Oleksandr Didychuk
Read 2 minutes

Who is John Galt?

Знайоме питання?

Якщо ні, то “Атлант розправив плечі” стане книгою, яка може перевернути свідомість на 180. Свого часу вона подіяла на мене наче антидепресант.

Автор протиставляє цінності Капіталізма цінностям соціалізма та фашизма. Пані Айн Ренд розбиває стереотипи, що були запрограмовані в твій мозок батьками, школою, суспільством, церквою, владою.

Ідеї, про які пише наша землячка, що імігрувала до США, актуальні сьогодні як ніколи. Пройшло більше півстоліття від написання книги.
Існують ті, не хоче брати на себе відповідальність ні за що. А також ті, хто завжди бере відповідальність за свої вчинки та життя на себе. Ті, хто створюють, і ті, хто намагається відібрати створене. Творець і дармоїд. Підприємець і казнокрад.

Спочатку роман мався називатися “Страйк”. Страйк великих розумів, творчих особистостей тим, хто намагався їх контролювати. Тим, хто не давав створювати, будувати, розвивати. Нічого не нагодує?

Ідея розумного егоїзму “не жити заради іншого” проходить через всі 1000 сторінок. Від тебе суспільство постійно чекає на жертви. І ти наче і повинен щось згідно якихось домовленостей. Але яких? І чому ти повинен — робити собі у "мінус”?

В школі якось серйозно читав те, що було в програмі (напевне, непотрібно було того робити). Не пам’ятаю, яку саме книгу аналізували на тому уроці. Але вчитель сказала фразу: “Самопожертва. Життя заради когось - ось в чому сенс життя”.

Неважко уявити який влив справляють подібні фрази на несформованих особистостей. Тема самопожертви одна із батагьох, що були підняті в романі.

Книгу має прочитати кожен. “Нахолеру мені то тре?” - скажеш. Дивись, бро. В свій час деякі з ідей допомогли створити “дійну корову”. Ну добре, не цілу корову, коровку, теличку для отримання доходу.
Дану книгу можна назвати біблією для підприємця. Ні, ти не станеш бізнесменом, просто прочитавши “Атланта“. Однак, якщо ти розвиваєш свою справу, то в романі знайдеш корисні фішки, які зможеш застосовувати в своєму бізнесі...та і в житті.
Резюме. Це не книга з розряду “Як побудувати системний бізнес за ніч”, “Как стать успешним успєхом” чи “Заработай мільйон за день”. Це художня книга, що, можливо наштовхне тебе на ідеї, що допоможуть покращити матеріальне становище.

Шаурму, салон краси, кав’ярню відкриєш, напишеш додаток для смартфону, або ж придумаєш те, чого раніше не було.

Когда мне не хватало денег, я садился думать, а не бежал зарабатывать. Идея — самый дорогой товар на свете. Стивен Джобс
100 views
Add
More