Сергій Степанюк
Сергій Степанюк
Телеведучий, бакалавр богослівʼя з багаторічним пасторським досвідом. Публікую тут відповіді на запитання, які мені ставлять у Телеграм-каналі "Щоденник надії".
Читать 2 минуты

Чи можна святкувати День закоханих?

Image for post

❓Як Ви ставитеся до святкування 14 лютого?

1️⃣ По-перше, дивлячись, що вкладати у слово «святкування». Якщо сприймати цей день, як справжнє свято, це означає, що потрібно не працювати в цей день, накрити стіл і святкувати. «Свято» – від слова «святий», тобто «відділений для чогось особливого». Не думаю, що знайдеться багато таких людей, які таким чином святкують цей день. Можливо, тут більше підходить слово «відзначати», тобто не ігнорувати, а все ж використовувати його для певної мети.

2️⃣ По-друге, варто розібратися, як сприймати цей день – як релігійне свято, чи як світське? В католицтві день «святого Валентина» ніяк не пов’язаний з любов’ю і стосунками, якщо вже відштовхуватися від католицьких джерел, то Валентин у них – покровитель хворих на епілепсію, а не закоханих. А Вікіпедія пише, що це просто один із ранньохристиянських мучеників, який загинув за віру в Ісуса. Потім уже ця історія почала обростати легендами, що він ніби-то таємно вінчав пари, але історичних підтверджень цьому немає. Тому можна сприймати це як сюжет для голівудського фільму, адже він вийде досить романтичним.

А от святкувати цей день, як день закоханих почали аж у XV - XVI столітті. Хтось приписує цьому дню якісь язичницькі корені, але серйозних доказів цьому теж немає. Одні легенди та перекази. Одним словом, з релігійними коренями у цього свята не склалося, хоч і намагаються релігію туди все ж приплести.

А отже, на мою думку, це звичайне світське свято, таке як день матері, день бухгалтера, день сім’ї і т.п. І надавати йому якогось іншого значення не варто. Так, традиційно його називають «День святого Валентина», але я принципово його називаю «День закоханих», адже насправді з жодним з мучеників Валентинів (так, їх було декілька, як свідчить історія) цей день нічого спільного не має, і навіть католицька церква відхрещується від цих легенд.

Тож вибір за тобою, як до цього дня ставитися. Якщо ти вважаєш, що це насліддя язичників і шукаєш в інтернеті міфи і фейки про Валентина і про те, що він вінчав геїв (і таке у фейсбуці поширюють), – не варто вступати у конфлікт з сумлінням, не відзначай цей день (але й не засуджуй тих, хто не погоджується з тобою). А якщо ти хочеш у цей день особливим чином обдарувати увагою людину, яку ти любиш, – зроби це, але не забудь такі приємності робити і у інші дні року, адже справжнє кохання не обмежується одним днем.

Кохання всім! Будьте коханими і даруйте щастя коханим! ❤️

9 просмотров
Добавить
Еще
Сергій Степанюк
Телеведучий, бакалавр богослівʼя з багаторічним пасторським досвідом. Публікую тут відповіді на запитання, які мені ставлять у Телеграм-каналі "Щоденник надії".
Подписаться