Андрій Шевцов
Андрій Шевцов
Read 8 minutes

Освітній відділ СР ІПСА: плани і мрії...

Шлях в тисячу якісних проєктів
починається з кайфових аватарок чатів
- освітня народна мудрість

Всім привіт. В понеділок 15.02.2021 о 20:00 ми з вами провели першу зустріч, і тепер я можу спокійно викладати сюди наші плани та іншу важливу інфу.

Хай це буде нашою шпаргалкою, чи гайдом - називайте як хочете. Якщо ви були на зібранні (а особливо якщо ви ще й приєдналися у відділ не тільки що), нічого критично нового (крім перших двох розділів) ви тут не прочитаєте, але продивитись було б непогано)

Тож, поїхали!

Організація роботи

Поки кожен проєкт починає організовуватись за наступною схемою:

 1. Є ідея чогось крутого (не круте в ІПСА не роблять))
 2. Створюється чат, колонка у Трелло (або окрема дошка, якщо ідея грандіозна)
 3. В чат додаються зацікавлені люди
 4. Демократично або автократично обирається головний організатор проєкту
 5. Починають викладатись таски (як картки у Трелло), люди обирають (приєднуючись до картки завдання), чи готові вони їх виконувати; ставляться деякі початкові дедлайни
 6. Для великих ідей розробляються і ставляться критерії ефективності даного проєкту - чого ми хочемо досягти в роботі над ним за місяць, пів року і рік (або, якщо це івент, кожні 2-3 тижні підготовки до проведення). Відповідно в ці точки проводиться зібрання відділу або команди проєкту, за невиконання критеріїв переглядаються власне критерії (і, можливо, частково проєкт) або проєкт закривається (так, зумери знов вигадали тестування)

Основні інструменти для нашої дистанційної роботи - телеграм (текстовий зв'язок і вся важлива інформація повною мірою знаходиться тут), трелло (розподілення по тасках, командах, стисла важлива інфа по кожному завданню і контроль її виконання) і дискорд (голосова командна робота в кімнаті Освітнього відділу)

Критерій ефективності роботи відділу

Будемо вважати експеримент з нашим новим відділом вдалим, якщо на кінець цього семестру в нас буде 4 виконаних/налагоджених якісних проєкти.

На кінець 2021 року таких вже повинно бути 9 (за рік) для досягнення ефективності.

Ну а мрія відділу - організувати і провести успішний хакатон, і зробити його щорічним.

Те, що починає робитись просто зараз

Робота аналітики

Image for post

Аналітика ІПСА працює. Ми добрали двох людей з нашого відділу, з допомоги і сприяння тамтешніх пенсіонерів (в тому числі Софії Шапошнікової) вже розшукали фотографії більшості викладачів та перенесли старі дані. Через це наступне опитування (а цього разу його результати викладуть зовсім скоро) міститиме фотки майже всіх викладачів, на відміну від попередніх.

А пан Володимир Мамонов зголосився переписати додаток для автоматичного створення дашбордів викладачів, за що йому теж окреме дякую.

Після оголошення всіх результатів опитування нові стабільні завдання тут будуть вже в травні, проте цілком можливо, що з урахуванням подальших проєктів тут буде завдання з автоматизації частини процесу пошуку інформації.

Англійський розмовний клуб

Image for post

В.о. короля нашого Туманного альбіону: пер Тимофій Скрипко

Один з наших пілотних проєктів. Сподіваюсь, суть вже зрозуміла з назви)

Наступними вихідними (27-28.02.2021) проводимо тестовий збір клубу лише для членів СР. До цього моменту:

 • До 22.02 перебираємо на наявність цікавих ідей файли-відповіді новеньких студради, що писали їх при відборі у відділ
 • До 26.02 - планування тестового заняття для СР, розробка форми фідбеку тощо
 • 27.02 (або 28, треба буде провести опитування в нашому внутрішньому каналі) - власне проведення тестового заняття
 • До 2.03 буде проводитись аналіз вдалих і невдалих рішень, перебудова заняття
 • І орієнтовно (якщо тестовий клуб вийде успішним), вже 6 або 7.03 буде проведений перший відкритий розмовний клуб. Відповідно між 2 і цим (6 або 7) числом ще інші приготування, в тому числі підготовка з інформом повідомлення про клуб і опитування щодо бажання там брати участь.

Далі вже буде розвиток цього напряму, врахування попередніх помилок, знов розвиток. Сюди можна буде запрошувати ІПСАшних чи КПІшних студентів за обміном в англомовних країнах або native speakers, якщо вмовимо таких.

Спільний розклад ІПСА

Сумно, що нікого ця ідея поки не зачепила...

З часом ми плануємо перебрати функції IASAschedule від інформу. Навіщо? Щоб створити єдиний для обох катедр ІПСА розклад, в єдиному стилі і викладати його так само. Спочатку це буде просто таблиця в екселі з обома катедрами, і як чисто пропагандистська штука, що ІПСА насправді єдина, а не якесь незрозуміле напів об'єднання СП і ММСА. Хоча зміни все ж будуть: можна буде додавати туди реальних викладачів, що ведуть предмет, а не офіційно призначених це робити (а в нас ці люди іноді є різними), чи інші корисні штуки: головне щоб воно було логічно структуроване і не перевантажене.

Але це тільки початок. При оновленні сайту СР планується додати туди функціонал розкладу, і там ми плануємо зробити свій rozklad.kpi.ua, але зручний і з нормальним дизайном. А по кліку на ім'я викладача буде відкриватись інфа про нього з ІПСА ім. Тетяни Євгенівни, може і з якоюсь динамікою змін його якості навчання.

І, якщо в нас зовсім з'явиться вільний час, можна було б розробити мобільний додаток з цим же функціоналом.

IASAтека

Image for post
Як класно було б мати всі ІПСАшні матеріали для навчання в одному місці...

І зараз якраз час зробити таке місце: з'явились нові письмові записи, є можливість запису онлайн-пар, аби наші наступники-ІПСАшники мали хоч якусь можливість надолужити випадково пропущену пару з матану, і не просто якимось стародавнім конспектом чи радянською книжкою (хоча такі методи теж часто непогано працюють), а записом з голосом свого улюбленого *підставте свого викладача матану*. Чи просто подивитись лекції зі схемотехніки іншої кафедри, бо у вас на ній розповідають, в чому різниця між багатим і фінансово незалежним.

Спочатку це просто буде канал у Youtube, можливо, підкріплений телеграм-каналом, де будуть публікуватись подібні записи, з класним дизайном значків для кожного курсу, і стандартизованими змістовними назвами, розбиті у відповідні списки відтворення. За можливості було б круто додавати часові мітки по розібраних темах. Людей туди треба буде набрати з більшості груп, ці люди будуть власне знімати і домовлятись з викладачами змістовних курсів про фільмування їх пар. Ми займемося їх координацією, створенням (чи пошуком) програми з автоматичного створення значків, контролем якості і управлінням всім каналом.

Надалі, при створенні сайту СР, туди буде закладена частина окремо під IASAтеку, і вже на сайті в нас буде відділ для кожного курсу, доступ до відеозаписів тощо. Щоб люди могли все це легко знаходити і дивитись будь-який з наших курсів. Хіба що може доведеться додати якусь перевірку для доступу. Цей проєкт буде великою частиною на нас.

І ще одна ідея - телеграм-бот для легшого завантаження нашими помічниками не зі студради на канал у Youtube (і на наш розділ сайту СР) своїх відео, можливо, автоматична склейка (якщо відео з декількох частин), легкість підпису, додавання значка - все автоматизоване. При цьому кожному помічнику доступна тільки його зона відповідальності, і ми завжди знатимемо, що хто завантажив, на випадок якоїсь дискредитаційної атаки зі сторони.

Канал освітнього

Image for post

Так як ми плануємо робити хакатони і всяке таке різне, нам буде потрібен канал для завоювання авторитету поміж ІПСАшників і підготовки авдиторії до складностей подібних івентів.

Ну і просто освічувати людей в областях, які не дає їм універ - це круто, і ми можемо цим зайнятися.

Звісно канал не треба позиціонувати як канал для суперпрокачаних і працюючих людей, бо ми поки не зможемо дати йому подібний рівень контенту. Проте для тих, хто тільки придивляється до різних областей ІТ (першачків) це може бути ідеальний варіант. Плюс саме сюди публікуватимуться повідомлення про лекції, турніри, інтерв'ю, які проводимо ми, а також КПІшні ініціативи. Я б назвав би канал IASAedu, по аналогії з IASAevent.

Основними темами поки планується Data Science та управління, але якщо ви можете вести щось на інші теми, пишіть мені.

Те, що почне робитись, коли ми трохи встанемо на ноги

Турніри з програмування і (чи) математики

Image for post

Наша мрія - реальний великий хакатон, поки недосяжна: ми занадто недосвідчені у подібних штуках, а потенційні партнери про нас не знають, нам нічого їм показати чи продемонструвати, аби вони в нас повірили. Тож почнемо з менших турнірів, чи міні-хакатончиків, на яких не буде великих призів чи компаній-партнерів, а буде дружня атмосфера, прикольні завдання і купа фану.

Проєктним відділом вже починалась робота з певного турніру-олімпіади, але всі зацікавлені люди звідти вже в нашому відділі, тож займатись будемо цим переважно самі, в першу чергу переглянути їх наробки і подумати над форматом цього діла. Почнемо роботи над цим після звільнення рук з аналітики.

Також для вже самого хакатону можлива кооперація з ФІОТом, ФКНК чи ФІТ КНУ чи іншими освітніми закладами з зацікавленим самоврядуванням.

Лекції

Image for post

Одна з найбільш крутих речей, які ми зробимо - це лекції. Це можуть бути лекції від студентів студентам, від крутих викладачів на теми поза їх курсами, від аспірантів щодо їх роботи, від випускників щодо їх теперішньої роботи. Простір для можливостей просто колосальний, головне - це правильно подати потенційним спікерам, нащо їм це, а студентам - що це круто, і варто на це сходити.

Очно можна було б кооперуватись з Бєлкою, чи бібліотекою, але поки що ми в першу чергу робитимемо це в онлайні, а також від ІПСАшників і для ІПСАшників.

Постає проблема: як проконтролювати якість і користь від матеріалу, який вищий за наш рівень, які теми лекцій заохочувати, а які зарубати? Так, на початку більшість тем будуть поверхнево оглядати якусь область чи технологію, але що потім?

Підкасти, інтерв'ю, #З_ІПСА_ДО

Це точно буде робитися разом з іншими відділами, в тому числі медіа та інформом. Наша ніша в цій співпраці - інформаційна (викладання на освітній канал), контакт зі цікавими людьми, домовленості щодо інтерв'ю і на цьому моменті передавання до рук інформу та медіа.

#З_ІПСА_ДО - теж інтерв'ю, проте в форматі історій студентів та нещодавніх випускників ІПСА щодо їх влаштування на роботу (чи може перехід на магістратуру в крутий універ) тощо.

Захист прав студентів

Image for post

Тут все просто: ми в цьому ще не шаримо, але це повинна бути одна з основних функцій студради. Допомагати не тільки можливостями для навчання власноруч, але і покращувати існуюче навчання.

Будемо дізнаватись можливості для покращення навчання від жахливих викладачів або їх заміни (наприклад через закони та зв'язок з відділом якості освіти СР КПІ)

Це одна з найскладніших цілей відділу, але при цьому одна з найважливіших, сподіваюсь, в нас вийде

Післямова

Роботи багато, робота непроста, проте ми теж непрості)

Чекаю також ваших ідей! Екскурсії по компаніях і клуби за інтересами вже почуті, також робитимемо брейншторми, як і що робити, але поки отак. До справи!

Хай в нас все вийде і хай прибуде з нами сила, юні (чи вже не дуже) падавани

25 views
Add
More