Den Dimoff
Den Dimoff
Читать 1 минуту

Василь Сергійович Плисак

Image for post

10 жовтня 1937 року останній свій бій нкведистам в Бутирській тюрьмі в Москві дав українець Василь Сергійович Плисак . Родоначальник дзюдо в російській імперії і засновник самбо. Існує історія, що його розстрілювали з кулемету, тому що не могли здолати фізично.

Василь Сергійович Плисак - третій в світі іноземець , який отримав 2 дан чорний пояс по дзюдо в Кодокані Дзігаро Кано . В російській історіографії вписали його Васілієм Ощепковим. Насправді ж батько Василя - Сергій Захарович Плисак , зісланий з Київської губернії, прізвище Ощепкова в матері - каторжанки Марії. На Сахаліні , куди були зіслані Сергій і Марія, в 1892 році народився їх син - Василь. Батьки померли, коли Василю було 12 років, його опікуном став дядько , також зісланий царизмом на Сахалін - Омельян Євдокимович Владико, як і батько Василя, родом з Київщини.

В 1905 році частина Сахаліну перейшли до Японії і Василь потрапив до Кодокану, опісля до дзюдо добавив вивчення китайських систем бою в Китаї. Був освіченою людиною, знав декілька іноземних мов, займався підприємництвом і розпочав викладати дзюдо в срср, на базі дзюдо і китайських бойових систем створив самбо.

В 1937 році був звинувачений нквс в шпіонажі і загинув в бою в тюрьмі .

Сталіністи намагалися стерти з історії ім'я Василя і причетність його до становлення дзюдо і самбо . В цьому їм допомогли деякі його учні , які разом з нкведистами розповсюдили брехню, що самбо - продукт вивчення технік боротьби підневільних народів російської імперії.. Харлампієв, продажна душонка , один з учнів Василя Сергійовича, приписав собі " творення" самбо...

Будь-яка брехня рано чи пізно зникає , залишається правда . Плисак Василь Сергійович , син українця Плисака Сергія Захаровича і росіянки Марії Семенівни Ощепкової був родоначальником дзюдо і самбо на одній шостій світової суші. Українець, народжений на далекій каторзі...

Правда , яку сховали і перебрехали ...

6 просмотров
Добавить
Еще
Den Dimoff
Подписаться