Новини Полтавщини
Read 2 minutes

У Полтаві відкрили форум “Україна – Литва: Європейський досвід”

14 березня у Полтаві відкрили форум «Україна – Литва: Європейський досвід». Наньому представники влади, навчальних закладів та полтавські бізнесмениперейматимуть досвід своїх литовських колег. Також у рамках візитулитовської сторони сьогодні у Полтаві відкриють культурне таторгово-промислове представництво Литви.

Метою заходу є налагодження дружніх та взаємовигідних відносин між Україною та Литвою, обмін досвідом з литовськими колегами щодо реалізації кращих ініціатив та досягнень в управлінні містами.

Серед основних питань, які обговорюватимуться на форумі: Полтава як місто для бізнесу; нове життя виробничих територій як складова інвестиційної привабливості та інфраструктурних проектів; кращі ініціативи з підготовки кадрів для ринку праці. Організатори форуму переконані, що цей захід стане наступним кроком у напрямку розвитку наших міжнародних взаємовідносин. Головним його завданням є налагодження дружніх, партнерських стосунків між представниками органів влади та бізнесу.

Доречі, дружба між Литвою та Полтавою уже зав’язалась. Наразі ж цістосунки планують перенести на взаємовигідне партнерство та бізнес.

“Після нашого першого візиту у січні цього року до Литви та підписання угоди про співпрацю між Полтавою та Вільнюською торгово-промисловою палатою, єконкретні напрацювання, які вже даються взнаки. Це лише початок нашого спільного великого шляху. Переконаний, що подібні заходи мають відбуватися часто та регулярно”, – сказав секретар Полтавської міськоїради Олександр Шамота.

У свою чергу віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс зауважив, що Україна та Литва сьогодні є стратегічнимипартнерами.

“Литва два дні тому відсвяткувала 29 років своєї незалежності. За цей час ми зробили досить багато. Цьогоріч ми відзначаємо 15 років членства уЄвросоюзі, в НАТО. Шлях, який ми вибрали, був правильним. І в цьому напрямку Україна наш стратегічний партнер та товариш. Радий, що минулого року наш торговельний оборот між Литвою та Україною склав понад 1 млрдєвро. Але це ще не зеніт. Ми можемо зробити ще більше. Коли на державному рівні партнерство налагоджене, ми рухаємося на регіональний рівень та створюємо контакти між людьми: бізнес, університети, общини,культура”, – сказав він.

Доречі, за результатами роботи минулого року, торговий оборот між Литвою та Полтавською областю значно зріс і склав понад 31 млн доларів. На цьому наголосив президент Полтавської торгово-промислової палатиВолодимир Олійник.

А представник Полтавського університету економіки і торгівлі ВасильКрамаренко відзначив важливість литовського досвіду для Полтави щодо подолання дисбалансу на ринку праці.

“Одна з ключових тем, які розглядатимуться на формі, – це впровадження іреалізація кращих освітніх практик з підготовки фахівців для ринку праці. Наразі існує значний дисбаланс між пропозицією та попитом кадрів. Зокрема, є дефіцит робітничих професій – випускників професійно-технічних училищ та коледжів з робітничими спеціальностями.Натомість є велика пропозиція і малий попит на випускників вищих навчальних закладів. Такий дисбаланс наші європейські партнери давно вирішили. Ми хочемо перейняти їхній досвід та реалізувати кращі практикиу Полтаві”, – сказав він.
46 views
Add
More