Новини Полтавщини
Read 1 minute

У Гоголевому хочуть створити ОТГ

Об’єднана територіальна громада з центром в селищі Гоголеве Великобагачанського району, в найближчій перспективі може з’явитися мапі Полтавщини.

Володимир Оришич, голова селищної ради, під час зустрічі з консультантами проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України (Полтавське РВ АМУ), розповів, що в їхній громаді відбулися громадські слухання та сесія, на яких жителі селища підтримали ініціативу створення ОТГ з центром в Гоголевому. Це вже не перша спроба Гоголевого створити об’єднану територіальну громаду. У попередні роки вони також ініціювали створення ОТГ з навколишніми селами, проте спроби були невдалі.

–Наприкінці минулого місяця ми вкотре надіслали запрошення до об’єднанняУстивицькій, Михайлівській, Матяшівській і Солонцівській сільськимрадам, – розповів Володимир Оришич.

Зайого словами, на початку березня в Устивиці вже відбулися громадськіслухання, на яких дві третини жителів висловилися «за» об’єднання зГоголевим. Через два дні там має відбутися сесія, де депутати приймутьостаточне рішення. Відповідні слухання та сесії мають відбутися і вінших сільських радах.

Якщо вдасться об’єднати 5 рад, то населення громади становитиме понад 5 тисяч осіб. Це буде досить потужна і спроможна ОТГ.

Селищнийголова розповів більше про інфраструктуру населеного пункту. Він такожзазначив, що Гоголівська школа має статус опорної, в ній навчається 200учнів, є дитячий садок. А в самому селищі загалом проживає понад 2тисячі осіб.

Олександр Полупан, консультант з правових питань, детально розповів ВолодимируОришичу про процедуру об’єднання. Також разом із консультантамисконцентрувалися на алгоритмі подальших дій щодо створення ГоголівськоїОТГ.

Консультантз бюджетних питань Анжеліка Саідова ознайомила з державними дотаціямита субвенціями, які надають в якості підтримки об’єднаним територіальнимгромадам.

27 views
Add
More