Oleksii Karachynskyi
Oleksii Karachynskyi
Psychotherapist, PhD. oleksiikarachynskyi.com. Author @dianalysis
Читать 4 минуты

Консультація «Страх неправильного выбору»

Щоденник психотерапевта

Image for post

30-річний клієнт часто сумнівається у момент вибору та страждає від цього.

- Розкажіть, що турбує.

– Мені складно робити вибір. Я так боюся вибрати не те, що часом у найпростіших виборах мені потрібно понад 30 хвилин, щоб визначитись і щось вибрати. Через це у мене почалися сильні головні болі та роздратування на себе.

- Можете навести приклад?

- Ось я планую поїсти. Заходжу до ресторану, дивлюся меню і не знаю, що мені вибрати. Начебто визначаюся – картопля з лососем. Потім дивлюся на іншу страву і думаю, може вона буде смачнішою за картоплю? І так я можу довго сидіти і думати. Це я навів простий приклад. Коли треба вибирати щось складніше – яку квартиру винаймати чи куди у відпустку їхати – у мене зовсім руки опускаються.

- Що таке правильний вибір?

- Це коли ти задоволений результатом.

- А коли ви починаєте відчувати незадоволення?

- Коли знаю, що могло бути кращим. Ось я вибрав картопля, сиджу і думаю, що напевно, треба було замовляти іншу страву, вона було би смачніше. І мучуся, коли їм. А якщо виберу іншу страву, мучитимуся від того, що картопля не замовила.

- Давайте спробуємо припустити, що в меню є тільки одна страва, нічого іншого бути не може. Що б тоді відчували?

- Я б не переживав. Але ж там не одна страва!

- Зачекайте, не поспішайте. Уявіть, що ви їсте картоплю та виключаєте варіанти іншої їжі. Ви могли б насолодитися смаком саме цієї їжі, а решту страв залишити на потім? Дивились рекламу Данон: «І хай увесь світ зачекає»?

- А це цікаво. Але ж може бути щось краще?

- Найкраще може бути завжди. Зараз ви їсте дуже смачну страву, але її можна було б їсти на березі океану. А на березі океану теж може чогось не вистачати. Цьому немає кінця. Тому важливо зупинятися та насолоджуватися тим, що є і одночасно виключити все інше. Як вам думка — зупинитися і дати всьому світу почекати, поки ви насолоджуєтеся єдиним варіантом, їжею, яку вибрали, відпуску, куди поїхали? Не створювати інші паралельні світи з іншими варіантами?

- Мені подобається, треба спробувати. Це може допомги перестати метатися.

- Чудово. Чи чули історію про те, як Будда досяг просветління?

- Розкажіть.

- Наскільки я пам'ятаю, майбутній Будда був принцом і зростав в комфортних ідеальних умовах. Потім він побачив різних людей і задумався про сенс існування. Щоб далі жити у світі та не страждати, йому треба було досягти якогось нового розуміння буття, просветління. Для цього Гаутама сів медитувати під дерево Бодхі і вирішив, що не встане звідти доти, доки не прозріє повністю. Сідаючи під дерево, він виключив усі можливі варіанти, окрім просвітлення. На це Будді знадобилося 49 днів.

- Круто! Потрібно спробувати і мені побути Буддою, коли я буду їсти картопля :D

- Успіхів.


Аналіз консультацій

Клієнт відчував незадоволення, коли створював альтернативний вибір, який може бути кращим. Щоб не мучитися сумнівами про правильність вибору, клієнту важливо було перестати створювати альтернативний варіант у своїй уяві. У цьому вся була терапевтична ідея консультації.

Наприкінці терапевтичну ідею зміцнили двома концепціями: «І нехай весь світ зачекає» та ідеєю Будди, який має єдино правильний вибір.


У середньому консультація займає близько 50 хвилин і проходить під час особистої зустрічі або спілкування за домопогою відеозв'язку. Вище представлено короткий її зміст для розуміння механізмів моєї роботи та пошуку рішень проблеми. Подібні проблеми формуються та вирішуються індивідуально, тому рішення, яке підійшло одній людині, можуть не підійти іншій.

Записатись на консультацію: t.me/vbobo, oleksii.karachynskyi@gmail.com

Інші приклади консультацій в моєму телеграм каналі: "Зависимость от марихуаны", "Мазохизм", "Контроль в отношениях", "Мы будем жениться?", "Страх будущего", "Страх секса","Страх новой профессии", "Смерть лучшего друга", "Навязчивые сомнения", "Раздражает мама", "Ревность", "Страх находиться дома одной", "Прокрастинация", "Переедание”, "Что подумают другие?", "Сложно не нагрубить”, "Отношения на расстоянии", "Панические атаки", "Страх высоты", “Нет смысла жизни", "Страх потери виртуальных денег", "Страх публичных выступлений", "Тревога", "Боюсь сойти с ума", "Я знаю, как тебе будет лучше!", "Не получаю удовольствие от работы", "Детская травма отношений с отцом", "Роли в отношениях", "Страх совещаний", "Одиночество", "Нет эрекции", "Страх насекомых", "Раздражают люди", "Страх летать в самолетах", "Не нравится моя внешность", "Болит живот","Мучительный спорт", "Переживаю, что много трачу", "Боюсь, что надоедаю переписками", "Амбиции", "Выбрала не ту профессию", "Боюсь не успеть в туалет", "Переживаю, когда не могу дозвониться", "Зависимость от компьютерных игр", "Боюсь не оправдать ожиданий", "Страх рождения ребенка", "Страх потери работы", "Трудно полюбить чужого ребенка", "Страх неправильного выбора", "Псориаз или страх клеймения", "Разочарование в свиданиях", "Не хватает воздуха", "Батофобия: страх глубины", "Трудоголизм", "За что меня хотели убить?", "Ощущение, что я метрва"

Інші статті: "Руководство: как выбирать психотерапевта", "Психолог, психотерапевт, психиатр. В чем разница?", "Виды психологических консультаций", "Идеальная психотерапия", "Метаанализ результатов исследования эффективности психотерапии", "Наркотики или психотерапия", "Вина и стыд. В чем разница?", "Виды любви и их различие: страсть, влюбленность, любовная аддикция, абсолютная, зрелая любовь.", "Как говорить с детьми о смерти?", "Когда человек умирает?"

Сайт: oleksiikarachynskyi.com

Підписуйтесь на мої канали Telegram:

Мої соціальні мережі: Instagram, Facebook, Youtube

44 просмотра
Добавить
Еще
Oleksii Karachynskyi
Psychotherapist, PhD. oleksiikarachynskyi.com. Author @dianalysis
Подписаться