КОЛЕО Блогер
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Читати 5 хвилин

Барнхаус: Чому це популярно?

Барнхаус - архітектурний тренд заміського домобудування останніх років, що набирає обертів. Стиль тільки починає завойовувати вітчизняний ринок, тому можна передбачити кілька десятиліть стабільної популярності.

Джерело: koleo.com.ua

Сучасна архітектура рухається у бік простих форм і барнхаус якнайкраще відповідає цій тенденції. У статті зібрали все найголовніше про стиль, розуміємося на його естетиці, смислах та практичних питаннях.

Сенси стилю барнхаус, про що він

У світі зараз набирає обертів тренд на анти споживання, простоту життя та свободу від засилля речей. Вигадливість і помпезність поступово поступаються місцем мінімалізму і лаконічності у всіх сферах. Стиль барнхаус – ідеальний вибір мінімаліста, для якого аскетичність важливіша за розкіш, а стриманість важить більше химерності. Стиль несе цінність простоти, органічності, раціональності та внутрішньої свободи.

Сучасна архітектура рухається у бік стирання кордонів між будинком та навколишнім середовищем. Барнхаус зі своїми величезними вікнами та мінімалізмом повною мірою відповідає цій тенденції, говорить про важливість переживання прекрасного в природі, єднання з нею. За рахунок панорамного скління (іноді в барнхаус роблять зі скла цілу стіну) внутрішній простір максимально відкрито зовні, плавно з'єднується з видами за вікном.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Барнхауси несуть у собі цінність спілкування та людського єднання. Все в їх великих відкритих просторах (кухня-їдальня-вітальня) закликає об'єднуватися, спілкуватися, бути разом.

Як з'явився стиль барнхаус

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Стиль барнхаус зародився на західних фермах і виріс із самого сараю (barnз англійської так і перекладається - сарай, комора). Селяни по бідності переробляли свої господарські будівлі під житло, це було в рази дешевше за будівництво нового будинку. Реконструював хлів - і ось уже є придатне для життя житло. Зробив один, за ним повторили багато, а згодом із таких будиночків виріс окремий стиль архітектури – барнхаус. Самі ж будинки наповнилися сучасними матеріалами та технологіями, а з ними і смислами, які несуть у світ.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Якщо говорити про особливості стилю барнхаус, то це:

1. Прямокутна конструкція будинку (у класичному прочитанні –

2. вузький довгий будинок).

3. Звиси біля покрівлі відсутні, матеріал покрівлі переходить на стіни.

4. Гостра двосхилий покрівля (рідше чотирисхилий).

5. Мінімалізм фасаду, відсутність декору.

6. Панорамні вікна, іноді зі скла зроблена ціла стіна.

7. Просторий простір їдальні-вітальні.

8. Коротка обробка, основні матеріали будинку - дерево і метал.

Планувальні особливості барнхаусів

Безперечний плюс барнхауса в тому, що планування в ньому вільне. Тут можна рухати стіни на свій смак або зовсім їх прибрати, створивши open space. (Традиційно проекти заміських будинків не дають таких широких можливостей.)

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Разом з тим класичний барнхаус можна порівняти з трубою, в якій основне світло надходить з двох сторін, спереду та ззаду (хоч і допускається створення невеликих вікон у бокових стінах). Такий принцип природного висвітлення диктує планувальні рішення.

Приблизно до половини простору будинку біля панорамного вікна віддається під простору кухню-їдальню. Вона - головний герой історії, центральна ланка будинку та місце зосередження життя в ньому.

Спальні розташовуються в залежності від поверховості будинку на першому або на другому поверхах. У варіанті з просторою двосвітлою їдальнею-вітальні вони зазвичай виходять відносно невеликими за розміром, так як основний обсяг площі віддається громадській зоні.

У класичній версії барнхауса вітальня-їдальня двосвітла, при цьому як мінімум одна стіна в ній скляна.Такі рішення пов'язані з підвищеними витратами на опалення, тому ми активно практикуємо також створювати будинки в стилі барнхаус без двосвітніх просторів. Це дозволяє заощадити на опаленні та зберегти корисну площу другого поверху для створення просторих спалень.

Інтер'єр будинку в барнхаус стилі

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Для будинків у стилі барнхаус характерне просте оздоблення та відсутність елементів декору. Це вдома без химерності та нагромадження дрібних деталей. Чисті геометричні лінії, природні матеріали, спокійні кольори у поєднанні з металом та склом створюють неповторний колорит раціонального дизайну.

Будинок витримується в єдиній палітрі кольорів. Головний матеріал інтер'єру – дерево. Воно може застосовуватися як імітації бруса, класичної вагонки, стінових панелей під дерево і навіть фанери.

Краса інтер'єрів у стилі барнхаус у простоті та стриманості, тому найчастіше використовуються універсальні нейтральні відтінки. Як правило, це природні відтінки дерева. Також доречними є будь-які кольори земних стихій: води, землі, повітря, тільки насичені жовто-червоні кольори рекомендується використовувати акцентно: у подушках дивана, кріслі, картинах на стіні.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

З деревом чудово поєднується натуральний текстиль: льон, бавовна. Джут, сизаль і мішковина також часом можуть додати інтер'єру свій шарм.

Можна внести в такий будинок елементи розкоші, такі як камін, облицьований натуральним каменем, зроблені вручну підлогу, зістарені балки, двері (що називається зараз кастомний дизайн).

Одноповерховий та двоповерховий барнхауси

Прийнято розділяти барнхауси на європейський та американський варіанти. Перший - на один поверх, другий - на два. У будинків двосхилий або чотирисхилий покрівля. Класичний барнхаус - простий прямокутник, який накривається таким же простим двосхилим дахом.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Покрівля – це, мабуть, важлива і найпомітніша складова стилю. Найпоширенішим рішенням на сьогодні є гамбрел – двосхилий клік-фальц покрівля симетричної форми. При при цьому вона переходить на бічні стіни. Вона може йти стіною до землі, але частіше їй покривають лише другий поверх.

Інтер'єр будинку в барнхаус стилі.

Барнхаус - це стиль, не технологія будівництва, тому створювати його можна з цегли, газосилікатних блоків, моноліту, клеєного бруса та ін, можуть бути комбіновані варіанти.

Image for post

Джерело: koleo.com.ua

Створюючи барнхауси, ми в "КОЛЕО" прагнемо втілити ідеали сучасної архітектури, яка вшановує як простоту форм, так і гармонію з навколишнім середовищем. Наш підхід дозволяє реалізувати не тільки естетичні, але й практичні аспекти житла, що робить барнхаус ідеальним рішенням для тих, хто цінує як мінімалізм, так і функціональність.

Ми віримо, що барнхаус не просто тренд, а стиль, який залишиться актуальним на десятиліття завдяки своїй універсальності та здатності відповідати потребам сучасного життя. Завдяки використанню натуральних матеріалів, таких як дерево, і технологій екологічного будівництва, наші барнхауси стають не тільки місцем проживання, а й виразом особистих цінностей наших клієнтів, що обирають сталий спосіб життя.

У "КОЛЕО" ми пишаємося тим, що кожен проект — це співпраця з клієнтом, де ми разом творимо не просто будинок, а дім, наповнений теплом, світлом та затишком. Наші барнхауси — це більше, ніж житло: це простір для життя, який надихає та підтримує.

Звертайтеся до нас, щоб зробити свій крок до просторого, сучасного та екологічного дому, який буде слугувати вам і наступним поколінням.

1 перегляд
Додати
Більше
КОЛЕО Блогер
БК КОЛЕО будівельна компанія, яка надає послуги будівництво дерев'яних будинків, котеджів, лазнь та саун.
Підписатися