Abit IASA
Abit IASA
Читать 12 минут

FAQ

Image for post

БЛОК 1 «Загальноуніверситетська духота»

  1. Що таке ІПСА?
    ІПСА — це навчально-науковий інститут прикладного системного аналізу, або на мові ІПСАшників — місце, у якому я вирішив присвятити 4 роки свого життя насиченим студентським будням та ком’юніті поряд зі стражданнями над матаном та купою лабораторних робіт.
  2. Які спеціальності я можу обрати в ІПСА?
    ІПСА готує спеціалістів із двох напрямів: 122 Комп’ютерні науки та 124 Системний аналіз. 124 спеціальність пропонує освітню програму «Системний аналіз і управління» (кафедра ММСА), натомість 122 спеціальність дає вибір між двома освітніми програмами: «Системи й методи штучного інтелекту» (кафедра ШІ), «Інтелектуальні сервіс-орієнтовані розподілені обчислення» (кафедра СП).
  3. Що таке аналітика? Аналітика даних — процес створення висновків на основі існуючої інформації та застосування їх у прийнятті подальших рішень. Спектр можливих методологій та сфер застосування достатньо широкий, щоби бути корисним кожному. ІПСА, в особливості 124 спеціальність, робить акцент на сильній математичній базі та імплементує програмування задля того, щоб ти мав підґрунтя як для аналітики, так і для інших ніш IT. На 122 спеціальності співвідношення протилежне.
  4. У якому корпусі навчаються студенти ІПСА?
    Основними корпусами для нас є 35, 17 та 14, хоча заняття можуть відбуватися і в інших приміщеннях на території КПІ, залежно від викладачів з інших факультетів та інститутів. Також вагомою причиною для переходу в інший корпус може бути певне обладнання, наприклад, як для лабораторних робіт із фізики.
  5. Чи холодні в КПІ аудиторії? 35 корпус є достатньо теплим, як і всі його аудиторії (влітку та під час опалювального сезону), особливо в порівнянні з іншими будівлями. Хоча бувають періоди, коли і восени там доводиться сидіти у верхньому одязі. У 14 досі йдуть ремонтні роботи, що вселяє надію на хорошу систему опалення.
  6. Чи є сучасні аудиторії і як часто ви там займаєтеся?
    В деяких аудиторіях присутні комп’ютери та їх дійсно можуть застосовувати студенти на практиках для виконання демонстраційних завдань викладача. Але поки ні на що більше розраховувати не варто. Для здачі лабораторних робіт у корпусах на очному навчанні студенти окремо приносять власні комп’ютери.
  7. Коли і як обирати спеціалізацію, чи є конкурс між студентами при цьому? При подачі документів на 122 спеціальність ви вказуєте пріоритетність освітніх програм. Розподіл студентів відбувається залежно від кількості охочих та їхнього конкурсного балу. За перевищення ліміту однієї з програм, студентів із найнижчими конкурсними можуть зарахувати на іншу. На 124 спеціальності враховують також твій бал математики, за можливості зберігаючи рівномірний розподіл бюджету та контракту в групах.
  8. Яка різниця між першим і другим потоками Системного аналізу?
    Відрізняються викладачами і відповідно рівнем вимог цих викладачів особливо на математичних дисциплінах. Перший потік передбачає собою більш профільне вивчення, тому вимагає більше зусиль для навчання, ніж другий. Тому за розподілу груп 124 спеціальності орієнтуються на ваш бал математики.
  9. Чи надається іногородньому студенту гуртожиток, якщо так, то які там умови проживання?
    Право на поселення до гуртожитків надається всім, хто має реєстрацію місця проживання за межами м. Києва. Студенти ІПСА проживають у 7 та 14 гуртожитках коридорного типу. Кожен поверх містить 2 санвузли, 2 кухні й 2 місця для вмивання з 4 умивальниками на кожному поверсі по кожен бік коридору. Душ знаходиться на цокольному поверсі та розділений на чоловічий та жіночий. У кімнатах 12–14 кв. м проживає 3–4 людини. Умови залежать від попередніх власників.
  10. Рубрика «Іван про акредитацію» Ліцензійний обсяг — скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад.
    Акредитація — це фактично дозвіл університету проводити навчальну діяльність із відповідної спеціалізації чи галузі.
    Якщо простіше, це доволі важливий аспект, адже за відсутності ліцензії чи акредитації ОП ви маєте непогані шанси не отримати диплом.
    Переглянути список акредитованих спеціальностей можна за посиланням.

БЛОК 2 «Навчання й підготовка до нього»

  1. На скільки потрібно скласти НМТ, щоби до вас потрапити? Зараз важко пророкувати мінімальний вступний бал для спеціальностей в ІПСА, оскільки невідомо хоча б приблизні бали, які отримають випускники за НМТ та мотиваційний лист, але ти можеш ознайомитися з балами попередніх років, які базувалися на складанні ЗНО.
    Рейтинговий список 122.
    Рейтинговий список 124 (з огляду на курси).
  2. Я навчався в гуманітарному класі, чи посильним для мене буде навчання на ІПСА?
    Якщо ти склав екзамен та потрапляєш до нас, то для тебе вже немає непосильних задач;) Потрібно бути готовим до наполегливої праці на початку, щоб покрити різницю в базових (базованих) вимогах та вміннях. Але зазвичай різниця між більш та менш підготовленими студентами зникає за кілька місяців. Ти можеш займати топові місця в рейтингу зі стандартною загальноосвітньої математичною підготовкою 3 години в тиждень та без жодних вмінь програмувати на початку. Усе залежить лише від тебе.
  3. Мене навчать тут програмувати? Яку спеціальність обрати, якщо мені більше подобається програмування/математика?
    Перш за все, тебе тут навчать вчитись, дадуть необхідні основи як із програмування, так і з математичних дисциплін, а також навички сприймати та обробляти великі пласти спеціалізованої інформації. Але обширна університетська база все одно вимагатиме саморозвитку та зосередження на обраній цікавій для тебе сфері надалі. Гугл, курси та досвідчені знайомі стануть у нагоді.
    Дилему з програмуванням та математикою допоможе вирішити детальне вивчення навчальних програм усіх цікавих вам факультетів та університетів. Кожна з них матиме особливості навіть у межах однієї спеціальності.
  4. Як розрахувати свій конкурсний бал?
    Цього року галузевий коефіцієнт та бонуси за курси відсутні, тому кожен твій результат із предмету буде домножуватися на відповідний коефіцієнт, а їхня сума складатиме конкурсний бал:
    українська мова — 0.3;
    математика — 0.5;
    історія — 0.2;
    Окремими випадками є використання спеціальних умов участі за іспитами, співбесідою чи квотами, про які ви можете дізнатися за посиланням.
  5. Чи буде в мене вільний час? Та як правильно ним розпоряджатись, щоб усе встигати? Вільний час у студента буває або потрохи весь семестр, або з великим контрастом між буднями та періодами атестацій/сесій. Тому хочемо запевнити, що час на дозвілля в тебе точно буде, якщо ти будеш дотримуватися певних правил організації свого дня на періоди для навчання та відпочинку.
    PS: бтв, після вступу ти знайдеш їх у гайді першокурсника (обережно, спойлери)
  6. Що краще ноут чи ПК? Який обрати?
    Ми рекомендуємо звернути свою увагу на ноутбуки, оскільки це набагато зручніше в роботі. Практика роботи з ПК також є, проте бувають випадки, коли тобі потрібно презентувати якийсь проєкт чи лабораторну, тоді доведеться пересилати роботу комусь з одногрупників та здавати з його/її ноута.
    Суб’єктивні рекомендації щодо вибору від нас:
    1) SSD 512+ (мейбі SSD менше, тоді наявність HDD).
    2) 8 ГБ+ DDR4 або вище оперативи (16 сильно краще).
    3) Вага до 2 кг, або навіть до 1,5 кг.
    4) IPS матриця обов’язково.
    5) Процесор: суб’ Ryzen більш бюджетні й частіше потужніші за свої аналоги від Іntel, тому рекомендуємо дивитися на них. Знайти порівняльну характеристику різних процесорів можеш за пошуком в інтернеті (напр. Ryzen 3700U vs. Ryzen 4500 benchmarks).
    6) З необов’язкових, але приємних характеристик, які допомагають зробити роботу за гаджетом комфортнішою: металевий корпус, стереозвук і наявність type-c порту.
  7. Скільки в середньому пар у день? Яка технічна база в ІПСА*/а хто його знає 2.0/*? Чи є сучасні аудиторії? В середньому 3–4, але це залежить лише від розкладу, який у тебе буде (посилання на розклад). Розподіл може бути рівномірним по 3 пари кожного дня, а, можливо, будуть стрибання від 1 до 4 пар у день. Також потрібно враховувати деякі практики, які не є обов’язковими для відвідування, а використовуються для здачі лабораторних робіт чи надання консультацій.
  8. Навчання онлайн
    Більшість викладачів проводить усі лекції, практики, приймання лабораторних робіт зі свого предмета добросовісно, з багатьох дисциплін заняття записуються, щоб студент міг ще раз переглянути та опрацювати матеріал. Також позитивним фактором є те, що деякі з викладачів пишуть на графічному планшеті та надсилають електронний конспект студентам задля кращої підготовки й наявності написаного матеріалу в разі відсутності на парі чи якихось технічних несправностей. З мінусів варто зазначити факт кращого сприйняття матеріалу та комунікації саме на очному навчанні, а також те, що не всі викладачі успішно пристосувалися до нових умов.
  9. Де взяти навчальні матеріали? 1) Електронний архів наукових та освітніх матеріалів ELAKPI.
    2) Бібліотека КПІ.
    3) Список навчальної літератури від викладача.
    4) Офіційна документація (буде часто практикуватися на старших курсах).
    5) Будь-які інтернет-ресурси, в особливості, що стосуються програмування.
  10. Заняття самостійно? Як багато потрібно займатися самостійно на ІПСА?
    Кількість того матеріалу, який ти маєш засвоювати самостійно, прямо залежить від твоїх початкових знань та умінь, зокрема здатності сприймати та запам’ятовувати велику кількість інформації. Також важливим фактором будуть амбіції щодо ідеального чи достатнього рівня знань із конкретного предмета. (Суб’єктивний досвід) Траплятимуться лабораторні роботи чи домашні завдання з математичних предметів, які займатимуть у сумі до 5 годин (чи більше) самостійної роботи, розрахункові роботи будуть ще більш об’ємними. Але боятися не слід, це компенсується переважною кількістю простіших завдань.
  11. Чи потрібно писати конспект на лекціях, чи можна записувати онлайн? Чи надають викладачі короткі електронні конспекти? У більшості викладачів є «Методичні матеріали» за якими вони й читають лекції, також в інтернеті представлена велика кількість підручників. Отже, вести конспекти чи ні — суто твій вибір. Якщо кількість написаного не впливає на якість знань, вистачить пасивного перегляду лекцій та вищеописаних матеріалів.
  12. Чи важка фізика? Мене виженуть, якщо я 0? Якщо ти маєш хоча б мінімальну базу з фізики, то для того, щоб орієнтуватися в темах, достатньо лише уважно слухати лекції та не ловити ґав на практиках. Але якщо в школі тобі не пощастило з викладачем, або ти просто більше віддавав перевагу сну, ніж конспекту, то варто буде додатково переглядати матеріали в інтернеті чи брати їх у бібліотеці, щоби перекрити « дірки» в знаннях.
  13. Чи багато лабораторних/розрахункових робіт на першому курсі? Загалом за семестр буває від 2 до 4 розрахункових робіт із математичних та 4–8 лабораторних з інших предметів.
  14. Як проходять заняття з фізичної культури на першому курсі, чи можливо додатково відвідувати якісь однонаправленні секції (наприклад, плавання)?
    Заняття з фізичної культури можна описати, як пари з основ безпеки життя. Тобто, по суті, на цьому предметі ти можеш теоретично заглибитися в тему здорового способу життя, фізичного та психологічного здоров’я і т. д. Для того, щоб розвивати твої здібності в певній дисципліні, КПІ надає можливість записатися до секції, де ти зможеш займатися улюбленою справою з обраним тренером безплатно. Перелік секцій за 2021 рік за посиланням.
  15. Наскільки важка англійська? Для тих, хто планує підняти свій рівень (маючи вже В1-В2), маємо погані новини, адже вони зможуть лише закріпити вже набуті знання, хоча акцентуватися увага буде на технічній термінології. Для тих учнів, що в школі вивчали німецьку чи французьку мови, є можливість обрати їх.
  16. Чи багато прогресивних викладачів, які мають сучасні знання?
    Незважаючи на фундаментальність своїх предметів, викладачі математичних дисциплін постійно оновлюють свої методичні матеріали, знаходять більш наочні приклади пояснення, додають нові теми чи прибирають старі. Зазвичай ще додатково подаються актуальні джерела (посилання на підручники, дослідження, навчальні посібники, курси та відео), якщо в студента є бажання отримати інформацію через різні подачі. Щодо IT дисциплін, то їх в основному ведуть молоді практикуючі спеціалісти, які здатні надавати сучасний актуальний матеріал. Винятки будуть як на першому курсі, так і надалі, але найцікавіші основні предмети залишаються на рівні.
  17. Які та як багато гуманітарних предметів є? Загалом кожна гуманітарна дисципліна одна в семестр, окрім перманентної англійської та додаткових вибіркових предметів. Це ніяк не основна частина твого навчання, тому вимоги там відповідні.
  18. Чи є викладачі в яких неможливо здати предмет не заплативши?
    В ІПСА неможливо здати предмет, не доклавши зусиль до його вивчення, викладачі беруть хабарі лише недоспаними ночами, що проведені в гонитві за знаннями.
  19. Як багато часу ви витрачаєте на навчання? Чи не займає навчання весь ваш вільний час, бо у ФІОТському абіт чаті сказали, що у вас немає жодної вільної секунди?
    Навантаженість залежить від періоду навчання та розподілу ваших зусиль протягом семестру. Якщо це атестаційний тиждень, якому відповідають щоденні модульні контрольні роботи, то графік ущільнюється повторенням теорії та розв’язанням певних практичних завдань з усіх тем. Аналогічно можна описати період сесії, тільки обсяги матеріалу суттєво різняться з атестаційним тижнем. Інший час для ІПСАшника відрізняється насиченим студентським життям та спілкуванням.
  20. Який відсоток відрахувань? Існує стереотип, що шанси продовжити навчання після першої сесії візуально схожі на «вас відраховано», що є менш актуальним через дистанційний формат навчання та прямує до нуля обернено пропорційно вашим зусиллям.
  21. Чи легко потім перевестися зі 122 на 124 і навпаки, якщо я зрозумів, що це не моє?
    Переведення на іншу спеціальність реалізоване у форматі порівняння відпрацьованих годин предметів (кредитів) протягом відповідного курсу. Перейти на іншу спеціальність без додаткових зусиль можна, якщо різниця у 20 або менше кредитів, в іншому випадку необхідно проходити визначені деканатом курси самостійно аби доскласти «академрізницю» Поширеною є практика переходу між спеціальностями та кафедрами після першого курсу.
  22. Чи всі предмети викладаються українською?
    Всі дисципліни викладаються державною мовою за виключенням додаткових матеріалів чи документації за ініціативою викладача.
  23. Коли можна перевестись із контракту на бюджет?
    Можливість перевестися з контракту на бюджетну форму навчання зʼявляється після першого курсу. Надалі це можна зробити наприкінці кожного семестру. Тут враховуються результати 2 останніх сесій, пільговий статус та береться до уваги участь у громадському житті інституту. При попаданні на додаткову сесію чи комісію студента буде допущено до переведення лише через 2 семестри. Детальніше про процес можна прочитати за посиланням.
  24. Навіщо мені стільки математики?
    На першому курсі ти будеш вивчати 3 математичні дисципліни: математичний аналіз, лінійну алгебру й аналітичну геометрію, дискретну математику та математичну логіку.
    Щодо «матану», то матеріал буває непростим і потрібно буде прикласти чимало зусиль, щоб осягнути таємниці цієї науки. Розуміння мат. аналізу завжди стане в пригоді, оскільки його надалі застосовують у теорії ймовірностей, математичній статистиці, нейронних мережах, Data Science та інших напрямках «розумного» програмування.
    Лінійна алгебра — один із найважливіших прикладних предметів, який знадобиться протягом усього навчання в ІПСА та подальшій кар’єрі в ІТ. Ця дисципліна — основний інструмент в Machine Learning, Data Science, Game Development. Окремі розділи активно зустрічаються в диференціальних рівняннях, методах оптимізації та чисельних методах — предметах 2–3 курсів, тому старшокурсники так чи інакше повертаються до конспектів із лінійки.
    «Дискретка» (або ж просто ДМ) — незвичайна для першокурсника дисципліна, оскільки за 2 семестри студенти вивчають понад десять тем, які, на відміну від розділів мат. аналізу чи алгебри та геометрії, не викладають у школі. ДМ — важлива та цікава наука, оскільки розвиває нестандартне мислення, а більшість її розділів надалі використовуються в інших дисциплінах. Математична логіка допомагає тобі зрозуміти роботу алгоритмів, обчислювальної техніки та їхні властивості.

БЛОК 3 «Всяка всячина»

  1. Які івенти бувають на ІПСА? Активна студрада ініціює безліч заходів, особливо в період очного навчання))) Але ти розпочнеш своє студентське життя з трьох:
    1) День першокурсника — знайомство з ІПСА в ролі студента, спілкування з групою та студкураторами, тобто перша мандрівка до студентського життя.
    2) Fresh — один із перших заходів. На нього кожна група першого курсу готує веселу мініатюру, щоби презентувати себе та розважити інших. Захоплюючі конкурси та справжні ІПСАшні розваги чекатимуть на тебе на цьому івенті.
    3) Пуща — посвята в студенти. Це найкращий спосіб відпочити після першого напруженого навчального тижня. Тут на тебе чекатимуть цікаві конкурси, улюблені пісні під гітару та просто неймовірна атмосфера.
  2. Чи є можливості навчатися за кордоном за програмою по обміну? ІПСАшники мають можливість навчатися за програмами від Erasmus та іншими пропозиціями (#Edu_abroad) щодо обміну від університетів та урядів інших країн.
  3. Коли можливо поєднувати навчання з роботою?
    Питання залишається індивідуальним та залежить як від твоїх можливостей, так і від специфіки роботи. Здебільшого ж за спеціальністю ІПСАшники починають працювати з 3 курсу. Кількість працевлаштованих росте з підвищенням курсу разом із лояльністю викладачів до цієї зайнятості.
  4. В ІПСА всі такі генії, що мені тут робити?
    Усі студенти були колись невпевненими абітурієнтами та недооцінювали свої можливості. Але насправді для того, щоби «бути генієм», потрібно просто докладати багато зусиль і не забивати на прогалини в знаннях та дедлайни, які справді мотивують (змушують) робити велетенську купу роботи за малий проміжок часу.
  5. Розкажіть про військову підготовку Ти можеш піти на військову підготовку на третьому або на п’ятому курсах. Спочатку медкомісія у твоєму військкоматі, потім вступні випробування з фізичної підготовки: біг, підтягування, стройова і психологічний тест. Зараз один семестр коштує 7000 гривень, тобто за два роки 28000 гривень. Спеціальність обираєш потім, коли будеш підписувати контракт. В ІПСА це зазвичай математичне забезпечення якесь, але можеш обрати будь-що з переліку. Деталі…
  6. Як підготуватися до навчання?
    Ми радимо тобі не зациклюватися на навчанні, коли ще лишилося багато часу та купа справ до його початку. Перегляд лекцій із математичного аналізу та спроби освоїти теорію груп поки що можуть лише нашкодити подальшому розумінню матеріалу. Не переймайся, тобі на все вистачить часу в майбутньому. А зараз при великому бажанні почни цікавитися різними сферами IT та програмування, щоб швидше обрати саме свою.
236 просмотров
Добавить
Еще
Abit IASA
Подписаться