КОЛЕО Блогер
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Читать 2 минуты

Пароізоляція для стелі в дерев'яному будинку

Довговічність будь-якої дерев'яної будівельної конструкції визначається з урахуванням кількох основних параметрів. Один із ключових – це рівень захисту матеріалу від можливого впливу вологи. До найбільш дієвих методів вирішення цього завдання належить правильно виконана пароізоляція для стелі в дерев'яному будинку. Якість цієї роботи і значною мірою визначає тривалість терміну експлуатації несучих конструкцій перекриття, виготовлених з деревини. Пароізоляція стає захисним бар'єром, який дозволяє волозі впливати на зруби будинків.

Image for post

Необхідність правильно виконаної пароізоляції стель зрубів з колоди чи бруса

Будь-яка життєдіяльність людини сприяє утворенню водяної пари. Під впливом загальновідомих законів фізики вони піднімаються нагору. Саме для захисту від їх попадання в конструкції перекриття та розташований усередині утеплювач та призначається пароізоляція для стелі у дерев'яному будинку. Грамотне виконання цієї перешкоди на шляху вологи убезпечить деревину та теплоізоляційний матеріал від намокання, продовживши таким чином довговічність усієї будівлі.

Image for post

Іншими словами, основним призначенням, яке виконує пароізоляція для стелі в будинку, є ефективне вирішення наступних завдань:

  • збільшення терміну експлуатації дерев'яних конструкцій перекриття та теплоізоляційного матеріалу, розташованого всередині;
  • зниження рівня тепловтрат будівлі за рахунок додаткового ізоляційного шару;
  • підвищення ступеня протипожежної безпеки будівництва;
  • виключення появи на конструкціях та поверхнях із деревини грибка, плісняви, гниття та інших подібних негативних явищ.
  • Досить часто пароізоляція стелі в дерев'яному будинку виконується своїми руками. Це тим, що такі роботи не належать до технологічно складним. Однак, у процесі їх виробництва слід дуже ретельно підходити до грамотного підбору матеріалу, а також правильно визначати місце його розташування щодо утеплювача та несучих конструкцій перекриття.

Особливості виконання робіт з улаштування пароізоляції стель дерев'яних будівель

Вибір матеріалу є важливим етапом підготовки до пристрою пароізоляції стелі. Сьогодні на вітчизняному ринку представлені різноманітні види мастик, плівок та мембран, здатних з різним рівнем ефективності виконати описані вище функції. З деякою часткою умовності вони поділяються на кілька груп пароізоляційних матеріалів, зокрема:

  • обмазувальні. Є різноманітними мастиками, більша частина яких виготовляється на основі бітуму або полімерів. Для пароізоляції стель практично не застосовуються, оскільки недостатньо ефективні та незручні у роботі;
  • плівки. Традиційний варіант пароізоляції. Як приклад можна навести звичайну поліетиленову плівку. Найбільшою ефективністю має поліпропіленова різновид матеріалу, що, природно, позначається і на її ціні;
  • мембрани. Найсучасніший вид пароізоляції. Діляється на кілька різновидів, що відрізняються рівнем та спрямованістю паропроникності, а також видами покриттів. До найбільш популярних на сьогоднішньому ринку мембран відносяться випускаються під брендом «Ізоспан».
Image for post

Другим важливим моментом, до якого слід ставитися гранично уважно, є місце розташування обраного пароізоляційного матеріалу. Досвідчені будівельники керуються у своїй досить простим правилом. Воно полягає в тому, що пароізоляція знаходиться з теплого боку утеплювача, а гідроізоляція захищає його з холодної. Таким чином, вибраний матеріал слід укладати на стелю зсередини житлового приміщення. У той же час гідроізоляційний захист розташовується з боку горища або даху, якщо йдеться про мансарду.

2 просмотра
Добавить
Еще
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Подписаться