередні знання

  • «Треба непогано знати теорію ймовірностей і мат статистику».
  • «Хорошо если есть теория вероятностей. Мат. анализ. Отлично, если у вас вел функциональный анализ Богданский Ю.В. — будет легче!! Но не обязательное требование.»

Актуальність знань

  • «Знання досить актуальні, більшу частину семестру займалися ланцюгами Маркова, які багато де використовуються і знадобилися на 4 курсі, наприклад, на навчанні з підкріпленням (перша частина курсу); предмет Стаціонарні випадкові процеси вже був складніший, там більше теорії і менше практичних задач, хоча він пояснює те, що вчиться, наприклад, в часових рядах або теорії керування.»
  • «Досить актуальні. Взагалі, Ільєнко — один із найкращих викладачів за роки навчання в ІПСА.»
  • «Тим, кому подобається теорія ймовірності, буде цікаво, Ільєнко чудово все роз'яснює.»
  • «Очень доволен, дисциплина хорошо сочетается с аналізом часових рядів.»

РСО (минулих років):

  • «Первый семестр — все решалось на экзамене (в виду дистанционки — нормального рсо не было ). Была промежуточная контрольная по цепям Маркова но она не на что не повлияла.»
  • «Семестр був частково дистанційним, тож РСО таке: 100 балів на залік. Та й взагалі, навіть якщо було б звичайне РСО із набором балів по ходу семестру, завжди є можливість здати залік з нуля, навіть коли нічого не робив протягом семестру.»
  • «Лабораторна робота та контрольна, за результатами яких можна було отримати до 80 б, на вищу оцінку потрібно здавати теорію на заліку.»

Власне викладач:

  • «Преподаватель добрый, с чувством юмора. Находит подход ко всем — и к сильным студентам , и к двоечникам( я уверен, что вы про него не увидите плохого отзыва).»
  • «Два слова: просто найкращий.»
  • «На мою думку, Ільєнко — один з найкращих викладачів, це той викладач, який завжди відповість студенту, навіть якщо питання не з його дисципліни, лекції розжовував як міг, задав дз, які потім на лекції міг сам і розв'язувати, якщо попросити; закрити було не важко, якщо тобі не потрібна висока оцінка.»
  • «Гений мысли, даже рассказывать не буду. Один из лучших преподов на ИПСА.»

Пряма мова:

Знання крутезні + відносно не складно закрити предмет на нормальний бал. Але якщо взагалі нічого робити не хочеться й отримати хороший бал — раджу вибирати щось інше.
Рассказывает доступно — я не смог самостоятельно читать те же вещи в Ширяеве, тут все переварено только бери и схватывай. Но конечно, дисциплина математическая. Не программирование.

Про викладача на аналітиці:


«Теорія ігор». Барановська Л.В.

Про що предмет, що вивчається?

Вивчається теорія ігор — теорія математичних моделей прийняття оптимальних рішень в умовах конфлікту. Її пари проходили у вигляді перегляду відео з ВШЕ (московський виш, відео російською мовою), також була методичка-переклад тих самих відео.

Попередні знання

Теорія ймовірностей та математична статистика.

Актуальність знань

  • «Зараз пишу дипломну роботу під керівництвом Пилипенка А.Ю., де як раз використовую отриманні знання з цього предмету; загалом, предмет допомагає дивитися на речі по новому, тому для загального розвитку може бути корисний».
  • «Как вариант не напрягаться – подойдёт».

РСО (минулих років):

Image for post

Власне викладач:

  • «Закрити неважко, теорії і видів задач небагато, викладачка хороша, до студентів ставиться лояльно».
  • «Сама почти ничего не рассказывает, только задачи дает шаблонные. Теория игр хоть и интересный предмет. Но не в исполнении Барановской».

Пряма мова:

Из прикольного — есть элементы интерактива, когда к примеру мы играли в что-то по заданным правилам и анализировали потом.

Про викладачку на аналітиці:


«Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень» Недашківська Н.І.

Про що предмет, що вивчається?

Предмет про основні підходи та методи, які використовуються у Data Science. При виконанні робіт працюють з Tensor Flow, з датасетами картинок тощо.

Попередні знання

Дуже бажано знати базовий python та мати мінімальний досвід роботи із pandas/numpy/sklearn, адже для виконання робіт даного курсу потрібно буде використовувати саме ці технології.

  • «Продолжение первого курса.»

Актуальність знань

  • «Ну я декілька разів використовував код із лаб на роботі (працюю більше року Data Scientist-ом), тому знання (як практичні так і теоретичні) досить актуальні і корисні.»

РСО (минулих років):

Інформації про РСО немає.

Власне викладач:

  • «Надія Іванівна один з кращих викладачів ІПСА. Відповідальна, ввічлива, знає матеріал і намагається актуалізувати його постійно.»

Пряма мова:

Звичайно іноді теорія на лекціях трохи суха, але їх можна скіпати замінюючи статтями та онлайн курсами. А от практичні роботи корисні і цікаві, справедливо і щедро оцінюються і мають навіть трохи дослідницького наліту.

Про викладачку на аналітиці:


«Методи оптимізації та дослідження операцій - 2». Яковлева А.П.

Про що предмет, що вивчається?

  • «Предмет про численные методы оптимизации. Базовая программа — 4 лабы(градиентный спуск, метод Ньютона, метод проекции градиента, метод сопряженных градиентов/симплекс-метод).»
  • «Про различные методы, с помощью которых можно находить максимум, минимум функции.»
  • «Продовження методів оптимізації насправді корисніше за початкову, суто математичну частину. Тут розглядатимуться вже чисельні методи оптимізації і чимало того, що знадобиться багатьом студентам ІПСА що планують йти в сферу IT.»

Попередні знання

  • «Я не почувствовал необходимости в предварительных знаниях. Минимально знать матанализ думаю будет достаточно.»
  • «Знания питона/С++/С# необходимы.»

Актуальність знань

Актуальність оцінюється високо:

  • «Продовження методів оптимізації насправді корисніше за початкову, суто математичну частину. Тут розглядатимуться вже чисельні методи оптимізації і чимало того, що знадобиться багатьом студентам ІПСА що планують йти в сферу IT.»
  • «Must have для тех кто хочет заниматься нейронными сетями. Для машинного обучения тоже будет полезно.»
  • «Чудовий бекграунд для вивчення багатьох інших предметів а також дуже важливі знання для роботи в IT в цілому.»

РСО (минулих років):

4 або 5 лабораторних робіт на 80 балів, 2 контрольних по 10 балів кожна. Якщо 4, то теми:

  • градієнтний спуск;
  • метод Ньютона;
  • метод проекції градієнта;
  • метод спряжених градієнтів/симплекс-метод.

Залік автоматом.

  • «Лабораторні роботи, захист досить цікавий, допомагає краще зрозуміти сам метод.»

Власне викладач:

  • «Ведут его Яковлева + Спекторский».
  • «Яковлева относится не очень ответственно к студентам, мне показалось что она не читает работы. Не придирается, думаю у нее легче сдать чем у Спекторского. Спекторский — очень внимательно читает работы. Задает вопросы на понимание, чтоб у него сдавать надо вникать поглубже в тему. Я его оценю выше, он мне более симпатичен чем Яковлева.»
  • «Конечно Яковлева говорит много воды, но так же и рассказывает полезную инфу, очень лояльна к студентам.»

Пряма мова:

Викладачі справедливо оцінюють роботи і з ними легко вести діалог, завжди раді пояснити якщо щось не зрозуміло. Лекції пояснюють матеріал досить доступно.

Про викладачку на аналітиці:


«Статистичний аналіз і прогнозування економічних процесів» Макаренко О.С.

Про що предмет, що вивчається?

  • «Важко сказати, адже викладач постійно лив воду. В принципі, предмет у тому вигляді який він читає ні про що і нічого для нього не потрібно.»
  • «Цього ми фактично не дізнались, про що він. Про воду від викладача.»

Попередні знання

Попередні знання студентами не вказані.

Актуальність знань

Актуальність оцінюється як сумнівна:

  • «В принципі, предмет у тому вигляді який він читає ні про що і нічого для нього не потрібно».

РСО (минулих років):

4 лабораторні, «які викладач фактично не дивиться і зазвичай здається паль». Також «було декілька рефератів, які копіпастились та стисло розповідались».

Власне викладач:

  • «Досить чемний, хіба що із інформуванням та парами взагалі на початку дистанційного виникали проблеми.»
  • «Жахливий викладач. Некомпетентний, лінивий, замість адекватного матеріалу ллє воду та нічому нікого не вчить. Як людина — ок, але викладати таким потрібно заборонити. Закрити предмет не важко, але таке викладання сильно вбиває мотивацію вчитися.»

«Технології розробки програмного забезпечення» Кухарєв С.О.

Про що предмет, що вивчається?

  • «Предмет про java, js, комп’ютерні мережі, порти та тестування. Кухарєв спеціалізується на веб-розробці.»
  • «Предмет про тестування. QA.»

Попередні знання

За відгуками студентів потрібно знати C# або JavaScript.

Актуальність знань

  • «Ну в принципі корисно розуміти з чого складається світ QA, та і в роботі знання того як потрібно тестувати конкретні компоненти системи знадобляться, тому скоріше це було корисно чим ні.»
  • «Лабы крайне бесполезны, ничему не учат, но при написании проекта, в качестве самообучения можно получить новые знания.»
  • «Пришлось много самому разбираться, но знания весьма актуальные.»

РСО (минулих років):

  • «5 лаб на 70 баллов, остальное — проект».

Власне викладач:

  • «Безотвественный, относится к студентам на отвали».
  • «Преподаватель — эгоист, даёт 1 пару в неделю на 5 групп из 100 человек, с каждым может ещё беседовать по пол часа. Форму на очередь может кинуть в 3 ночи, из-за этого студенты вынуждены бороться за баллы, не хочет принимать лабы, если не выдержана структура папок на гитхабе- не принимает лабы. Из-за этого нет никакого желания что-то делать на проект, потому что на всех тоже даёт 1 пару».
  • «Ну сам Кухарєв не викладав. Він запросив пиріжків з ЕПАМУ і вони самі читали нам лекції, давали лаби, перевіряли лаби, проводили залік. Пиріжки з ЕПАМУ норм люди. Всі працюючі компетентні люди, які знають як це QA правильно робити і де застосовувати».

Пряма мова:

Бали набрати не важко (особливо на заліку), проте доведеться багато лаб робити і трохи лекцій послухати. Матеріал загалом норм, проте трохи напрягатись доводилось. Бо ЕПАМівці люблять напрягати).

«Синергетичні методи аналізу» Данилов В.Я.

Про що предмет, що вивчається?

«Предмет ни о чем. Мельком видел дифференциальные уравнение, и разговоры о том что будет, если сделать малые изменение в параметрах. Считаю что предмет лишний.»

Попередні знання

За відгуками студентів, попередні знання не є необхідними:

  • «Предмет вообще ни о чем — фракталы, никаких знаний не нужно».

Актуальність знань

  • «Вообще не актуальны».
  • «Ничего не получил с дисциплины».

РСО (минулих років):

  • «РСО — рандом».

Дані щодо кількості лабораторних різняться:

  • «РСО 5 лаб в семестре, послали паль даже не читая ее, в итоге у многих сотки».
  • «Кидаете 2 лабы ещё 2014 года и получается свой рандомный балл».

Власне викладач:

  • «Старый. Очень устал, ему пора на пенсию.»
  • «Преподаватель очень медленно, занудно рассказывает неактуальную информацию, но зато потом нет никаких проблем получить свой балл.»

Пряма мова:

Считаю, что предмет лишний.
Супер скучно, супер легко, супер рандомные баллы.

Про викладача на аналітиці:


«Аналіз часових рядів». Бідюк П.І.

Про що предмет, що вивчається?

Предмет про аналіз часових рядів:

  • «Будут рассматриваться AR, MA, ARMA, ARIMA , ARCH/GARCH модели.»

Попередні знання

Трошки стосується матану.

Актуальність знань

  • «Полезно для тех кто планирует заниматься машинным обучением.»
  • «Очень важный предмет для ДС, Терентьев очень хвалил преподавателя. Мой товарищ, который регулярно выигрывает Хакатоны по ДС — сказал, что лабы вообще не из той оперы, достаточно бесполезны. Вывод делайте сами.»

РСО (минулих років):

«5 лаб по 20 баллов:

  • 1 лаба — AR модель;
  • 2 лаба — знакомство с eviews;
  • 3 лаба — ARMA модель — стационарный ряд;
  • 4 лаба — ARIMA модель — нестационарный ряд;
  • 5 лаба — ARCH/GARCH — гетероскедастичный ряд.»

Власне викладач:

  • «Лекции почти не слушал (но про Бидюка ничего плохого сказать не могу — он хорошо излагает). Практики будет принимать Кузнецова — молодая женщина. Она менее компетентная чем Бидюк, но будет задавать вопросы на понимание. Будет снижать баллы, если видно что вы не знаете, поэтому к защитам стоит готовиться».

Про викладача на аналітиці:


«Веб-орієнтована розробка програмного забезпечення». Гуськова В.В.

Про що предмет, що вивчається?

Предмет про фронтенд. Корисний для знань з HTML, CSS, JavaScript.

  • «Работаете весь семестр в команде 5-7 человек над проектом — создаете с 0 сайт какой-то тематики».

Попередні знання

  • «Із попередніх знань — як відкривати браузер.»

Актуальність знань

Знання оцінюються як цілком актуальні:

  • «Після закінчення можна спокійно йти працювати верстальщиком на галеру, весли і як ними користуватись вам скажуть і видадуть. Ну якщо серйозно, то цілком актуальні і хороші знання по фронт-енду.»
  • «Предмет про фронт-енд. Хочете короче знати хтмл, сиесес і жаваскрипт — то вам сюди.»

РСО (минулих років):

  • «Було лаб 4, та 1-2 тести. Лаби прості від наверстати сторінку, до наверстати сторінку із динамічними там шутками, аяксом джиквері і т.п.»

Власне викладач:

  • «Віра Геннадіївна просто булочка. Дуже добрий, ввічливий викладач. Знає свій предмет, дає лаби що не сильно напрягають, але при їх захисті доведеться показати що ви їх самі робили. Закрити не важко, знання отримати можна, курс не важкий, цікавий і корисний.»
  • «Молодой преподаватель, работает на фронте в Епаме. Спокойная, интересная, всегда готова помочь.»

Про викладачку на аналітиці:


«Low code, розробка додатків». Бендюг В.І.

Викладач веде дану дисципліну перший рік, тож розповідаємо з його слів:

Що треба знати попередньо перед цим предметом?

Для проходження курсу не потрібно спеціальних знань в програмуванні. Необхідне знання загальних принципів алгоритмічних мов, загальних принципів побудови програмних інтерфейсів та загальних принципів роботи з БД.

Кому радите обрати цей предмет?

Цей курс корисний тим, хто хоче ознайомитись з принципами створення програмних продуктів з використанням підходу low-code — використання алгоритмічного підходу замість написання програмного коду, а також ознайомитися з загальними засадами мови моделювання бізнес-процесів BPMN 2.0.

Які види роботи планується проводити, та яким буде загальний формат у випадку очного навчання та дистанційного?

В рамках курсу передбачене проведення лекційних та практичних занять, а також виконання самостійно студентами індивідуального завдання. Курс може вивчатися як в очній так і в дистанційній формі, оскільки практичні та індивідуальні завдання виконуватимуться онлайн з використанням платформи Creatio. Лекції будуть викладатись у вигляді презентацій.

Які основні знання та навички можна набути після проходження курсу?

Результати навчання охоплюють:
1. ознайомлення з сучасною платформою для побудови BPM-систем;
2. ознайомлення з мовою моделювання бізнес-процесів BPMN 2.0;
3. вміння використовувати інструменти low-code для створення моделей машинного навчання;
4. ознайомлення з принципами управління життєвим циклом додатка;
5. навички створення додатків для автоматизацію бізнес-процесів з використанням можливостей low-code.

З питаннями та пропозиціями звертатися в Телеграм: @boievdmyt або @prometheusua.

З любов'ю, Освітній відділ СР ІПСА ❤️

587 просмотров
Добавить
Еще
СтудРада ІПСА
Подписаться